SkyscraperCity banner
1 - 20 of 40 Posts

·
Registered
31 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam. :)
Jestem tu nowym użytkownikiem.
Zakładam swój wątek autorski, w którym pokarzę Wrocław "od podwórka" - również i dosłownie - czyli taki bez cenzury. Może będzie wydawało się to niektórym osobom kontrowersyjne, pokazanie miasta z tej innej, gorszej strony, kiedy ciągle widzimy jak miasto pięknieje w pewnych miejscach, lecz ta druga strona również istnieje...
W moim wątku zobaczycie zdjęcia z okolic: Nadodrze, Ołbina, Przedmieścia Mikołajskiego, Hub, a także innych dzielnic i miejsc, które nie przynoszą chluby miastu, a są położone niemalże w samym jego Centrum.
Codziennie będe dodawał po kilka zdjeć, których będzie kilkaset ogółem.

Zapraszam do komentowania.

Zaczynamy od ulic Nadodrza-dzielnicy w północnej części Wrocławia, graniczącej ze Starym Miastem.

1. na początek ulica Kurkowa i coś ładnego...czyli wyremontowana kamienica na dzielnicy Nadodrze, których jest coraz więcej, lecz ogół dzielnicy przypomina dalej kraj Trzeciego Świata :eek:hno:

2. ulica Kurkowa i pustostan-niszczeje od lat :(

3. Kurkowa cd.

4.

5. jedno z ładniejszych podwórek ;), przy Kurkowej

·
Registered
68,002 Posts
Wszystko pinknie ;) - tylko: RAZ - odradzam Fotosika, DWA - czemu takie małe? Najlepiej jest 1024x768 lub podobne wariacje :|.

Jeśli będziesz codziennie aktualizował - to może być to dobra propozycja. Mamy już co prawda podobne wątki w stylu: Wrocław - z tyłu sklepu, ale im z codziennością średnio idzie ;).

·
Registered
31 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
6. Kurkowa cd.

7. ściana jednej z kamienic, widać ślady mniejszej kamienicy, która była kiedyś dobudowana w tym miejscu

8. wnętrze podwórkowe

9. podwórko przy Kurkowej i Sroczej

10. Ptasia i podwórko

·
Registered
31 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
Wszystko pinknie ;) - tylko: RAZ - odradzam Fotosika, DWA - czemu takie małe? Najlepiej jest 1024x768 lub podobne wariacje :|.

Jeśli będziesz codziennie aktualizował - to może być to dobra propozycja. Mamy już co prawda podobne wątki w stylu: Wrocław - z tyłu sklepu, ale im z codziennością średnio idzie ;).
Tak, racja. Większe postaram się wstawiać, żeby było jednak widać szczegóły...;) :)

·
Registered
55 Posts
Kamienica na 9 zdjęciu może spokojnie posłużyć jako scenografia do horrorów.
Brrrr...aż mnie dreszcz przeszedł.

Życzę powodzenia w prowadzeniu wątku! :)

·
Registered
31 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
13. ulica Srocza

14. i ponownie Ptasia, po prawej stronie kamienica z dziewiątego zdjęcia

15. Ptasia do placu Strzeleckiego

16. ...i widok na elektrociepłownię, w objęciu dwóch odrestaurowanych kamienic

·
bezrobotny
7,149 Posts
Jaki masz aparat? Bo Exif nic nie pokazuje...

11. Bardzo udane zdjęcie.

·
foto-ml.pl
18,388 Posts
Niektóre miejscówki tutaj pokazane prezentują się niczym najgorsze dzielnice Nowego Jorku z lat 70 ubiegłego wieku.
To jest komplement czy obraza? ;)

Wątek zapowiada się ciekawie, będę odwiedzał :eek:kay:
Tylko troszkę większe zdjęcia by się jednak przydały, tak 1024 na dłuższym boku.

·
Registered
31 Posts
Discussion Starter · #11 ·
^^ Tak, wiem o tych zdjęciach. Wypróbuję inny hosting i kolejne będą już w większych rozmiarach. :)
Mój aparat to zwykła cyfrówka-Panonic Lumix.

Dziękuje za pozytywne opinie, wątek w miarę możliwość będą aktualizował codziennie.

Jak będzie więcej zdjęć w podobnych klimatach to na bank będę tutaj częstym gościem Niektóre miejscówki tutaj pokazane prezentują się niczym najgorsze dzielnice Nowego Jorku z lat 70 ubiegłego wieku.
...a tu zdjęcia we Wrocławiu zrobione kilka dni temu. ;)

·
Registered
31 Posts
Discussion Starter · #14 · (Edited)
23. ta dzielnica to również odnowione kamienice, jednak w minimalnym procencie, tutaj te przy placu Staszica-już niestety "pomalowane" przez pseudo-graficiarzy :(

24. ulica plac Staszica, pod odnowionymi budynkami :eek:hno:
(większość ulic na tej dzielnicy to ulice z kostki)

25. obok mamy wiadukt kolejowy i przejście, które wygląda tak...

26. taki szczegół pomiędzy wiaduktem a kamienicami ;), które będą w innej części, kiedy zaglądniemy na Kleczkowską

·
Registered
58 Posts
Dobry temat na wątek, ale zdjęcia pozostawiają wiele do życzenia, przedewszystkim ich rozmiar, 1024 px to standard na tym forum. Mam nadzieję, że będzie też coś więcej nie tylko nadodrze, w które nie trzeba się zagłębiać by zauważyć, że jest zaniedbane. Wg. mnie problem tej dzielnicy to ludzie, bydynki podda się renowacji, ale mentalności ludzi nie zmienisz tak łatwo. Często bywam na nadodrzu i zawsze z jakiejś kamienicy dobiega kłótnia jakiś żuli, po zmroku to już wogóle tam nogę strach postawić, to miejsce jeszcze długo się nie zmieni, a szkoda, bo ma ogromny potencjał, piękne kamienice są naszą wizytówką, a na nadodrzu i ołbinie są ich całe pierzeje.

·
Registered
31 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)
Dodane wcześniej zdjęcia w mniejszym rozmiarze, powiększyłem-teraz już widać bardziej szczegółowo każdy detal...;)

^^ Miałeś na myśli tylko rozmiar zdjęć, czy coś jeszcze?
Wybacz, ale nie jestem profesjonalistą w dziedzinie fotografii. ;)

·
Registered
31 Posts
Discussion Starter · #17 · (Edited)
Zawracamy i zaglądamy w boczną ulicę placu Staszica-Biskupa Tomasza Pierwszego.

27. widok od Kurkowej

28. w oknach zamiast szyb, mamy dyktę-urok Nadodrza

29. obrót w lewo na kamienice...i drzewa, które odciągają wzrok od ich wyglądu ;)

30. zaglądamy w bramę

·
Registered
1,398 Posts
Mnie przeraża we Wrocławiu to, że żeby zobaczyć to co brzydkie, zaniedbane nie trzeba schodzić w ogóle na bok. Wystarczy iść główną drogą z dworca głównego na rynek! Jest to pewien paradoks, bo i dworzec i rynek najładniejsze w Polsce. Wrocławiu, nie spoczywaj na laurach! Mistrzostwa to dopiero początek.

·
Registered
31 Posts
Discussion Starter · #19 ·
^^ Właśnie, Mistrzostwa. Po nich wszystko ucichnie, nie będzie już tej gonitwy, "żeby było na Euro". Będzie spłacanie długu stadionowego, po forum muzyki i obwodnicy. Sami urzędnicy zapowiedzieli, że na najbliższy rok-dwa, miasto zaciśnie pasa z wydatkami na inwestycje :(

·
Registered
68,002 Posts
^^ Właśnie, Mistrzostwa. Po nich wszystko ucichnie, nie będzie już tej gonitwy, "żeby było na Euro". Będzie spłacanie długu stadionowego, po forum muzyki i obwodnicy. Sami urzędnicy zapowiedzieli, że na najbliższy rok-dwa, miasto zaciśnie pasa z wydatkami na inwestycje :(
^^
Tak i w Poznaniu - a i pewnie we wszystkich miastach Ojro. No, cóż - to nie nowina, że duże wydarzenia napędzają koniunkturę, ale przecież Wy coś tam zdaje się w 2017 roku będziecie znowu mieć :|.

Nie ma co epatować zaniedbaniem - jak bez cenzury to pokazuj wszystko. To co mnie urzeka we Wrocławiu to: ten obszar na pokaz macie dopieszczony - to co ma być ładne jest ładne :eek:kay: a reszta... Cóż, jak wszędzie: w kratkę.

1 - 20 of 40 Posts