Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 18 of 18 Posts

·
Registered
936 Posts
Ja do Wrocławia mam olbrzymi sentyment. Studiowałem tam i sam w ogóle pochodzę z Dolnego Śląska! Wrocław ma coś czego nie posiadają inne miasta w Polsce. To jest właśnie to "coś" i nie mogę tego zdefiniować. We Wrocławiu czuje sie wspaniale.
Podpisuje się rękoma i nogami, jestem rodowitym wrocławianinem na emigracji na wschodzie Polski:lol:. Wrocław ma to "COŚ" co przyciąga, że ma rysy tu i ówdzie, mnie to nie rusza. Nikt niejest doskonały. Ogólnie dość sporo mieszkańców Wrocławia czy Dzierżoniowa mieszka w Białymstoku. Nie jest to jakaś miłość do Podlasia a raczej ściągnięciu elektroników z Diory (świetej pamięci). Jest wszak połączenie bezpośrednie Białystok-Wrocław.

·
Registered
936 Posts
^^
Również podpiszę się pod twierdzeniem Pawelskiego. Wrocław ma swój PR ale wypracowany przez mieszkańców miasta. Mimo że już o dawna (niestety) nie mieszkam we Wrocławiu ale widzę jak zmienia się na plus. Jestem jeszcze ten rocznik który pamięta stary Dworzec PKS który był na przeciwko PKP :lol:.
Potem to już wizyty coroczne u rodzinki. Pamiętam stagnacje za pewnego "geniusza Sudetów" i jak miasto mozolnie rozwijało się aby dostać "kopa" na Euro. Zmiany są widoczne gołym okiem a że niekiedy i w pewnych miejscach jest trochę za dużo "pudru" a za mało naturalności, no cóż nikt nie jest doskonały. Ten pozytywny trend i taki swoiste pozytywne myślenie dali nam tzw. Kresowiacy którzy po wojnie tworzyli to miasto. Mi się podoba i pokuszę się o stwierdzenie że Wrocław jest jak żona z która jesteśmy już kilkanaście lat razem. Wkurza, drażni ale nie zamieniłbym jej na inną, mogę mieć jakieś tam hmmm kochanki ale zawsze wraca się :|

·
Registered
936 Posts
^^
Hehehe i .... typowe polskie narzekactwo wychodzi. Jak by nie zrobić i tak wszystkim nie dogodzisz.
A tak na poważnie to sądzę że Wrocław przyciąga turystów, faktem jest że dostrzeżony został po Euro i moim zdaniem wypadł dobrze. Faktem jest że można więcej ale już nie przesadzajmy, Wrocław śmiało może konkurować z Krakowem, Poznaniem i etc. każde miasto jest specyficzne i ma swój klimat który niestety też jest "produktem" do sprzedania.

·
Registered
936 Posts
Kulicz w pełni zgadzam się. dziadek jeszcze dość długo opowiadał że we Wrocławiu po wojnie to padały pytania z gatunku: Tu jeszcze Niemcy wrócą i po co im oddawać zrobione a potem to widać na każdym kroku. Już za moich czasów i bytności już (niestety) w Białymstoku czy innych rejonach na wschodzie to ja byłem z "Niemiec". Takie teksty pokutowały i stygmatyzowały Wrocław jako niemieckie. Dużo zmieniło się na plus ale na to potrzeba duuuużo pieniążków.

Ja akurat należę dop grona tych, że takie miasta jak Wrocław, Kraków czy Poznań nie potrzebują zabudowy wysokościowej, bo ta zamiast urozmaicać panoramy poszczególnych miast, często ją szpeci. Te miasta "reklamują się" same. Mam tu na mysli głównie Kraków, ale i Wrocław w moich oczach stracił na budowie ST. Bo, ani ST nie prezentuje się ciekawie wespół z historycznymi dominantami, ani nie warto pdochodzić do niego bliżej...

Natomiast odnosząc się wprost do lokalziacji i wpływu ST na miasto. Hm... Upłynie jeszcze dużo wody w Odrze nim ten fragment miasta zacznie przypominać miasto, a nie wygon. Pytanie czy samotny ST wystarczy? Czy zabudowa jaka powstanie u jego stóp winna mieć kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt kondygnacji... Pożyjemy - zobaczymy. Wrocław powiedział A, czas na powiedzenie B, C itd. Gorąco kibicuje kolejnym wysokościowcom we Wrocku - pytanie tylko ile na nie będziemy czekać...
Co do Sky towera, niej jest za piękny a plac dookoła to można to jakoś zagospodarować.
A tu się w pełni zgadzam.

·
Registered
936 Posts
204 - i tu się zgadzam z Tobą :D
206 - ech te wrocławskie sedesowce
207 - dobre ujęcie :eek:kay:
Uwielbiam tramwaje wrocławskie i ile razy jestem we Wrocławiu korzystam na maxa.

·
Registered
936 Posts
285 - świetna uliczka no wypicie czegoś płynnego w takich okolicznościach przyrody :lol:
288 - krzesełko wrocławskiego działkowca

299. Wiem, że tramwaje nie cieszą się popularnością w tym wątku (a szkoda), ale spokojnie to (niestety) już ostatnia wrzutka
A któż Ci takich bzdur naopowiadał, kto to za podżegacz ?
A tak przy okazji 302 - niezłe zdjęcie i jak dla mnie tramwajowy Wrocław możesz dawać do bólu.

1 - 18 of 18 Posts
Status
Not open for further replies.