SkyscraperCity banner
1 - 20 of 1124 Posts

·
urban explorer.
1,614 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam. Mam nadzieję, że miło będzie oglądać zdjęcia.

Wrocław miasto spotkań to słowa Jana Pawła II wypowiedziane na zakończenie Kongresu Eucharystycznego, podczas mszy świętej w 1997 r. na placu pomiędzy Hotelem Wrocław, a Poltegorem.

1. Widok na Politechnikę Wrocławską (dokładnie na budynki D1(lewy) oraz D2(prawy), natomiast w tle widać budynek C5) od strony Placu Grunwaldzkiego.

2. Widok chodniczka z Wrocławskiego `Manchattan'u`.

3. Wrocławska Politechnika, Budynek A1 ,Wybrzeze Wyspiańskiego.

4. Pomnik na terenie kampusu;
Dionizy Smoleński (ur.1902 - zm. 1984) – profesor Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej, specjalista z zakresu teorii spalania, materiałów wybuchowych oraz balistyki wewnętrznej.

5.

6. Budynek A4 ul. Smoluchowskiego.
Na początku naszego wieku, za czasów Technische Hochschule Breslau, w obecnym budynku A-4 mieściła się elektrociepłownia. Wytwarzano tam parę na cele grzewcze i technologiczne oraz prąd stały z napięciem 110 V, zasilający instalacje oświetleniowe i silniki elektryczne. Pod koniec lat sześćdziesiątych, gdy instalacje centralnego ogrzewania Politechniki Wrocławskiej zostały podłączone do sieci miejskiej, stara kotłownia przestała pracować. Na początku lat dziewięćdziesiątych rozpoczęto modernizację tego obiektu zakończoną w 1998 r. Powstały piękne, nowocześnie urządzone sale dydaktyczne, laboratoria i pomieszczenia pracownicze. Obecni użytkownicy tego obiektu - pracownicy Instytutu Techniki Cieplnej i Mechaniki Płynów - postanowili wyrazić swą wdzięczność tym wszystkim, którzy znacząco przyczynili się do odbudowy tego obiektu, poprzez ufundowanie dwóch tablic pamięci. [pryzmat.pwr.wroc.pl]

7.

Na zewnątrz budynku umieszczono tablicę zawierającą wykaz instytucji, które pomogły przy odbudowie "Starej Kotłowni", a wewnątrz tablicę z wykazem osób wybitnie zasłużonych w tym przedsięwzięciu. Obie tablice zostały zaprojektowane przez mgr Dariusza Godlewskiego i wykonane pod nadzorem dr Juliusza Błońskiego.23 września nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablic.

·
urban explorer.
1,614 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
A dziękuję, forum znam od b.dawna, jednak dopiero teraz postanowiłam dodać parę zdjęć od siebie. Niestety nie posiadam aparatu, moje zdjęcia sa jedynie robione iPhonem ;) Z braku czasu nie bywam także na wędrówkach zeby robić zdjęcia, ot tak czasem jak coś zwróci moją uwagę to fotografuję :)

8.

9. Zima rok temu, początek ul. Trzebnickiej.

10.Także zima. Tabliczka przy kościele ul. Kasprowicza która prowadzi do parafii.

11. Bajkobus; Teatr Lalek, ławeczka obok Katedry.

12. Wytwórnia Filmów Fabularnych (WFF)

13. Nowa tablica rozkładów jazd, obok kina Helios.

14. Wyspa Słodowa. Niedźwiedzi jeszcze tutaj nie spotkałam ;)

·
urban explorer.
1,614 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)
Zima.

Park Stanisława Staszica we Wrocławiu, to park położony na osiedlu Nadodrze, o powierzchni około 5,5 ha. Park powstał w miejscu dawnego targu końskiego (Rossplatz). Pierwotne powstanie parku i jego urządzanie przeprowadzono w latach 1905-1908. [wikipedia]

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

·
wartości
17,857 Posts
iPhone to popularne narzędzie używane spontanicznie nawet przez profesjonalistów, nie jest zły jak na "komórkę". Myślę, że wątek spokojnie mógłby mieć tytuł [Wrocław] w moim iPhone. Wtedy +20 do lansu! ;) Życzę powodzenia w rozwijaniu wątku, będę zaglądał.

·
Registered
68,085 Posts
No, fajnie, fajnie - niektóre kadry całkiem ciekawe :eek:kay:.

iPhone to popularne narzędzie używane spontanicznie nawet przez profesjonalistów, nie jest zły jak na "komórkę". Myślę, że wątek spokojnie mógłby mieć tytuł [Wrocław] w moim iPhone. Wtedy +20 do lansu! ;) Życzę powodzenia w rozwijaniu wątku, będę zaglądał.
^^
No taaaak, ale jak ja wrzucam coś ze swojej komórki - też 5 MPix to źleeeee :nuts:

·
urban explorer.
1,614 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Ależ nie ma sprawy, dziękuję za komentarze. :)
Heheh, no w sumie iPhone nie jest zły, aczkolwiek najlepsze zdjęcia robi jak jest słońce, bo jak jest szarówka to już kiepsko wychodzą, nie wspominając, że w ogole nie da się robić zdjęc poznym wieczorem. ;)
Może niedługo sprawie sobie jakiś aparacik, jakby nie było i świetą idą i urodziny. :)

·
Nie(bo) Szczecin
10,432 Posts
Inez..do zdjęć też trzeba mieć odrobinę talentu:)
pozdrawiam, zażenowany.
:eek:hno:

Załóż więc własny wątek zdjęciowy i pokaż nam swój talent. Albo krytykuj merytorycznie. :nuts:

Bo widzisz, pisanie pierdół w wątkach inwestycyjnych (głównie okołostadionowych) talentu z pewnością nie wymaga. :nuts:

·
Registered
11,977 Posts
Bardzo ciekawe zdjęcia, Brochów - może nie widać na zdjęciu, ale te TBSy to jedno z najbardziej przemyślanych osiedli jakie powstały w ciągu ostatnich kilkunastu lat we Wrocławiu. Zdjęcia z ostatniego postu - w klimacie Breslau, szczególnie to z tramwajem. :)

·
urban explorer.
1,614 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)
Inez..do zdjęć też trzeba mieć odrobinę talentu:)
pozdrawiam, zażenowany.
W porządku, przecież nie mówię, że każdemu muszą podobać się moje zdjęcia. :)Jeśli nie chcesz, to nie oglądaj, każdego to indywidualny wybór. Pzdr.

Bardzo ciekawe zdjęcia, Brochów - może nie widać na zdjęciu, ale te TBSy to jedno z najbardziej przemyślanych osiedli jakie powstały w ciągu ostatnich kilkunastu lat we Wrocławiu. Zdjęcia z ostatniego postu - w klimacie Breslau, szczególnie to z tramwajem. :)
Oczywiście dziękuję. :) Zamieszczam jeszcze dwa zdjęcia z Brochowa.

28.

29.

·
Gabitz
351 Posts
Inez nie przejmuj się tą bezpodstawną krytyką. Działaj dalej ze swoim Iphonem:) Podoba mi się sesja old-photo. Szkoda tylko, że jest ten tandetny napis.

Pozdrawiam:)

·
Registered
106 Posts
Dziwne. Ja robiłem jeszcze gorsze zdjęcia i nikt mnie nie krytykował.

Ze zdjęć najbardziej podoba mi się to z latarnią i rzeźbą. :)

Trzymaj tak dalej.

Aha, a ta wytwórnia filmów fabularnych to nie jest czasem koło tych pokazów fontanny ? To sie chyba nazywało hala 50-lecia. Tak ?

·
urban explorer.
1,614 Posts
Discussion Starter · #20 · (Edited)
Inez nie przejmuj się tą bezpodstawną krytyką. Działaj dalej ze swoim Iphonem:) Podoba mi się sesja old-photo. Szkoda tylko, że jest ten tandetny napis.

Pozdrawiam:)
Dziękuję :) Nie umiem niestety tego napisu w jakiś sposób zlikwidować :D

Nigdy nie zajmowałam się fotografią, bardziej malowaniem i myślę, że cudów nie zrobię z iPhonem, (pomimo jego ogromnych możliwości dzięki wielu dodatkowym programom), dlatego założyłam własny temat, aby od czasu do czasu pokazać jakieś zdjęcia z różnych miejsc z Wrocławia, bo wiadomo, że każdy zwróci uwagę na na coś innego. ;)

Aha, a ta wytwórnia filmów fabularnych to nie jest czasem koło tych pokazów fontanny ? To sie chyba nazywało hala 50-lecia. Tak ?
Ojej, Patryczek.. hm.. Nie posiadam zbyt dużo zdjęc odnośnie pergoli i całego tamtego zakątku, więc mogę dodać tylko to co mam, reszte znajdziesz w innych wątkach albo google.

(dojechać można tramwajami nr 1, 2, 4, 10 oraz autobusami miejskimi 145, 146.)

* informacje z wikipedii.

1. Iglica - charakterystyczny stalowy słup (maszt, wieża) wysokości 96 metrów (pierwotnie 106 metrów) ustawiony 3 lipca 1948 na terenach wystawowych koło Hali Ludowej (Stulecia) we Wrocławiu w związku z rozpoczynającą się tam wówczas "Wystawą Ziem Odzyskanych". Wrocławska Iglica, obok Hali Ludowej i wrocławskiego ratusza, jest obecnie jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów architektonicznych miasta; jej żebrowana konstrukcja w mniej lub bardziej stylizowanej formie występuje w znakach firmowych licznych wrocławskich organizacji, a nazwa Iglica pojawia się w niemniej licznych nazwach wrocławskich firm.

30.

(w tle widać obiekt numer 4, czyli hale stulecia)

2. Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu – jedna z największych wytwórni filmowych w Polsce. Odegrała ogromną rolę w rozwoju polskiego filmu po drugiej wojnie światowej. Powstała 29 marca 1952 w części obiektów i terenów byłych Targów Wrocławskich. W wytwórni nakręcono ¼ wszystkich filmów nakręconych w Polsce po II wojnie światowej. Ogółem wyprodukowano we Wrocławiu 426 filmów, w tym 126 dla telewizji, zaś 260 to filmy fabularne. Wytwórnia posiada 16 tysięcy kostiumów i 7 tysięcy rekwizytów.

31.

3.Pergola we Wrocławiu – pergola w kształcie połowy elipsy, wybudowana na początku XX wieku wokół sztucznego (również pół-eliptycznego) stawu z fontanną na terenach wystawowych we wschodniej części Wrocławia. 4 czerwca 2009 uruchomiono Fontannę Multimedialną wyposażoną w blisko 300 dysz i wykorzystującą efekty świetlne oraz dźwiękowe. W bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiej Pergoli znajduje się Ogród Japoński i pozostała część Parku Szczytnickiego.

32.

33.

4.Hala Stulecia, Hala Ludowa (niem. Jahrhunderthalle, ang. Centennial Hall) – hala widowiskowo-sportowa położona w Parku Szczytnickim we Wrocławiu. Wzniesiona w latach 1911–1913 według projektu Maxa Berga, w stylu wczesnomodernistycznym. W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

34.

1 - 20 of 1124 Posts