Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 1069 Posts

·
Registered
14,638 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
CENTRUM BIZNESU - OPIS INWESTYCJI ( inwestor: DESCONT Developer )

Naszym zamierzeniem jest stworzenie w obszarze pomiędzy ulicami Strzegomską i Robotniczą nowoczesnego centrum biurowego. Zasadniczym atutem tych planów jest doskonała lokalizacja w najbardziej obecnie atrakcyjnej dla biznesu części Wrocławia: przy najkrótszej trasie łączącej wrocławski Port Lotniczy ze ścisłym centrum miasta. Mając na uwadze plany rozwoju tej okolicy, a szczególnie modernizację ulicy Robotniczej, lokalizacja ta w niedalekiej przyszłości zyska jeszcze na atrakcyjności.

Zalążek kompozycji urbanistycznej dla projektowanego zespołu budynków biurowych stanowi wysoki budynek biurowy „Millenium Tower” – obiekt wybudowany w latach 1999 – 2001.

Łącznie z istniejącym biurowcem projektowane budynki stanowią swobodną kompozycję wertykalnych elementów urbanistycznych będącą charakterystyczną dominantą przestrzenną dla tego rejonu Wrocławia, wzdłuż planowanej arterii komunikacyjnej łączącej południowo zachodnie rejony miasta z jego centrum.

Budynki zaprojektowano w sposób wpisujący się znakomicie w osie widokowe ulicy Strzegomskiej a zwłaszcza ulicy Robotniczej, która w przyszłości, z uwagi na swoją szerokość i przepustowość, będzie stanowiła ważną oś kompozycyjną tej części miasta.

Zasadą kształtowania budynków jest powiązanie ich wspólnymi wątkami przestrzenno materiałowymi przy jednoczesnej odrębności architektonicznej i charakterystycznej sylwetce każdego z nich.

Centralną część każdego z budynków stanowi trzon komunikacyjny z zespołem szybkobieżnych dźwigów osobowych. Centralny hall na każdej kondygnacji umożliwia szybki i bezpośredni dostęp do wszystkich powierzchni biurowych. Przyjęto zasadę swobodnego kształtowania wewnętrznej powierzchni biurowej do wynajmowania i zagospodarowania zgodnie z potrzebami najemców po przekazaniu obiektu do użytkowania. Zaprojektowano kilka pionów instalacyjno wentylacyjnych do których będzie istniała możliwość przybudowania pomieszczeń sanitarnych, socjalnych i technicznych. Ilość tych pomieszczeń będzie wynikała z potrzeb najemcy, zagospodarowania kondygnacji i obowiązujących przepisów odnoszących się do ilości pracujących osób. Budynki zaprojektowano jako klimatyzowane.

Do obsługi komunikacyjnej obiektów ptrzewidziano łącznie 549 miejsc parkingowych (209 na poziomie terenu i 340 w garażu wielopoziomowym).

Parametry projektowanych obiektów:

Budynek nr 1:

- powierzchnia użytkowa: 7.758 m2
- ilość kondygnacji nadziemnych: 13
- ilość kondygnacji podziemnych: 1
- ilość klatek schodowych: 1
- ilość dżwigów: 3

Budynek nr 2:

- powierzchnia użytkowa: 11.786 m2
- ilość klatek schodowych: 2

Budynek nr 3:

- powierzchnia użytkowa: 7.714 m2
- ilość klatek schodowych: 1

Garaż wielopoziomowy:

- powierzchnia netto: 7.559 m2
- ilość kondygnacji: 3
- ilość klatek schodowych: 2
- ilość dźwigów: 1
- ilość miejsc postojowych: 348

·
Registered
14,638 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Myślę, że dla częsci forumowiczów ta inwestycja nie jest żadnym zaskoczeniem :) Podobnie jak nazwisko architekta, który zaprojektował to całe centrum.

Na koniec jeszcze oficialna strona Centrum Biznesu DESCONT:
http://www.descont.pl/

·
Moderator
3,274 Posts
powinni zabronic architektom narzedzi komputerowych. wtedy bylby znacznie prostrzy...

a tak to .. menu->add->"addwalec" i gosciu jednympociagnieciemmyszki "tworzy charakterystyczna dominante".

a jeszcze jak sie morphem pobawi i mspaintem to juz wychodzi cudo.

grunt ze ma toto powierzchnie uzytkowa :)

·
Polite User
3,141 Posts
Śliczne :crazy2: Kiedy zobaczyłem w miss polski Millenium tower pomyślałem że tylko jednorazowo ktoś pokrzywdził Wrocław ale teraz widzę że to jeszcze nie koniec :| Miejmy a przede wszystkim wy (wrocławianie) miejcie nadzieje że te nowe budynki nie stana sie nagle pomarańczowo fioletowo jakieśtam ;)

·
Moderator
3,274 Posts
Kaoz said:
Śliczne :crazy2: Kiedy zobaczyłem w miss polski Millenium tower pomyślałem że tylko jednorazowo ktoś pokrzywdził Wrocław ale teraz widzę że to jeszcze nie koniec :| Miejmy a przede wszystkim wy (wrocławianie) miejcie nadzieje że te nowe budynki nie stana sie nagle żółto fioletowe ;)
Sie nie smiej. Jak juz pisalem (teoria spiskowa dziejow) we WRO jest centrala Polifarbu Wroclaw-Cieszyn...

·
Registered
14,638 Posts
Discussion Starter · #13 ·
talkinghead said:
powinni zabronic architektom narzedzi komputerowych. wtedy bylby znacznie prostrzy...

a tak to .. menu->add->"addwalec" i gosciu jednympociagnieciemmyszki "tworzy charakterystyczna dominante".

a jeszcze jak sie morphem pobawi i mspaintem to juz wychodzi cudo.

grunt ze ma toto powierzchnie uzytkowa :)
Wszystkie budynki p Jarząbka są..........bardzo mocno kontrowersyjne. One albo się podobają, albo uważane są za ohydne. Nie ma nic pośredniego :)

Mnie w tym wszystkim cieszą właśnie te pow biurowe (prawie 30.000 m2), fakt, że cały kompleks powstanie z dala od centrum (chcociaż przy drodze na lotnisko).

Teraz czas na dżwigi. Mam nadzieję, że biurowiec nr 1 zaczną budować jeszcze w tym sezonie budowlanym.

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
6,328 Posts
Darek_W said:
Myślę, że dla częsci forumowiczów ta inwestycja nie jest żadnym zaskoczeniem :) Podobnie jak nazwisko architekta, który zaprojektował to całe centrum.
Czyżby nie był to Architekt Swiatowej i Europejskiej Klasy Którego Dzieła Są Znane Wszędzie Gdzie Się Da Jako Wybitny Przykład Wrocławskiego Postmodernizmu Który Także Wyjątkowy Jak Na Architekturę Jest? (którego już widziano w tamtych rejonach i który przecież projektował Gazetę Wrocławską, dzieło godne przedwojennych siedzib gazet: co najmniej Tagblatt-Turm i Anzeigerhochhaus...)

PS: Czyżby nie była to główna atrakcja zapowiadanego przez Urząd K. R. i S. Miasta Wrocławia nowego centrum biznesowego przy Strzegomsko-Robotniczej, z "wysokimi budynkami"?

·
Registered
14,638 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Kaoz said:
Śliczne :crazy2: Kiedy zobaczyłem w miss polski Millenium tower pomyślałem że tylko jednorazowo ktoś pokrzywdził Wrocław ale teraz widzę że to jeszcze nie koniec :| Miejmy a przede wszystkim wy (wrocławianie) miejcie nadzieje że te nowe budynki nie stana sie nagle żółto fioletowe ;)

Ok 2500 nowych miejsc pracy, jakie dadzą te biurowce we Wrocławiu powoduje, że nie pogardzę takimi budynkami... :)

·
Registered
14,638 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Adolf Warski said:
Czyżby nie był to Architekt Swiatowej i Europejskiej Klasy Którego Dzieła Są Znane Wszędzie Gdzie Się Da Jako Wybitny Przykład Wrocławskiego Postmodernizmu Który Także Wyjątkowy Jak Na Architekturę Jest? (którego już widziano w tamtych rejonach i który przecież projektował Gazetę Wrocławską, dzieło godne przedwojennych siedzib gazet: co najmniej Tagblatt-Turm i Anzeigerhochhaus...)
Nie ta droga Adolfie... Dla większosci forumowiczów, wiadome było, że obok Millenium Tower staną "Trzej Braciszkowie" i że zostaną "spłodzone" przez tego samego architekta, który "spłodził" Millenium Tower. O to chodziło...

·
Polite User
3,141 Posts
^^ przyznasz jednak Darku ,że ślicznotki to to nie są, powiedzmy że są jak ortalionowy zestawik (kurtka + spodnie) w czasie deszczu, potrzebny ale wyglądasz w nim jak idiota (dlatego nikt takiego czegoś nie nosi ;) ).

·
Registered
14,638 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Nie są (zresztą zobacz na moją ocenę Millenium Tower w forumowym głosowaniu). Dla mnie najistotniejsze jest to, że budynki nie powstaną w centrum miasta, powstaną w nieciekawej architektonicznie okolicy (dzielnica przemysłowa) i że jest szansa na prawie 30.000 m2 nowej, dobrej klasy powierzchni biurowej, a taka powierzchnia jest w tej chwili Wrocławiowi baaaardzo potrzebna (nowi inwestorzy dla których tej pow już brakuje w naszym mieście).

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
6,328 Posts
Darek_W said:
Nie ta droga Adolfie... Dla większosci forumowiczów, wiadome było, że obok Millenium Tower staną "Trzej Braciszkowie" i że zostaną "spłodzone" przez tego samego architekta, który "spłodził" Millenium Tower. O to chodziło...
No mi też właśnie.

Ale nie: ja się trochę cieszę: zamiast jednego gargamela będą cztery fajne-kolorowe i będzie co pokazywać rodzinie z Mławy, Siemiantycz czy Jasła :crazy: (tfu, tfu, :puke: )

1 - 20 of 1069 Posts