SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1557 Posts

·
Registered
1,267 Posts
Po wybudowaniu drugiego mostu bede mial piekna droge szybkiego ruchu pod oknem ;). Szkoda, ze nie mozna obracac 360 stopni...

·
Registered
1,267 Posts
@Darek

Nic sie juz tam nie dzieje, wylali jedynie asfaltowy chodnik od strony skrzyzowania, a czesc dzialki jest nadal ogrodzona. Moje czujne oko nie przeoczy tabliczki i dam Wam znac jak tylko bede cos wiedzial :D.

·
Registered
2,836 Posts
Mam nadzieje ze nie bylo jeszcze tego tematu ani wizualek

Spory o to, kto ma budować most Warszawski, rozstrzygnął wyrok arbitrów Urzędu Zamówień Publicznych. Jest szansa na to, że pod koniec maja będzie można rozpocząć prace.

Zarząd Dróg i Komunikacji jeszcze w listopadzie ubiegłego roku uznał, że inwestycję najlepiej powierzyć konsorcjum, w którym pod przewodnictwem niemieckiego Berger Bau są wrocławskie firmy Drobud i PORR Technobud Polska oraz Przedsiębiorstwo Robót Mostowych MOSTAR ze Stargardu Szczecińskiego. Firmy wspólnie zdeklarowały, że postawią nowy most za 109 mln zł. Nie wszyscy konkurenci pogodzili się z tym rozstrzygnięciem. Odwołania ciągnęły się do ubiegłego tygodnia.

·
Registered
6,577 Posts
Był i temat (choć nie osobny), i wizualki. Swoją drogą wkurza mnie, że zamiast wykorzystać okazję i zlikwidować to beznadziejne betonowe coś, co psuje wygląd mostu, to jeszcze utrwala się tę pomyłkę dorabiając coś podobnego w drugim moście.

109 mln? Cały Muilenijny kosztował 150 mln - czy tu na pewno chodzi o postawienie nowego mostu, czy tez o remont starego i dojazdów?

·
Wroclaw
3,890 Posts
Paskudną??? Po prostu jest już most warszawski (teraz dwukierunkowy) i to co jest na wizualkach będzie dobudowane obok - po tym zabiegu będzie jeden kierunek na każdym z mostów. Nie ma sensu by, co prawda kilka mostów, ale będących w jednym ciągu na jednej ulicy określać innymi nazwami - teraz to będzie raczej kompleks mostów warszawskich :) A warszawski, bo przez niego idzie wylot na Warszawę.

·
Z dystansu bez dystansu.
2,822 Posts
jacekq said:
Był i temat (choć nie osobny), i wizualki. Swoją drogą wkurza mnie, że zamiast wykorzystać okazję i zlikwidować to beznadziejne betonowe coś, co psuje wygląd mostu, to jeszcze utrwala się tę pomyłkę dorabiając coś podobnego w drugim moście.
O czym betonowym mówisz? Nie bardzo widzę na tych wizualkach...

·
Z dystansu bez dystansu.
2,822 Posts
kaliszanin177 said:
łoooo w porównaniu z Milenijnym, Warszawski wypada jak ubogi krewny zza miedzy :/
Moim zdaniem jest ładniejszy niż ten "mylenyjny" ;) Milenijny jest zwyczajnie brzydki i nijaki, a ten raczej ładnie harmonijny i ma jakiś sens :)

·
in omnia paratus
3,925 Posts
kotbehemot said:
Mnie cieszy ta barierka z herbem - to takie wrocławskie:)
Co ty, to tylko wizualka. W zyciu tego nie zrobia :(

·
Registered
6,577 Posts
yarro said:
O czym betonowym mówisz? Nie bardzo widzę na tych wizualkach...
Mówię o betonowym przęśle, które zaburza rytm mostu. Jest IMO fatalne i nawet remont mu nie pomoże - a nowy most jeszcze dodatkowo tę głupotę podkreśla:

·
tombar311
1,976 Posts
dla mnie łuk tez jest ok, a z perspektywy tego zdjęcia poprawia tylko architekture mostu. I rzeczywiście taki układ konstrukcyjny "wymusił" fakt, że ten łuk jest nad kanałem żeglugowym.

·
Z dystansu bez dystansu.
2,822 Posts
Rafis said:
jak dla mnie to na odwrót, reszta mostu psuje efekt tego łuku :)
Dokładnie, podpisuję się obiema :)

1 - 20 of 1557 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.