Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 1554 Posts

·
Registered
19,914 Posts
Nie przesadzaj, są we Wrocławiu gorsze,
Co jest we Wrocławiu gorsze? Bo chyba nie chcesz porównywać budynków różnych kategorii. We Wrocławiu do oceny nadają się 3 galerie handlowe - GD, AW, PG (GL nie liczę bo jeszcze jest w fazie budowy). I niestety, a piszę to z wielkim bólem, PG jest najsłabszy. Jest dużo słabszy niż GD.

P.S. Też nie widzę potrzeby zakładania nowego wątku o tym obiekcie.
Metter sfalstartował ale tamten wątek jest już zamknięty.

·
:)
677 Posts
^^ zgadzam sie ze PG ze wszystkich naszych galerii wyglada najgorzej... Uszedlby jeszcze gdyby nie te budy od kin dzieki ktorym wyglada jak zbudowany za poprzedniej epoki ( widac nawiazanie do sedesowcow :) )

·
dawniej Metter
2,445 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Ciekawm jestem czy robotnicy pracujacy na Grunwaldzkim zdążą też ze zrobieniem chodnika /tzw placu :| przed głównym wejściem do PG . A metrów kwadrtatowych kostek brukowych jest do położenia . :D :D :D

·
w głębii kontinuum
3,272 Posts
Co jest we Wrocławiu gorsze? Bo chyba nie chcesz porównywać budynków różnych kategorii. We Wrocławiu do oceny nadają się 3 galerie handlowe - GD, AW, PG (GL nie liczę bo jeszcze jest w fazie budowy). I niestety, a piszę to z wielkim bólem, PG jest najsłabszy. Jest dużo słabszy niż GD.
Miałem na myśli to, że w ogóle we Wrocławiu budowało się gorsze budynki (np. Solpol 1). Ale zgadzam się, że spośród galerii handlowych PG będzie najmniej ciekawy.

·
Registered
19,914 Posts
kilka fotek z 8 lutego (albo 7-dmego)
btw do czego będą te schody? nowy budynek? tam gdzie teraz stoją baraki budowlańców?
Wydaje mi się że to rodzaj schodów ewakuacyjnych. W końcu budynek wielki a wejść/wyjść za dużo nie widać. Pan Banan na pewno będzie wiedział co to jest.

a to co to jest? jakoś to zabudują czy co?
W tym przypadku, ta konstrukcja ma spełniać zadanie "wypełniacza wymogów MPZP". Tak mi sie to widzi. Tu również czekam na sprostowanie Pana Banana.

·
Registered
308 Posts
No wiec tak. Generalnie Zajf ma racje. Zewnetrzna klatka schodowa, ktora jest wlasnie budowana, jest klatka ewakuacyjna. Bedzie mozna sie na nia dostac z parkingow wrazie pożaru.
Natomiast ta metalowa konstrukcja zostala najprawdopodobniej wymuszona przez pobliska szkole. Budynek Pasazu jest tak usytuowany, ze gdyby byl naroznik byl zabudowany, to bardzo malo swiatla docieraloby do szkoly (podobna sytuacja byla w Warszawie - hotel Intercontinental stoi na "nodze" aby dopuscic swiatlo sloneczne do kamiennicy). Nie wiem jak na chwile obecna wygladaja plany zagospodarowania tego naroznika. dach w tej czesci mial byc "zielony" (roslinki, drzewka) ale nie wiem czy pomysl ten bedzie realizowany.

Poniewaz na pasazach widac jakies postepy prac, postaram sie jutro wrzucic kilka fotek z wnetrza.

·
Administrator
38,096 Posts
dach w tej czesci mial byc "zielony" (roslinki, drzewka) ale nie wiem czy pomysl ten bedzie realizowany.
wlasnie - obiecywano ogrod zimowy.

·
tombar311
1,976 Posts
te nowe daty otwarcia PG wiele wyjasniają w kwestii przebufowy placu Grunawldzkiego. ZDiK bez "bólu" podpisał aneks z Budimexem pewnie dlatego, że nie ma presji w postaci zbliżającego sie otwarcia PG. Pewnie sie jeszcze tak skończy, że plac już bedzie gotowy a PG nie.

·
Banned
2,283 Posts
Ogród zimowy to zdaje się będzie w centralnej części PG, a nie na tym zapadłym narożniku z tym "genialnym" stelażem - w kwestii estetyki i wykorzystania pow.uzytkowej istne antymistrzostwo świata. I bez przesady z tym niedoświetleniem szkoły - jak jest pochmurno, to i tak wszyscy w szkole i w pracy światła palą.

·
Registered
308 Posts
Ogród zimowy to zdaje się będzie w centralnej części PG, a nie na tym zapadłym narożniku z tym "genialnym" stelażem - w kwestii estetyki i wykorzystania pow.uzytkowej istne antymistrzostwo świata. I bez przesady z tym niedoświetleniem szkoły - jak jest pochmurno, to i tak wszyscy w szkole i w pracy światła palą.
Przepis przepisem. W wypadku PG to tylko w sumie mala ingerencja w ksztalt, natomiast to co sie stalo w Warszawie to juz zakrawa na absurd.

·
Banned
2,283 Posts
Przepis przepisem. W wypadku PG to tylko w sumie mala ingerencja w ksztalt, natomiast to co sie stalo w Warszawie to juz zakrawa na absurd.
Pozwolę sobie na kontrargument - dzięki tej efektownej, cienkiej i smukłej nóżce, hotel Intercontinental, zyskał niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju wygląd. Bez tej gigantycznej podpory byłby tylko kolejnym pudełkiem, klocem w stylu Mariotta czy Intraco II.
Natomiast w przypadku PG zupełnie na siłę wstawiono ten idiotyczny stelaż z metalowych belek, co dodatkowo oszpeciło i tak już niezbyt piękne tyły PG :bash: Nie mówiąc już o tym, ile by się tam zmiesciło dodatkowej pow. użytkowej...

·
Banned
2,283 Posts
Niesamowite, zajf się ze mną zgadza :D Chyba się pomylił ;)
Mam nadzieję, że w nieodległej przyszłości, ktoś pójdzie po rozum do głowy i zabudują ten tylny stelaż PG normalną kontynuacją tych "ceglanych" elewacji...

·
Registered
308 Posts
Wg mnie nie zabuduja, bo przepisy nie pozwalaja. Swiatlo ma dochodzic i juz.. Na potwierdzenie tego - na zdjeciu http://nasionka.com.pl/scc/pict0032.jpg widac baraki, przez pewien czas obok baraku z czerwonymi literami "TR" staly jeszcze 3 dodatkowe, jednak ze wzgledu na to, ze "rzucaly cien" na szkole, kierownictwo budowy zmuszone bylo je usunac.

A i zeby nie bylo, ze mam cos do wygladu IC. Podoba mi sie to rozwiazanie, chciaz kazdy zdaje sobie spawe, ile powierzchni uzytkowej utracono przez zastosowanie "nogi".

1 - 20 of 1554 Posts