SkyscraperCity banner

521 - 540 of 2122 Posts

·
Registered
485 Posts
Discussion Starter #521
Wrocławskie mosty.

Zabrałem się ostatnio do opracowania tematu jak w tytule. Zbiór panoram i zdjęć jeszcze długo nie bedzie kompletny
(ach, te ponad 100 mostów i kładek), ale coś już można wybrać ze starych i nowych ujęć.

Most Grunwaldzki, za nim Most Pokoju w widoku z Wieży Ciśnień MPWiK.
Na dalszym planie kościół Św. Krzyża, katedra Św. Jana Chrzciciela oraz obiekty Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. F. Joliot-Curie.

Widok wzdłuz Mostu Grunwaldzkiego.

Most Pokoju w widoku z Mostu Grunwaldzkiego.

Nieopodal urokliwy, XIX-wieczny Most Oławski, którego ujęcie z boku jeszcze mnie czeka.

Równie urokliwy Most Tumski:

Po sąsiedzku Mosty Młyńskie:

Tuż obok most św. Klary:

Pobliski Most Piaskowy:

Nieco dalej Most Uniwersytecki w historycznym już ujęciu:

Mosty Pomorskie -południowy i północny:

Kładka Słodowa w historycznym ujęciu:

Kładka Bielarska i jej otoczenie całkiem niedawno:

Most Władysława Sikorskiego:

Kawałek w dół Odry Mosty Mieszczańskie, stary (z 1876 roku) i nowe (z 1995 roku) w widoku od zachodu.

Mosty Mieszczańskie nowe w widoku z boku złożone z trzech konstrukcyjnie odrębnych segmentów - jezdni tramwajowej i dwóch segmentów drogowych.

Stary Most Mieszczański, zapewne na prawach zabytku, jak widać czekający przynajmniej na konserwację:

Most Milenijny na wysokości Osobowic:

I rodzaj mostu - kładki nad Jazem Rędzińskim:

Jeden z dwóch autentycznych mostów nad śluzami w Rędzinie:

Ominąłem dwa mosty na Starej Odrze:
Most Osobowicki:

Most Trzebnicki:

Cofamy się w górę rzeki do Mostu Zwierzynieckiego, jednego z piękniejszych wrocławskich mostów:

Nieopodal Kładka Zwierzyniecka:

Tyle wybrałem z aktualnych zasobów, jak uda mi się zebrać coś nowego postaram się do tematu powrócić.
Więcej jak zawsze na www.panoramy.wroclaw.pl Zapraszam :cheers:

·
UserDario
2,073 Posts
^^
Stare poniemieckie konstrukcje!

·
UserDario
2,073 Posts

·
Registered
269 Posts
Świetne foty Wro/wa/claw :eek:kay:

Najpiękniejsze mosty, moim zdaniem, to Grunwaldzki i Zwierzyniecki,
a co do tych nowszych to Milenijny :lol:

·
Registered
485 Posts
Discussion Starter #531
Mosty Wrocławia - kontynuacja.

^^ Cieszę się, że prezentacja mostów się podobała, dziękuję za uznanie.
Jak obiecałem, dodaję kilka nowych panoram i fotografii.
Nowe fotki Mostu Sikorskiego z obu stron:

Obustronny widok wzdłuż Mostu R. Dmowskiego i widok boczny mostu:

Z rejonu Starego Miasta - Kładka Św. Antoniego.

Mosty Chrobrego łączące Sępolno i Swojczyce:

Mosty Jagiellońskie łączące Zacisze i Kowale:

Więcej jak zwykle na www.panoramy.wroclaw.pl Zapraszam :cheers:

·
Registered
485 Posts
Discussion Starter #533
Poltegor "płonie".

W ślad za szumnymi zapowiedziami o podpaleniu Poltegoru wybrałem się na Wieżę Ciśnień, aby z dystansu popatrzeć na widowisko.
I choć trudno było oczekiwać słupów ognia strzelających w niebo, to ilością dymu byłem trochę zawiedziony.
Na dodatek te trochę dymu ledwo widać w zamglonym tego ranka Wrocławiu. Ale chwile oczekiwania przeżyłem, a to co zobaczyłem przedstawiam:

·
Registered
485 Posts
Discussion Starter #534
Architektura postindustrialna.

Poświęciłem ostatnio trochę czasu zabudowie poprzemysłowej Wrocławia i póki co parę kolejnych ujęć z tego tematu
(pokazywałem już Browar Mieszczański).
Na początek optymistyczne.
Widok z Mostu Warszawskiego na zabudowę dawnej ASPY, którą z ciekawymi rezultatami fima Hot Company
przekształciła w Centrum Biznesu a modernizacja trwa nadal.

Widok od ul. Galla Anonima. W centrum kadru budynek nr 2 nie bez powodu wpisany do rejestru zabytków.

Widok z ul. Długosza przy której znajdują się frontowe budynki. Po prawej dawne kino "Wodomierz".

Widok na kierunku równoległym do ul. Długosza. Po prawej pokazywana wyżej zabudowa przy ulicy,
po lewej kompleks 3. budynków tworzących drugi rząd.

Budynek nr 5 wewnątrz Centrum Biznesu w drugim rzędzie.

Budynek nr 6 drugiego rzędu połączony z bud. nr 5 widocznym przejściem nadziemnym.

Ogólnie kompleks robi dobre wrażenie, zadbany i uporządkowany mimo widocznych. kolejnych prac modernizacyjnych.

Z kolei obrazek niestety mniej optymistyczny gdzie starą zabudowę chyba wypiera nowa, nieporównywalna architektonicznie.
Widok zarejestrowany na Kowalach podczas spaceru groblą pomiędzy mostami Chrobrego i Jagiellońskim.

Kolejny obiekt to do niedawna Browar Piastowski. Tu być może wiadomo już co zamierza nowy właściciel, ja nie wiem.
Główne wejście do browaru przy ul. Jedności Narodowej, działającego tu od 1893 roku, jak można było sądzić po umieszczonej do niedawna dacie.

Wschodnia część browaru przy ul. Jedności Narodowej w sąsiedztwie Kanału Miejskiego.

Fragment browaru od strony Kanału Miejskiego z widocznym nabrzeżem typu portowego, wskazującym na prowadzenie
ongiś działalności z wykorzystaniem transportu wodnego.

Rozkopy rozjazdu ulic - Jedności Narodowej, Stefana Wyszyńskiego i Stefana Jaracza związane z budową nowych Mostów Warszawskich. Na drugim planie
budynki browaru przy ul. Jedności Narodowej.

więcej ujęć w tej kategorii jak zawsze na www.panoramy.wroclaw.pl
Zapraszam:)

·
Registered
34 Posts
Panorama (15594x972) poludniowej czesci miasta (pl. Orlat Lwowskich, Arkady Wr, pl. Legionow, CP, Poltegor, zabudowa wzdloz ul Grabiszynskiej) ze Szczepina :)
pozdrawiam

·
Registered
485 Posts
Discussion Starter #537
Panoramy z 27/06/2007.

Odbyłem interesującą wycieczkę z wejściem na galeriowiec i Lotos.
Tytułem zapowiedzi 2 panoramy:
Ulica Powstańców Śląskich widziana z galeriowca i Poltegor skutecznie podgryzany przez dwa żarłoczne "sępy" na szczycie.

Przy dobrej pogodzie z Lotosu mamy piękny widok na całe Stare Miasto i nie tylko.

Więcej widoków po opracowaniu.
Niezmiennie namawiam fotografujących Wrocław, aby zasilali ten wątek swoimi fotografiami.
Liczy się przecież temat wątku a nie kto go założył.
Inne panoramy na www.panoramy.wroclaw.pl
Zapraszam :) :cheers:

·
Registered
269 Posts
^^ Piękne panoramki :)
Jak wszedłeś na dach Lotosu? Po znajomości, czy mały włamik ;)
Sam bym chętnie obejrzał stamtąd Wrocław.

·
Registered
485 Posts
Discussion Starter #539
Jak wszedłeś na dach Lotosu? Po znajomości, czy mały włamik ;)
Sam bym chętnie obejrzał stamtąd Wrocław.
Gdybym dotarł na dach to z pewnością pociągnąłbym panoramę w obu kierunkach. Zdjęcia robiłem z okna korytarza.
:)

·
Registered
12,789 Posts
Bardzo fajny zdjecia - szczegolnie mosty :cheers: Az kusi, by odwiedzic Wroclaw... szkoda, ze tak jest tak daleko :cry:

521 - 540 of 2122 Posts