Skyscraper City Forum banner
1021 - 1040 of 2713 Posts

·
Registered
485 Posts
Reportaż z Browaru Mieszczańskiego.

Parę refleksji z miejsca, które do całkiem zapomnianych nie należy, ale jego potencjał jest znacznie wyższy, jak większości postindustrialnych kompleksów.

Browar Mieszczański - droga wejściowa do zakładu.

Browar Mieszczański - widok browaru od zachodu, z drogi wejściowej do zakładu. Zabudowę browaru oparto na formie prostokąta.
W centrum panoramy wewnętrzna zabudowa prostokąta znajdująca się na wprost drogi wejściowej z której wykonano panoramę.
Droga wejściowa rozgałęzia się po prostokącie, wzdłuż zabudowy wewnętrznej.

Kierując się w prawą, południową odnogę dochodzimy do miejsca z którego tak widać wewnętrzną zabudowę:

Z końca południowej odnogi można rzucić okiem na zabudowę zewnętrzną.

Zabudowa przecznicy łączącej odnogę południową i północną.

Zabudowa zewnętrzna przecznicy.

Zaglądamy do północnej odnogi prostokątnego układu komunikacyjnego.

Idąc dalej pólnocną odnogą w kierunku do wejścia oglądamy widok browaru od północnego - zachodu.
Po lewej stronie widać północną odnogę drogi wejściowej do zakładu, po prawej za budynkiem droga wejściowa.

Zbliżamy się do drogi we/wyjściowej browaru po jego okrążeniu.
Droga wejściowa znajduje się z prawej strony i prowadzi wzdłuż widocznego muru i sąsiadującego budynku.

Więcej panoram również z tej sesji na www.panoramy.wroclaw.pl
Zapraszam w przekonaniu, że architektura postindustrialna jest nie tylko moim upodobaniem.:cheers:

·
Registered
2,441 Posts
Więcej panoram również z tej sesji na www.panoramy.wroclaw.pl
Zapraszam w przekonaniu, że architektura postindustrialna jest nie tylko moim upodobaniem.:cheers:
Chyba nie tylko. Fajne ujęte panoramki. Architektura postindustrialna prezentuję się pięknie w swej surowości. Jeżeli do tego jest pięknie ujęta na fotkach, to jest super :D

·
Registered
19,902 Posts
Wro/wa/cław jak zawsze robi kawał dobrej roboty. Jeśli jesteśmy już w dziale panoramy chciałem Wam polecić stronę pana Jana Zięby (napisał kiedyś do TUMW, stąd poznałem jego prace), który robi panoramy QTVR.

Aby je oglądnąć należy zaintalować "QuickTime'a - całkowicie bezpieczny program firmy Apple." To zdanie pana Jana. Tymczasem ja polecam "quicktime alternative" który nie jest taki agresywny i nie przejmuje wszystkich formatów.

http://zieba.wroclaw.pl/wroclaw_virtual_tour.html

·
Registered
485 Posts
Prezentacje Pana Zięby to już pełny profesjonalizm wymagający oprócz wiedzy, przypuszczam odpowiedniego sprzętu i sporego nakładu pracy na wykonanie panoram w technice HDR. Gratulacje i wyrazy uznania.

Przy mniejszych wymaganiach, można każdą panoramę lub sekwencję zdjęć do panoramy w prosty sposób zamienić na panoramę w Quick Time (QTVR) przy pomocy prostego, freeware'owego programu dostępnego na stronie
http://www.pano2qtvr.com/

·
Registered
485 Posts
^^ Masz może jakieś wskazówki gdzie trzeba umieścić gotową QTVR żeby można ją było pooglądać na forum ???

Z góry dzięki :)
Ponieważ nie mam przekonania do panoram QTVR, nie interesowałem się tym problemem głębiej. Ale wydaje mi się, że:
Mając do dyspozycji wersję free programu Pano2QTVR, możemy tylko wskazać miejsce zapisu pliku do pobrania i odtworzenia na posiadanym u siebie Quick Time.
Wersja Pro pozwala na utworzenie pliku HTML dla Quick Time i myślę, że taki plik dałoby się przenieść na forum. Jak przerzucisz opisy na stronach związanych z Pano2QTVR, to zapewne znajdziesz przykład takiego pliku. Gdzieś natknąłem się, ale nie dałem rady na szybko znaleźć, bo wskazałbym linkiem. Może włączy się do dyskusji ktoś, kto ten temat zgłębił bardziej.
Uzupełniam o link na forum programu Pano2QTVR, gdzie jest plik HTML
http://www.pano2qtvr.com/forum/viewtopic.php?t=86

·
Registered
257 Posts
^^ Dzięki za odp.

Używałem przez chwile triala programu Panorama Maker 3, bardzo dobry program (wersja 4 jeszcze lepsza), i w nim można było utworzyć plik javy na stronke, niestety wokół panoramki wyskakiwała reklama programu, więc to taka trochę lipa. No nic, poszperam jeszcze trochę :nuts:

·
Registered
485 Posts
Wrocławskie mosty.

Zabrałem się ostatnio do opracowania tematu jak w tytule. Zbiór panoram i zdjęć jeszcze długo nie bedzie kompletny
(ach, te ponad 100 mostów i kładek), ale coś już można wybrać ze starych i nowych ujęć.

Most Grunwaldzki, za nim Most Pokoju w widoku z Wieży Ciśnień MPWiK.
Na dalszym planie kościół Św. Krzyża, katedra Św. Jana Chrzciciela oraz obiekty Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. F. Joliot-Curie.

Widok wzdłuz Mostu Grunwaldzkiego.

Most Pokoju w widoku z Mostu Grunwaldzkiego.

Nieopodal urokliwy, XIX-wieczny Most Oławski, którego ujęcie z boku jeszcze mnie czeka.

Równie urokliwy Most Tumski:

Po sąsiedzku Mosty Młyńskie:

Tuż obok most św. Klary:

Pobliski Most Piaskowy:

Nieco dalej Most Uniwersytecki w historycznym już ujęciu:

Mosty Pomorskie -południowy i północny:

Kładka Słodowa w historycznym ujęciu:

Kładka Bielarska i jej otoczenie całkiem niedawno:

Most Władysława Sikorskiego:

Kawałek w dół Odry Mosty Mieszczańskie, stary (z 1876 roku) i nowe (z 1995 roku) w widoku od zachodu.

Mosty Mieszczańskie nowe w widoku z boku złożone z trzech konstrukcyjnie odrębnych segmentów - jezdni tramwajowej i dwóch segmentów drogowych.

Stary Most Mieszczański, zapewne na prawach zabytku, jak widać czekający przynajmniej na konserwację:

Most Milenijny na wysokości Osobowic:

I rodzaj mostu - kładki nad Jazem Rędzińskim:

Jeden z dwóch autentycznych mostów nad śluzami w Rędzinie:

Ominąłem dwa mosty na Starej Odrze:
Most Osobowicki:

Most Trzebnicki:

Cofamy się w górę rzeki do Mostu Zwierzynieckiego, jednego z piękniejszych wrocławskich mostów:

Nieopodal Kładka Zwierzyniecka:

Tyle wybrałem z aktualnych zasobów, jak uda mi się zebrać coś nowego postaram się do tematu powrócić.
Więcej jak zawsze na www.panoramy.wroclaw.pl Zapraszam :cheers:

·
UserDario
2,073 Posts
^^
Stare poniemieckie konstrukcje!

1021 - 1040 of 2713 Posts