Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 296 Posts

·
Registered
Joined
·
16,087 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Oprócz opisanych poniżej prac sfinansowany będzie także zakup 9 tramwajów niskopodłogowych Skoda :)


Asfalt zamiast bruku - Remont pl. Powstańców Wielkopolskich potrwa półtora roku

Przebudowa placu Powstańców Wielkopolskich ruszy w czerwcu, ale na początku nie sprawi dużych kłopotów kierowcom i pasażerom

Umowa z wykonawcą jest już podpisana i chcemy, żeby roboty zaczęły się w czerwcu – mówi Wojciech Sozański, wicedyrektor ds. inwestycji w Zarządzie Dróg i Komunikacji.
Ta modernizacja to skomplikowana inwestycja. Aktualny układ torowisk i jezdni na placu jest przestarzały i niezbyt bezpieczny. Przebudowa ma to zmienić, tak by ten węzeł komunikacyjny, przez który dziennie przejeżdża grubo ponad 600 tramwajów, spełniał nowoczesne wymogi. Według kontraktu, firma Skanska, która wygrała przetarg, będzie miała 17 miesięcy na uporanie się z tym zadaniem.

Kilometry torów
Żeby uzmysłowić sobie skalę przedsięwzięcia, na które miasto dostało dotację z Unii Europejskiej, wystarczy przytoczyć kilka danych. Drogowcy wymienią prawie 2 kilometry torów tramwajowych i zamontują aż 23 zwrotnice. W ramach inwestycji odnowione zostaną także fragmenty przylegających ulic, m.in.: Chrobrego, Trzebnickiej, Ołbińskiej. Z ich nawierzchni zostanie zerwany bruk, który zastąpi asfalt. Wszystko to będzie kosztować 27,7 mln zł.

Kłopoty w lipcu
– Zanim drogowcy zaczną roboty na jezdniach w obrębie placu, wcześniej inny wykonawca – firma Berger Bau – przebuduje skrzyżowanie ulic Trzebnickiej i św. Wincentego – uzupełnia Ewa Mazur, rzeczniczka ZDiK-u.
Na tym skrzyżowaniu także dojdzie do wymiany bruku na asfalt, a co najważniejsze, stanie tam sygnalizacja świetlna. – Światła ułatwią później sterowanie ruchem, gdy prace na placu spowodują utrudnienia dla kierowców – tłumaczy Mazur.
Natomiast na pl. Powstańców Wielkopolskich robotys zaczną się od terenów przy nasypie kolejowym, gdzie stoi kilka budynków i pawilonów. Są one przeznaczone do wyburzenia.
Oprócz prac rozbiórkowych, drogowcy na początku zajmą się centralną częścią placu. Jednak bez wstrzymywania kursowania tramwajów. Pierwszych robót powodujących utrudnienia w ruchu możemy się spodziewać w połowie lipca. Aby nie zamykać przejazdu wagonom, najprawdopodobniej dobudowany zostanie kawałek tymczasowego torowiska.
– Ale w tym roku raczej nie będziemy zamykać ul. Trzebnickiej dla tramwajów – zapewnia Ewa Mazur. •

Bartosz Wawryszuk - NaszeMiasto.pl


 

·
Administrator
Joined
·
37,303 Posts
Natomiast na pl. Powstańców Wielkopolskich robotys zaczną się od terenów przy nasypie kolejowym, gdzie stoi kilka budynków i pawilonów. Są one przeznaczone do wyburzenia.
no i ciekawe co dalje w tym miejscu?
 

·
Registered
Joined
·
14,636 Posts
Duża i ważna inwestycja, wiec należał się jej osobny wątek.
 

·
Administrator
Joined
·
37,303 Posts
to, + remont kamienic w okolicy ma szanse poprawic wizerunek tej czesci miasta. licze na zabudowe tych wyburzonych dzialek przez jakas inwestycje centrotworcza.
 

·
Registered
Joined
·
1,223 Posts
zgadza sie ważne miejsce - fajnie jakby jednak ranga się zwiekszyla. tzn. remont dworca PKP i powstanie punktu przesiadkowego dla kolejki aglomeracyjnej (to już w przyszłości)
 

·
Registered
Joined
·
14,636 Posts
625 said:
to, + remont kamienic w okolicy ma szanse poprawic wizerunek tej czesci miasta. licze na zabudowe tych wyburzonych dzialek przez jakas inwestycje centrotworcza.
Jeżeli ten teren ("górki" z parkingiem i druga z komisem samochodowym Odra) należą (odpukać ) do PKP, to na zagospodarowanie tych działek...długo sobie poczekamy :(
 

·
Registered
Joined
·
14,636 Posts
Jeszcze trochę danych dotyczących tej inwestycji:


Przebudowa Placu Powstańców Wielkopolskich

Planowane rozpoczęcie: wakacje 2006

Planowane zakończenie: IV kwartał 2007

Koszt przebudowy: 27 733 383,03 zł

Wykonawca: SKANSKA S.A.

Uwagi:

Wraz z przebudową placu miasto chce zakupić 9 tramwajów niskopodłogowych.

W ramach inwestycji planuje się stworzenie pilotażowego systemu informacji pasażerskiej: miejskiej, kolejowej i autobusowej, wraz z uruchomieniem elektronicznego punktu informacji dla pasażerów;


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

W tym roku miasto przeznaczy na ten cel 14 438 714zł w tym z budżetu miasta 9 091 700zł


Przed rozpoczęciem przebudowy ma zostać przebudowane skrzyżowanie ulic Św. Wincentego i Trzebnickiej wraz z przebudową fragmentu ulicy Św. Wincentego (od skrzyżowania z B. Chrobrego). Inwestycja ta od grudnia 2005 czeka na decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych.


Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania wykona firma Scott Wilson Kirkpatrick& Co. Ltd. z ceną ofertową brutto 1 343 807,32 zł.


wroclista.prv.pl
 

·
Registered
Joined
·
829 Posts
mam nadzieje ze jakies lawki zostawia bo na wizualce chyba o nich zapomnieli

czesto wizytuje ten plac wiec pewnie bede mial okazje rzucic cos od siebie;]

pzdr
 

·
Registered
Joined
·
14,636 Posts
Przypominam: nie nalezy się tak bardzo sugerować wszelkimi wizualkami ;)
 

·
Administrator
Joined
·
37,303 Posts
ciekawi mnie, jak beda wygladaly przystanki i inna mala architektura. tak naprawde one dadza polowe efektu. a swoja droga to ciekawe jaki przystanek postawia na szewskiej jako "Rynek" - liczylbym na cos fajnego. jako ze nalezy rownac do najlepszych, wklejam, jak to robi sie w III swiecie;)

Zaprojektuj wiatę przystankową i wygraj 45 tysięcy


Katarzyna Wójtowicz 01-06-2006 , ostatnia aktualizacja 01-06-2006 22:26

Ma być nowoczesna, funkcjonalna i ładna. Biuro naczelnego architekta ogłosiło konkurs na miejskie przystanki. Udział w konkursie mogą wziąć nawet studenci.

- Projekty mogą przysyłać nawet studenci - mówi Michał Borowski, naczelny architekt miasta. Idealna wiata musi mieć ławkę, słupek informacyjny, słup ogłoszeniowy, barierę odgradzającą, stojak na rowery i pojemnik na piasek. Reszta zależy od fantazji projektanta. - Może być nawet ze słomy i bambusa - żartuje Michał Borowski.

Projekt, który wygra, zastąpi tysiąc wiat w mieście - nie dość, że są często zdewastowane, to mają różne kształty i kolory. - Na pewno w centrum miasta będą wykonane z innych materiałów niż na peryferiach, gdzie potrzeba bardziej wytrzymałych konstrukcji - mówi Tomasz Gamdzyk, naczelnik wydziału estetyki.

To pierwszy konkurs na projekt przystanku od ponad 15 lat. Prace ocenią m.in. Michał Stefanowski z ASP oraz Lech Kaczoń, prezes Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej (za nowe wiaty zapłacą firmy reklamowe). Każdy, kto chce zaprojektować wiatę, musi zgłosić wniosek o dopuszczenie go do konkursu do końca czerwca. Prace można nadsyłać do 19 września. Autor zwycięskiego projektu dostanie 45 tys. zł. Zaprojektowane przez niego wiaty mają pojawić się w mieście w przyszłym roku. Szczegóły na www.przystanek.warszawa.pl.
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3389147.html

a tu jak mogloby to wygladac w I swiecie;)

 

·
Registered
Joined
·
14,636 Posts


...nie pasowałoby to do układu torów jaki będzie na Pl Powstańców Wlkp.
 

·
Registered
Joined
·
1,223 Posts
Zaprojektuj wiatę przystankową i wygraj 45 tysięcy


Ma być nowoczesna, funkcjonalna i ładna. Biuro naczelnego architekta ogłosiło konkurs na miejskie przystanki. Udział w konkursie mogą wziąć nawet studenci (....)
a już myślałem że to u nas jakaś rewolucja sie szykuje.

gratulacje dla warszawy
 

·
Administrator
Joined
·
37,303 Posts

·
Wrocławski konserwatysta
Joined
·
1,996 Posts
Erni79 said:
.: Przebudowa placu Powstańców Wielkopolskich we Wrocławiu :.
09 czerwca 2006 - 16:31
Plac Powstańców Wielkopolskich we Wrocławiu zamieni się w jeden z najnowocześniejszych węzłów komunikacji miejskiej w Europie. Bardziej zawansowane technologie zastosowane zostały tylko w Zurychu. Jutro rozpoczyna się przebudowa placu.

Na początku zainstalowana zostanie instalacja świetlna na skrzyżowaniu Chrobrego i Świętego Wincentego - mówi Ewa Mazur, rzecznik wrocławskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Remont placu Powstańców Wielkopolskich trwać będzie ponad półtora roku. Jego koszt określa się na około 30 milionów złotych.

Piotr Kamiński
info przeniesione z [Wrocław] Remonty ulic II
http://skyscrapercity.com/showthread.php?p=8827183#post8827183
 

·
tombar311
Joined
·
1,975 Posts
tak naprawdę cieszy mnie kolejny oddzielny wątek - tak powinno być dla każej większej inwestycji.
Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że jeszcze 6-8 miesięcy temu mieliśmy tylko: "Wrocław - Remonty ulic", a teraz mamy już kilka topików. Znaczy inwestycje idą do przodu :)
Tylko dlaczgo jeszcz nie ma wśród nich Mostów Warszawskich :(:(
 

·
Administrator
Joined
·
37,303 Posts

jak widac budy ida na zlom. a w opisie jest tez cos takiego:
Przebudowa jezdni i chodników,
Przebudowa torowiska tramwajowego wraz z przystankami oraz trakcji tramwajowej,
Przebudowa kolizyjnej infrastruktury technicznej: sieci wodno-kanalizacyjno-gazowej, odwodnienia, sieci elektroenergetycznej, sieci Przebudowa jezdni i torów tramwajowych w ul. Trzebnickiej do skrzyżowania z ul. Słowiańską,
Przebudowa skrzyżowania ul. Trzebnickiej z ul. Św. Wincentego,
Budowa nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach: ul. Trzebnickiej z ul. Św. Wincentego i z ul. Słowiańską oraz na skrzyżowaniu ul. B. Chrobrego z ul. Św. Wincentego wraz z kanalizacją kabla koordynacyjnego, 6. Remont szaletu publicznego,
Budowa obiektów kubaturowych związanych z obsługą komunikacyjną.
 
1 - 20 of 296 Posts
Status
Not open for further replies.
Top