SkyscraperCity banner

Jak oceniasz?

1 - 17 of 17 Posts

·
foto-ml.pl
17,729 Posts
Discussion Starter #1
Biurowiec Retro Office House

Adres: ul. Piłsudskiego 69, Wrocław
Inwestor: LC Corp S.A.
Projekt: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates

Wykonawca: Budmiex
Powierzchnia całkowita: 32700 m2
Powierzchnia biurowa: 18150 m2
Kondygnacje nadziemne:
6
Kondygnacje podziemne: 1
Realizacja: 2016-2018

Wizualizacje:

Źródło - Urbanity.pl

Zdjęcia:

Wnętrza:

Więcej zdjęć w albumie - Retro Office House

Zapraszam do oceny i komentowania!

·
Registered
620 Posts
9 za to, że świetnie siedzi w kwartale i współgra z Capitolem, ale przede wszystkim za niewidoczne bebechy na dachu/brak czarnego płotu zasłaniającego owe (a to się ceni we Wrocławiu). Jeden punkt zabieram za elewację od strony ul. Komandorskiej - na takiej długości zbyt monotonna. Nie widziałem patio na żywo, ale ze zdjęć wydaje się trochę psychodeliczne.

·
Registered
719 Posts
100% to co napisał giim. Jednak -0,5 pkt za brak drzew/zieleni na tak szerokim chodniku od strony ul. Komandorskiej. -0,5 pkt za brak usług od strony ul. komandorskiej i nasypu kolejowego. -0,5 pkt za bardzo drażniące przejście elewacji z świetnej rytmiki elewacji od ul. Piłsudskiego w monotonną i za długą elewację od ul. Komandorskiej. Ten narożnik wyszedł moim zdaniem bardzo słabo.
Czyli w sumie 8,5.

·
Before you die, you see..
6,630 Posts
Widziałem na żywo. Strasznie nierówna inwestycja. Elewacja od dwóch stron wygląda świetnie ale IMO ten budynek jest za duży i nieco wali monotonią. Powinni te działkę podzielić na dwie osobne inwestycje.

Od Piłsudskiego elewacja wygląda najsłabiej moim zdaniem, a od strony nasypu budynek jest odsunięty od linii zabudowy a w miejscu odsunięcia zrobili bezsensowny sralnik. Kłuje to w oczy i z poziomu człowieka wygląda antymiejsko.

Dałem 7,5.

·
Premium Member
Saskie ulice, Kępe ścieżki
17,563 Posts
Całkiem niezły architektonicznie (chociaż monotonny i z ograniczonym detalem) i bardzo dobrze siedzi, chociaż nie zauważyłem, że rzeczywiście jest głupio odsunięty od linii zabudowy z jednej strony i w zamian mamy nieciekawy sralnik. Za to wszystko chciałem dać 8/10, a powinienem max 7,5/10. No, ale wewnętrzne patio wygląda rewelacyjnie, więc podniosłem do 8,5/10.

·
Human Traffic
5,633 Posts
Wygląda bardzo montonnie i miejscami sprawia wrażenia w pół surowego/niedokończego.
Zabrakło tego czegoś,ale dobrze dopasowany. 7/10

·
foto-ml.pl
17,729 Posts
Discussion Starter #7
Od Piłsudskiego elewacja wygląda najsłabiej moim zdaniem, a od strony nasypu budynek jest odsunięty od linii zabudowy a w miejscu odsunięcia zrobili bezsensowny sralnik. Kłuje to w oczy i z poziomu człowieka wygląda antymiejsko.

Dałem 7,5.
Całkiem niezły architektonicznie (chociaż monotonny i z ograniczonym detalem) i bardzo dobrze siedzi, chociaż nie zauważyłem, że rzeczywiście jest głupio odsunięty od linii zabudowy z jednej strony i w zamian mamy nieciekawy sralnik. Za to wszystko chciałem dać 8/10, a powinienem max 7,5/10. No, ale wewnętrzne patio wygląda rewelacyjnie, więc podniosłem do 8,5/10.
Ten sralnik i odsunięcie od zabudowy to wymogi kolejowe - budynek musi być odsunięty ileś m od estakady kolejowej. Sąsiada to nie dotyczy bo to przedwojenny budynek jedynie po remoncie, a Retro musiał spełnić nowe przepisy.

·
Registered
305 Posts
Kolejna dziura w centrum załatana i to jest bardzo cenne:). Ktoś zwrócił uwagę na monotonię elewacji od Komandorskiej, co jest jeszcze potęgowane przez wąskie okna i z tym się trzeba zgodzić. To obniżenie bliżej estakady kolejowej pomaga tylko trochę. Za to podoba mi się optyczne zmniejszenie liczby pięter od strony Piłsudskiego poprzez wstawienie szkła na wysokości stropu.

Widziałem budynek na żywo jakieś dwa miesiące temu, jak jeszcze go kończyli i nie jest to obiekt, który przyciąga wzrok. Ot taki kolejny biurowiec o poprawnej i bezpiecznej architekturze. Za to nie widziałem wnętrz, ale po tych zdjęciach muszę koniecznie tam zajrzeć i zobaczyć na własne oczy. Wygląda to niesamowicie. Te cienie od dachu układające się na różne sposoby w środku są genialne:). Za to podnoszę ocenę i ostatecznie 9/10.

·
Registered
19,417 Posts
Widziałem na żywo. Strasznie nierówna inwestycja. Elewacja od dwóch stron wygląda świetnie ale IMO ten budynek jest za duży i nieco wali monotonią. Powinni te działkę podzielić na dwie osobne inwestycje.
APAKA tak se poradziła sobie z długą elewacją, a jeśli się porówna to z wcześniejszą propozycją dla tej działki to wypadają bladziutko.

klik1
klik2

Ten sralnik i odsunięcie od zabudowy to wymogi kolejowe - budynek musi być odsunięty ileś m od estakady kolejowej.
Odsunięcie tak, sralnik nie, bo niby jaki przepis wymusił trawę?
Mogli wykorzystać tę przestrzeń np na ogródki lokali, które świetnie odnalazłby się z tamtej strony.

·
GeorgeSorosVEVO
978 Posts
Od strony Piłsudskiego jest po prostu słaby, chaotyczny, i kompletnie nie współgra z resztą budynku, oraz z samym Capitolem. Siedem.

·
keep jaywalking
6,504 Posts
Przeciętny, moim zdaniem nieudana interpretacja rytmu modernistycznej elewacji i do tego z innym podziałem od Piłsudskiego, która od tej strony wygląda w ogóle jak przeciętne pomo. Podnoszę jednak nieco ocenę za dobre wpisanie w działkę - niestety w tym kraju reguła jest odwrotna. 6/10

·
Registered
1,059 Posts
Bardzo fajny wypełniacz. Chętnie bym go, wraz z sąsiadem, zabrał do Warszawy - 8/10 :)

1 - 17 of 17 Posts