SkyscraperCity Forum banner

?

1 - 20 of 27 Posts

·
Registered
Joined
·
745 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Rok oddania do użytku 2007. Położony przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego we Wrocławiu, stanowiący połączenie budynku biurowego i produkcyjnego. Siedziba firmy ETO Magnetic Polska. Moim zdaniem jeden z lepszych przykładów nowożytnej architektury przemysłowej we Wrocławiu.

 

·
Registered
Joined
·
745 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Pierwotnie "biały klocek" miał mieć elewację z dużych płyt z betonu licowego, to samo boczne portale. Ale prawdopodobnie cięcie kosztów zweryfikowało te plany.
 
G

·
Nic szczególnego, poprawność nie zasługuje na pochwałę, co najwyżej na brak krytyki, ale ten polbruk... 4.
 

·
Registered
Joined
·
745 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Hmm... Nie patrzmy na ten budynek jak na muzeum sztuki współczesnej w centrum miasta, mające stanowić wizytówkę. Patrzmy jak na halę fabryczną. Jeśli tak miałyby wyglądać zakłady przemysłowe w tym kraju, to uważam, że jest na co zwrócić uwagę i co naśladować.
Budynek ma bardzo dobre proporcje i wyraz architektoniczny, materiałowo powyżej średniej, życzyłbym sobie żeby np. parę centrów handlowych miało taką fasadę "wejściową" - może wyjąwszy sam portal.
Z resztą uważam, że zasłużenie otrzymał I nagrodę w kategorii budynku przemysłowego w konkursie "Piękny Wrocław" za 2007 rok...
 

·
skyscrapers votary
Joined
·
658 Posts
Trochę nie rozumiem takich komentarzy - to nie miss polski, nic szczególnego, a później ocena: 8...
Moim zdaniem: oprócz elewacji nic mi się specjalnie nie podoba. Zwykły kwadraciak, korytarz trochę zbyt surowy, fabryczny, nie chciałbym tam pracować. Całość robi przyciężkie wrażenie.
3
 

·
Registered
Joined
·
4,622 Posts
Trochę nie rozumiem takich komentarzy - to nie miss polski, nic szczególnego, a później ocena: 8...
Miss Polski zasługuje na 10. I jak tego nie rozumieć? Wyjaśnię: 8 to nie 10, a Siedziba ETO Magnetic to nie Miss Polski, aczkolwiek przyjemny dla oka budynek.

A ja nie rozumiem twojej oceny. Gdzie byś chciał pracować? W Disneylandzie? Pokazane na zdjęciu wnętrze wraz ze świetną podłogą jest jak najbardziej w porządku.
 
1 - 20 of 27 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top