SkyscraperCity banner

3381 - 3400 of 21649 Posts

·
Registered
5,638 Posts
Konstrukcje Rondo 1 robili żelbetową, według mnie jest to najtrwalszy materiał i znany już rzymianom, parę budowli dzięki niemu do dziś się trzyma. Sądzę, że żelbet wygra.
Żelbet był znany Rzymianom? :eek: Z betonem chyba pomyliłeś. Żelbet to wynalazek XIX-wieczny.

·
Wrocławski konserwatysta
1,991 Posts
No trochę się machnąłem:nuts: , ale i tak lepsza jest konstrukcja z robiona z żelbetu, mimo jak pisze Citywroc robi się dłużej, lecz jest wytrzymalsza.

·
:)
677 Posts
^^ a co chcesz zeby ST stalo przez nastepne 2000 lat :D... a tak na serio
Na stronie ST termin ukonczenia to 2010...hym nie wiem na ile to teraz aktualne. Jesli budowa pelna para ruszy w tym roku to na odlanie takiego kolosa z zelbetu i wykonczenie troszke malo czasu... Stawialbym wiec na stal :p Choc to troche moje pobozne zyczenie bo chce zeby ST stanal jak najszybciej :)

·
Administrator
36,548 Posts
ciekawe, jak uciazliwosc budowy wplynie na zmiane struktury wiekowej ludnosci okolicznej?

·
....czyli Qba
2,912 Posts
No mozna pozazdroscic, mam nadzieje, ze nie beda sie grzebali w ziemi ponad rok, jak to bylo w przypadku Gdynskich ST... Oczywiscie nie mozna tego porownywac, bo wasze ST nie stoi kilkanascie metrow od morza ;)... wiec tylko czekac i cieszyc sie jak budynek zacznie kierowac sie w strone nieba. :cheers:.

Pozdrawiam

·
Qui bene construit ?
128 Posts
Przez ten żelbeton budowa będzie trwać dłużej
:bash: a co to **** jest?? Wszyscy używają słowa żelbet. Wykładowcy by się przewrócili z wrażenia za tak użyte sformułowanie, a każdy kto pracuje w wykonawstwie parska śmiechem na to słowo. (jeszcze większy śmiech wywołuje chyba tylko żelazobeton heh). Nie wiem skąd się to ludziom bierze. Może lepiej poczytać fachowej literatury (np. A. Łapko - Konstrukcje żelbetowe) albo zapytać fachowca, a później używać jakichkolwiek sformułowań nie wywołujących uśmiechu politowania (bez urazy).

A co szybkości budowania, to wcale nie taki wyczyn, to kwestia ilosci robotników, zeby utrzymać takie tempo. Poza tym trzon w takim budynku, tak jak i wszelkie klatki schodowe, szyby windowe czy stropy muszą być żelbetowe. Ze względu na przepisy ppoż. i po prostu technologię (nawet jak się Filigrany ułoży na belkach stalowych, to i tak trzeba zrobić podbudowę, dozbroić nadbeton i zabetonować tą płytę).

A tak wogóle to ja lubię żelbet (który de facto jest najlepszym materiałem do modelowania różnych łuków i krzywizn, jako przykład podaję Mercedes Benz Museum w Stuttgarcie, w który to obiekt miałem malutki wkład:) ), a stal jest jakaś taka nijaka.

Pozdr.

·
Registered
2,920 Posts
:bash: a co to **** jest?? Wszyscy używają słowa żelbet. Wykładowcy by się przewrócili z wrażenia za tak użyte sformułowanie, a każdy kto pracuje w wykonawstwie parska śmiechem na to słowo. (jeszcze większy śmiech wywołuje chyba tylko żelazobeton heh). Nie wiem skąd się to ludziom bierze. Może lepiej poczytać fachowej literatury (np. A. Łapko - Konstrukcje żelbetowe) albo zapytać fachowca, a później używać jakichkolwiek sformułowań nie wywołujących uśmiechu politowania (bez urazy).
to że jakieś słowo wywołuje śmiech na budowie, jeszcze o niczym nie świadczy :), w szczególności o jego poprawności językowej.
akurat żelazobeton jest formą zupełnie prawidłową , choć rzeczywiście powoli wychodzącą z użycia.
więc z tym uśmiechem politowania bym się tak nie rozpędzał...

·
Moderator
38,443 Posts
to w końcu jaka będzie wysokość? 203? 255?:)

·
Registered
133 Posts
Rozmawiałem dzisiaj z moim (mam nadzieję) przyszłym szwagrem. Pracuje w firmie, która zajmuje się wierceniami. Ta firma robi właśnie odwierty pod sky tower. Z tego co mi mówił, jest tam pięć odwiertów po 45m każdy i kilka mniejszych. Projekt raczej napewno ulegnie zmianie, a wysokość najwyższego z budynków ma wynosić 215m (niestety nie wiem czy do dachu). Po firmie "chodziły słuchy", że przy projektowaniu kompleksu rozważano również koncepcję blisko 100 piętrowego wieżowca.:nuts: Szwagier zobowiązał się wyciągnąć coś więcej od szefa.:)

PS Dodam, że firma w której pracuje dostała zlecenie dotyczące sprawdzenia technicznych możliwości wybudowania tym razem w Warszawie, budynku znacznie przekraczającego 215m. :cheers: Czyżby to był początek między-miastowej wojny wysokościowej?? Oby!!:nuts:

·
Registered
162 Posts
a ja słyszałem od gościa, który będzie jednym z podwykonawców rozbiórki poltegoru, że w całości zostanie on obrusztowany a na szyczyt trafią ciężkie maszyny

nieźle to będzie wyglądać no i cuprum straci prymat największego billboardu w mieście

·
Poor Leno
7,251 Posts
Proszę bardzo 100piętrowe ST (przeróbka wizualki Bersekera):

:lol:

A na poważnie na razie to tylko sprawdzenie czy można wybudować budynek wyższy niż 215m w Warszawie, czyli nic konkretnego. Taki projekt to może się pojawić, ale znając życie to poczekamy jeszcze z 2 lata... No ale to taki OT

·
Registered
251 Posts
^^ Za duży, za duży. Lepiej już go obciąć w połowie i postawić obok będzie się lepiej prezentowało. No i wygrzebana przeze mnie z wątku o zabytkach wizualka ST z lat 90 ubiegłego wieku autorstwa MarcinaK. Potraktujmy ten widok jako alternatywną wersję rzeczywistości:)

·
Banned
2,283 Posts
Z technicznego punktu widzenia nie jest problemem postawienie 250 m czy wyższego budynku. Wszystko w rękach Pana Leszka - ile kasy zechce ostatecznie wyłożyć i na ile wraz z doradcami oszacuje opłacalność wielkości, a zatem też i wysokości tej konkretnej inwestycji. Jak dla mnie 255 m wraz ze smukłą iglicą byłoby bardzo przyzwoicie :) PKiN i ćwierć kilometra w kraju zostałoby pobite, a i pewnie wielu z Was nie krzyczałoby że za wysoko :D Oczywiście do dachu minimum 205 m :)

·
Poor Leno
7,251 Posts
MarcinK: gratulacje! genialny render! Jeśli jeszcze tylko wieże byłyby odrobinę bardziej strzeliste i bez tego łącznika z trochę niższą ścianą wyglądałoby to świetnie i tak tutaj Wrocław wygląda chyba pierwszy raz jako na prawdę wielka metropolia... aha, no i przydałaby się wersja z Arkadami i CP...

·
Registered
5,638 Posts
to że jakieś słowo wywołuje śmiech na budowie, jeszcze o niczym nie świadczy :), w szczególności o jego poprawności językowej.
akurat żelazobeton jest formą zupełnie prawidłową , choć rzeczywiście powoli wychodzącą z użycia.
więc z tym uśmiechem politowania bym się tak nie rozpędzał...
Rozumiem, że po rozpełznięciu się budowlańców po Europie teraz zamiast żelbet mówi się bardziej europejsko, czyli stosując jakąś angielską kalkę? Uśmiech politowania faktycznie może być słuszny...

·
CITYWROC.info
376 Posts
W ciągu dwóch tygodni Urząd Miejski we Wrocławiu ma wydać pozwolenie na rozbiórkę najwyższego budynku we Wrocławiu - Poltegoru. Wtedy też właściciel będzie mógł zdecydować kiedy dokładnie ruszą prace rozbiórkowe.

Ostatnio wymieniano czerwiec tego roku, jednak coraz częściej nieoficjalnie mówi się, że Poltegor zostanie rozebrany wcześniej.

źródło: Polskie Radio Wrocław

3381 - 3400 of 21649 Posts