SkyscraperCity banner

21 - 40 of 12782 Posts

·
Registered
17,607 Posts

·
Wrocławski konserwatysta
2,098 Posts
Bardzo dobry projekt na miare naszych oczekiwań, teraz tylko czekać trzeba aż ruszy budowa.

·
jestem Ott'em tego czatu
SEVKOVIĆ 2020
8,032 Posts
A teraz parę obrazków pokazujących skalę przemiany terenu:

I coś za co oddałbym nawet piętnaście sky-towerów:

Te zdjęcia podobnie jak wizualki tyczą się dokładnie tego samego terenu :scouserd:

·
dawniej Metter
2,483 Posts
Gratulacje dla Pana LC wykorzystał całkowicie idealnie teren poltegoru a teraz "Sky Tower" :) ;) Wysokość powiem że jest bardzo bardzo dobra , przecież to bedzie najwyższy budynek mieszkalny w Polsce . ;) A co się działo ze [SkyscraperCity] ostatnio minął tydzień i włączyli . ;)

·
Projekt Inwestor
8,925 Posts
Bardzo mi się podoba. Wspaniały to będzie kompleks. Co więcej ściągnie wielu ludzi z grubym porfelem. Prestiż miasta urośnie, no i W-wa straci palmę pierwszeństwa (kto by się spodziewał ). Same plusy. Gdy dodamy do tego jeszcze CT. Wrocław ma niebywałą okazję do stworzenia city z prawdziwego zdarzenia. Na miejscu wrocławian brałbym urlop i opijał inwestycję - bo jest naprawdę co opijać.

P.S 1
Zazdroszczę

P.S 2
Oczywiście nie mogłem pominąć faktu zaistnienia tej inwestycji w kontaktach z Grobelnym. Na naszą krytykę odpisał w swoim blogu. http://www.ryszardgrobelny.blogownik.pl/
Zwłaszcza Darka zapraszam do krytyki ;)

·
Projekt Inwestor
8,925 Posts
Zastanawiam mnie jedno. Co robi ten wątek w wieściach z budowy, skoro budowa ma ruszyć w przyszłym roku. Przenoszę.

·
Registered
18,580 Posts
kotbehemot said:
Forum nie działało w takim momencie nono:)
Wszystko juz zostało napisane przez Darka:) Jesli ktos ma jakies informacje dotyczące funkcji, rozplanowania, urbanistyki projektu - pytajcie
Ja zapytałem powyżej, jak byś mogł mi odpowieedzieć byłbym wdzięczny

·
Я.
6,755 Posts
@zajf - z tego co widzialem na makiecie "na oko" to prawdopodobnie stoi w dokladnie tym samym miejscu:) Pewnie wynika to z tego,ze początkowo Poltegor nie miał zostac wyburzony:) Kształt tez został podobny. Inwestor mówił, ze chciałby "miękko wpasowac się w tkankę Wrocławia", dlatego pewnie po decyzji o wyburzeniu poltegoru postanowiono nie zmieniac projektu i zostawic podobną bryłę, symbolicznie. Takiejest moje przypuszczenie.

·
Я.
6,755 Posts
^^ dziękuję PB

Felix z Gdańska said:
Super info. Super inwestycja.Czy na samym dachu będzie punkt widokowy?. Pewnie przez lunetę pięknie było by widać Karkonosze. Tak jak w 3miescie z niektórych budynków Półwysep Helski a w Krakowie Tatry. Wielkie gratulacje Wrocławianie/Breslauerzy
Z tego co pamiętam, restauracja z punktem widokowym będzie około 90 metra. O punkcie widokowym wyzej na razie nie wiadomo nic. Na tym 90 metrze bedzie tez panoramiczny basen (w łączniku)

·
Registered
18,580 Posts
Już dziś musimy planować działania tak żeby się dostać na 200 metr z jakąś wycieczką forumową :)

Apropos samego kompleksu to wydaje mi sie nieco przyciężki, zbyt masywny. Spowodowane jest to IMO dwiema rzeczami:
- zbyt wysokie budynki okalające cały komplesk (tu była walka aby uzyskać żądaną powierzchnię ), cały czas mam nadzieję że jeśli LC wygra przetarg na CP to mógłby zrobić kompleks bardziej przyjaznym. Przerabiam fotki więc poźniej pokaże wam o co mi chodzi.
- nieszczęśliwe są te łączniki, a najbardziej ten pomiedzy budynkami 1 i 3. Powoduje on że 80m wieży prawie nie widać. Ginie ona bo ni wystaje za dużo z wysokiego (ok 55 m budynku) a z drugiej strony jest stłamszona przez ten łącznik. Szczerze mówiąc nawet wizja basenu do mnie nie przemawia.

Kolejne pytania kocie
- czy basen na wys 90 m bedzie ogólnodostępny i jakie bedzie miał wymiary, bo szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć że na się zbudować 25 na wysokości 90 m. Przecież sama woda w basenie o wymiarach powiedzmy 25x10x2,5 wazy 625ton!!!
- czy widzisz jakieś szanse na delikarne zmiany w projekcie po ew zwycieztwie LC o działkę CP

·
hipp-E
10,912 Posts
Bardzo podoba mi się ten projekt, a zwłaszcza obecna tendencja w Europie, gdzie coraz więcej miast nie-wieżowcowych, decyduje się na skyliny. Mam tylko nadzieję, że dookoła wyrosną inne wieżowce, niech ich będzie ze trzy, cztery - nie musi byc wiecej i niekoniecznie aż tak wysokie – wystarczy po około 100 – 130 m. bo jeden pokaźny kompleks, górujący nad stosunkowo niską i niezbyt gęstą zabudową, może robić przytłaczające wrażenie i tworzyć drażniące dysproporcje.
Wierzmy, że to będzie tylko początek przemiany Wrocławia.

21 - 40 of 12782 Posts