SkyscraperCity banner

12721 - 12740 of 12782 Posts

·
Administrator
Joined
·
38,938 Posts
Ciekawe też czy to prawda że LC ma biuro w Arkadach z widokiem na SkyTower i się jara jak codziennie go widzi? p-) Żeby nie użyć niecenzuralnych słów co robi ;-)
Nie, to nieprawda.
 

·
Registered
Joined
·
363 Posts
^^Arkad Czarneckiemu nigdy nie udało się sprzedać (a były próby), ale on sprzedał swoje udziały w LC Corpie, który jest cały czas właścicielem Arkad :) I tak przy okazji:


Captrain Polska Sp. z o.o. wynajęła unikalne biuro w Arkadach Wrocławskich. Firma oferująca usługi transportu kolejowego zajęła lokal o powierzchni 580 mkw., znajdujący się na ostatnim, 12. piętrze biurowca.

http://www.propertynews.pl/biura/biuro-na-ostatnim-pietrze-arkad-wroclawskich-wynajete,71044.html
 

·
Registered
Joined
·
20,009 Posts
^^Firma chciala wynajac puste pomieszczenia od kolejarzy w gmachu na Joannitow,ale (jak wasiaste Mariany)daly taka zaporowa cene,ze taniej bylo przeniesc sie na 12pietro Arkad :lol:
 

·
foto-ml.pl
Joined
·
16,990 Posts

·
Registered
Joined
·
329 Posts
Gazeta Wrocławska: To koniec galerii handlowej w Sky Tower? Będą zmiany


Na pierwszym piętrze galerii Sky Tower zlikwidowano prawie wszystkie sklepy. Pozostały tylko lokale gastronomiczne, Chrono (punkt z zegarkami) i salon kosmetyczny. Czy to początek końca tej galerii? Jaka przyszłość czeka najemców galerii Sky Tower? Sprawdziliśmy.
- W moim odczuciu to taka pseudogaleria. Większość twarzy, które się tu przewijają, to raczej pracownicy galerii. Na pierwszym piętrze prawie nic nie ma, na drugim zostały tylko kręgielnia i Fitness Academy. Ostatnio zamknęła się jakaś kolejna restauracja. W tym roku na parterze zamknął się Wrangler. Może to kwestia czynszów? Ostatnio otworzyło się też jedno stoisko z wędlinami. Zamknęło się po dwóch tygodniach - mówi Sabina Stopka, która pracuje w Sky Tower od dwóch lat. - Różne słuchy nas dochodzą. To oczywiście nieoficjalne informacje, szeptane od ucha do ucha, ale mówi się, że cały Sky Tower chcą przerobić na kompleks gastronomiczno-usługowy i że większość lokali to będą restauracje i kawiarnie.

Takie zresztą plakaty pojawiły się na pierwszym piętrze. Widnieją na nich napisy "Tworzymy nową przestrzeń ze smakiem".

- Nawet klienci do nas przychodzą i pytają, czy jeszcze tu jesteśmy, bo słyszeli, że cały Sky Tower się zamyka. Może prezes Sky Tower ma taki plan, ale do nas nie dotarło żadne pismo - dodaje Sabina Stopka.

Na górze (pierwsze i drugie piętro) nie ma już prawie żadnych sklepów. Większość została zlikwidowana. Część z nich, tak jak Neonet, przeniosły swoje lokale na dół.

- Bardzo powoli się zmienia to wszystko. Rzeczywiście, sklepy z góry przenoszą się na dół, ale to naprawdę w wolnym tempie. My na brak klientów nie narzekamy, jesteśmy tu od początku jako marka. Mamy swoich stałych klientów i prosperujemy z powodzeniem. A z ogólnej perspektywy, no cóż, Sky Tower jest specyficznym miejscem. Ale na pewno powinno dziać się tu więcej. Szczególnie w weekendy, bo w soboty i i niedziele jest naprawdę kiepsko. Zwłaszcza jeśli porównamy Sky Tower z Magnolią, bo także w Magnolii mamy swój sklep - mówi Katarzyna Kopyścińska, kierownik sklepu Esotiq, która pracuje tu od początku istnienia galerii.

Sky Tower nie ma tak wielu klientów, jak duże galerie handlowe, takie jak Wroclavia, Magnolia czy Pasaż Grunwaldzki.

- Przede wszystkim tutaj się prawie nic nie dzieje. Są występy taneczne, bo Egurrola ma tu swoją szkołę tańca. Jest Sky Tower Run, ale to głównie uczestnicy biegu, a nie nowi klienci. Jeszcze punkt widokowy jest atrakcją. To wszystko. Brakuje na przykład miejsca, gdzie można zostawić dziecko i móc spokojnie zrobić zakupy. Zresztą jakie zakupy? W dużych galeriach, takich jak Wroclavia czy Magnolia, można kupić spodnie, poszukać butów i jeszcze kupić coś na obiad. A tutaj na parterze są cztery sklepy odzieżowe na krzyż - dodaje Sabina Stopka. - Mnie jako sprzedawcy jest tu dobrze, bo wolę spokój niż hałas i tłumy w galerii będącej molochem. Nie narzekamy też z punktu widzenia sklepu, bo mamy swoich stałych klientów, którzy i tak do nas przyjdą. Ostatnio miałam klientów, którzy przyjechali z Poznania. Chcieli zostawić dziecko na czas zakupów i byli zdziwieni, że w galerii handlowej nie ma takiego miejsca. I tacy klienci wybiorą Wroclavię, która jest w pobliżu. Brakuje jakiegokolwiek pomysłu, żeby przyciągnąć klientów.

Czy rzeczywiście galeria Sky Tower zniknie? Agnieszka Solorz z departamentu ds. komercjalizacji powierzchni twierdzi, że sklepy nie znikną. Sky Tower ma jednak zmienić swój charakter.

- Na poziomie 0 tworzymy strefę Sky Kitchen, z wejściem od ul. Powstańców Śląskich. Będzie ona miała ok. 1400 kw. Będzie to unikalna strefa z autorskimi konceptami kawiarni, restauracji i barów. Wzbogaci naszą ofertę restauracyjną i kawiarnianą - każdy z nowych lokali ma w założeniu serwować oryginalne menu - zapowiada Solarz. - Miejsce ma tętnić życiem również po zamknięciu pasażu Sky Tower, bowiem w planach mamy wydłużenie godzin funkcjonowania Sky Kitchen.

Na poziomie 1, który teraz świeci pustkami powstanie "strefa rozrywki i turystyki".

- Obecnie negocjujemy umowy, domykamy projekty - nie możemy więc na razie podać konkretnych nazw konceptów. Na poziomie 1. będzie także wejście do punktu widokowego, kasa biletowa wraz z nowym, odświeżonym sklepem z pamiątkami - dodaje Solarz.

Strefa restauracyjna (food court) przeniesiona zostanie bliżej ciągów komunikacyjnych, dzięki czemu ma być bardziej dostępna zarówno dla klientów, najemców biurowych oraz turystów odwiedzających Sky Tower. Powiększona zostanie także strefa biurowa - wygospodarowujemy kolejne metry dla naszych kluczowych najemców. Natomiast na 49. piętrze ma powstać sky bar.

- Powiększamy przestrzeń w punkcie widokowym na 49 piętrze - docelowo chcemy tam uruchomić Sky Bar, dodatkową atrakcję przyciągającą mieszkańców i turystów. Odwiedzający będą tu mogli spędzić dłuższą chwilę i zrelaksować się, podziwiając panoramę Wrocławia i okolic - dodaje Agnieszka Solarz.

Na te wszystkie zmiany przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nowa koncepcja zaczęła być wdrażana dopiero w tym roku.
https://gazetawroclawska.pl/to-koniec-galerii-handlowej-w-sky-tower-beda-zmiany/ar/c1-14426565
 

·
que conoce muchos idiomas
Joined
·
6,964 Posts
^^
Od momentu otwarcia Wroclavii było wiadomo, że galeria w SkyTower mocno dostanie po kościach i dokładnie tak się dzieje.
 

·
Registered
Joined
·
329 Posts
Galeria Sky Tower nie miala nic do zaoferowania od poczatku swojego funkcjonowania. Przecietni zjadacze chleba wybierali Arkady, ze wzgledu na tanie sklepy jak H&M, a ci o zasobniejszych portfelach, albo Renome, albo sklepy w Pradze czy Berlinie... Teraz, gdy otwarto Wroclavie, galeria w Sky Tower i w Arkadach jest do zaorania.
Moze przypomne wam jeden z moich pierwszych postow na tym forum i moj pomysl na Sky Tower :troll:Skoro cale to przyziemie jest od poczatku pomylka, moze wartoby pomyslec o wyburzeniu wiekszej czesci, by moc skorzystac z zasobow powstalej w danym miejscu dzialki?

Zreszta odnosnie zamieszczonego w artykule pomyslu, dotyczacego budowania w Sky Towerze wyszukanego foodcourtu, powiedzcie mi, kto o zdrowych zmyslach bedzie jechal na DROGI posilek do galerii handlowej, gdy ma do wyboru dziesiatki restauracji w centrum?

Po co dalej pudrowac tego trupa?
 

·
Registered
Joined
·
474 Posts
^^ To już mógłby Leszek ten niepowstały żagiel dobudować, podobno fundamenty pod niego są, bo powstały przed przeprojektowaniem.

 

·
Registered
Joined
·
329 Posts
^^
^^
^^

A idz pan w ... z nowymi przerzutami studia architektonicznego Fold z ulicy Noskowskiego... Caly ten projekt to takie januszowstwo do n-tej potegi, pokazujace tylko, ze najpawdopodobniej ulubiona bielizna Leszka Czarneckiego sa slipy cottonworld, a odzieniem wierzchnim, wedkarska kamizelka z dziesiecioma kieszeniami... ;)
 

·
Administrator
Joined
·
38,938 Posts

·
Registered
Joined
·
11,654 Posts
ST jako mini galeria nie ma szans na ściągnięcie konsumentów z innych obszarów miasta. ST może za to być dzielnicowym centrum handlowo-usługowo-restauracyjnym i prespektywy ma bardzo dobre bo obok buduje się ponad 100 000 m2 biur z tysiącami potencjalnych klientów i budynki mieszkalne z ponad tysiącem mieszkań i tysiącami nowych mieszkańców. Trzeba tylko trzeźwego zarządcy.

I jeszcze jedno - Develia powinna zastanowić się nad dobudowaniem biurowca pod który stoją fundamenty.
 

·
foto-ml.pl
Joined
·
16,990 Posts
^^ W dodatku ST ma to czego nie ma praktycznie żadna galeria we Wrocławiu.
Od strony Powstańców ma normalny piękny uslugowy parter z oddzielnymi wejściami do lokali i miejscem na ogródki.
Także potencjał z tej strony na gastro jest. po oddaniu CP może być lepiej. A +1 przerobio na biura czy inne luxmedy :troll:
 
12721 - 12740 of 12782 Posts
Top