Skyscraper City Forum banner

?

1 - 20 of 50 Posts

·
foto-ml.pl
18,533 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Projekt:
JSK Architekci

Podstawowe fakty:

Budynek Stadionu:

• Kubatura bez przykrycia (czyli kubatura pomieszczeń i poziomu E0) = ok. 297 556m3
• powierzchnia działki stadionowej: 164 152 m²
• wysokość obiektu: 39,33 m
• fasada z półprzezroczystej siatki PTFE
• liczba kondygnacji: 6
• ogólnodostępne klatki schodowe: 18

Boisko:
• powierzchnia netto boiska 68 x 105m: 7 140 m²
• murawa – trawa naturalna

Pojemność Stadionu:
• liczba miejsc siedzących zadaszonych netto (polska liga): 42 771
• miejsca dla osób niepełnosprawnych wraz z osobą towarzyszącą: 204
• liczba wszystkich miejsc VIP (polska liga): 2 130
• 30 Lóż Biznesowych VIP na trybunie wschodniej i zachodniej*

• miejsca biznesowe: 1 554

• Klub Biznesowy oraz strefa VIP : ok. 2 550 m²
• powierzchnia do wynajęcia: 9 500 m²

Dla gości:
• 36 kiosków gastronomicznych – 256 punktów sprzedaży
• restauracja i bary
• kioski z pamiątkami klubowymi i stadionowymi
• ponad 4 466 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych

*stan do UEFA EURO 2012™

Wizualizacje i plany:

Zdjęcia
Z zewnątrz:

fot. Grzybson88

fot. Grzybson88

fot. Grzybson88

fot. Grzybson88

fot. Konik93

fot. Paweł Supernak

euro2012.interia.pl

euro2012.interia.pl

euro2012.interia.pl

·
bezrobotny
7,166 Posts
Nie jest zły, ale elewacja niestety nie wyszła, jak wszyscy widzimy. Gdańskiemu dałem chyba 8, więc więcej niż 7 tu nie wypada.

Edit, jednak w Gdańsku dałem 9 więc mogłem tu trochę naciągnąć, ale...
7 to dość sprawiedliwa ocena i w mojej skali nie taka niska.

·
Registered
68,673 Posts
Osobiście po dłuższej refleksji się do wrocławskiej Areny przekonałem :|.

Początkowo "rolka papieru" ;) przeistoczyła się w ciekawy, nie klasyczny pomysł. Duży potencjał iluminacji, przyjemne/schludne otoczenie. Wnętrze - murawa, trybuny co prawda już takiego wrażenia nie robią: nie lubię zielonego ;) - stąd krzesełka nie bardzo, a wykończeniówka - czy raczej jej brak (surowy beton) to też tak niespecjalnie... ALE finalnie - arena całkiem, całkiem - trzecia egzekwo z poznańską areną piłkarską (po warszawskiej i gdańskiej) - 8,5/10.

·
unknown artist
8,267 Posts
Gdzieś kiedyś pisałem, że dla stadionów Euro2012 daję:

10 -Gdańsk
9,5 - Wa-wa
9 - Wrocław
8 - Poznań

Niestety z czasem Wrocław zrównał (zamienił) z Poznaniem.

Plusem jest świetne otoczenie stadionu. Sam projekt miał jednak większy potencjał na wizkach. Wiem, że to malkontenctwo (kilka lat temu nie marzyliśmy o takim stadionie w Polsce :) ) ale razi mnie przede wszystkim okładzina za dnia i blaszany dach.

Dlatego 8/10.

·
Registered
4,001 Posts
Przykro mi, ale ode mnie tylko 7/10. Zwyczajnie mi się nie podoba, według mnie elewacja z półprzezroczystego materiału to pomyłka.

·
Pro publico bono
1,348 Posts
ode mnie 9/10. Fakt, elewacja na pierwszych wizkach prezentowała się okazalej, ale jak dla mnie i tak jest ona najładniejsza ze wszystkich polskich stadionów. Stonowana, prosta, elegancka i dająca niesamowity widok w nocy przy oświetleniu technicznym. Problemem jest i będzie niestety brudzenie się tej membrany. Na minus na pewno wykończenie wnętrza i ten asfalt. Za to genialnym pomysłem okazało się scalenie trybun.

·
Utwierdzony
59 Posts
Mimo iż to moja sportowa świątynia, stawiam 7/10. Niestety, mam wrażenie, że pod niektórymi projektami koncepcyjnymi powinni podpisywać się także inżynierowie budownictwa. Za duży sukces należy uznać, że obiekt w ogóle powstał.

·
.
5,007 Posts
Byłem raz i absolutnie pokochałem ten obiekt. Jak się wychodzi z korytarza w kierunku trybun to szczęka opada, wchodząc na najwyższe stopnie trybun przebija ona nawet betonowe stopnie. Wg mnie trybuny są właśnie tutaj najlepsze spośród wszystkich polskich stadionów. Krzesełka bardzo wygodne, telebimy na najwyższym poziomie. Tutaj dochodzimy do elewacji stadionu. Ja jej będę zawzięcie bronić. Jest to obiekt bardzo elegancki, który koresponduje z otoczeniem (esplanada). Elewacja jest jak kameleon, można powiedzieć, że za każdym razem wygląda inaczej, najlepiej o zachodzie słońca kiedy jest... pomarańczowa. Stadion dużo zyskał po zasadzeniu drzew, brakuje tam jeszcze nasadzeń, zwłaszcza wzdłuż Alei Śląskiej.
Ciężko mi wystawić ocenę niższą niż 9, emocje które stadion dostarczył podczas meczu a nawet budowy zdecydowanie niwelują mniejsze wady ;)

Zdjęcia Piotra Krajewskiego:

·
foto-ml.pl
18,533 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Założyłem wątek, oceniłem, więc czas na uzasadnienie.
Dałem 9. Nie jest to najwyżej oceniony stadion w Polsce przeze mnie, bo gdańskiemu dałem 10 która bezsprzecznie mu się należy, Narodowemu 9,5 za skalę i symbolikę. A wrocławski? Wrocławski jest zupełnie inny i ta 9 to głównie za niesamowite trybuny. Przy komplecie widowni wrażenie jest zapomniane i będąc teraz na euro w Warszawie jeszcze się w tym utwierdziłem, na Narodowym brak tego kotła, dwu poziomowe trybuny to już jednak zupełnie coś innego. A tu jak wyjdzie się przez drzwi to jest niesamowity "wow factor".

Dychy nie dostał głównie za tą nieszczęsną membranę. Fakt, wieczorem przy włączonej iluminacji prawie niczym nie odstaje od Allianz Areny (;)) ale jednak w dzień (szczególnie pochmurny) wygląda szaro, a nie biało.

Do zalet jeszcze trzeba zaliczyć położenie. Jaki stadion w Polsce leży tuż obok węzła autostradowego, w pobliżu największego w kraju mostu? Jaki stadion ma jednocześnie 2 linie tramwajowe, pętle autobusową i przystanek kolejowy? :D

Podsumowując, Wrocław naprawdę nie ma się czego wstydzić :cheers:

·
Registered
417 Posts
Trybuny 10/10
Wnętrze 8/10
Otoczenie 8/10
Elewacja 7/10 - dla mnie nasz stadion niestety jest obwinięty brudną szmatą i tyle. Jak ją umyją i świeci mocno słońce to jeszcze jakoś wygląda, ale inaczej tragedia. Dałbym za elewację jeszcze mniej, ale ratuje ją trochę to, że jest przeźroczysta i od środka się fajnie prezentuje oraz iluminacja. Po ciemku elewacja bardzo fajna

W sumie wychodzi 8.

·
A fe Silesia!
5,017 Posts
Lulek zrecenzował sprawę za mnie a że podpisuję się pod jego tekstem obiema ręcyma, daruję sobie rozkminkę ;)

Mamy piękny obiekt, spełniający europejskie standardy więc ode mnie dziewiąteczka.

·
Registered
1,561 Posts
Jak obaczyłem projekt z trybuną jednostopniową od boiska aż po dach, to byłem zawiedziony. Jednak życie przeszło najśmielsze oczekiwania, nie trzeba budować rutynowo jak wszyscy. Niestety punkty ujemne za "elewację". "9"

·
Registered
3,883 Posts
7/10, efekt psuje blaszany dach i slupy na trybunach, elewacja hmm cieżko powiedziec bo nie widzialem na zywo ale na fotkach wyglada nijako. Ale ogolnie wyszlo nienajgorzej.

·
Registered
1,692 Posts
7 - przede wszystkim za spartoloną elewację oraz za słupy wewnątrz, gdyby nie to dałbym 9, a może nawet 10 :)

·
Registered
3,872 Posts
7.5. Stadion Legii dostał ode mnie 8.5, a że bardziej mi się podoba od wrocławskiego to maksymalnie 8 mógłbym dać. Ocena jest niższa, ponieważ na wizualizacjach prezentował się o niebo lepiej. Elewacja nie powala, iluminacja dla mnie również bez szału. Od środka prezentuje się znacznie lepiej i to go ratuje.

1 - 20 of 50 Posts