SkyscraperCity banner

?

1 - 20 of 21 Posts

·
bezrobotny
7,149 Posts
Dziwne, że ten przepiękny hotel nie ma swojego wątku

Strona hotelu
The Granary, wcześniej spichlerz Herren – Malzchoff, jest szesnastowiecznym budynkiem o historycznym znaczeniu. Został wzniesiony w 1565 r. po przejęciu przez miasto parceli hr. Rozdrażewskiego i oddany w dzierżawę kolejnym użytkownikom.

W 1796 r. został przyłączony do browaru przy ul. Słodowniczej, gdzie do 1904 r. produkowano słód. W czasie Drugiej Wojny Światowej ta niezwykła budowla mocno ucierpiała, jednak ostatecznie zniszczył ją dopiero pożar w 1970 r.

Zaniedbany i opuszczony historyczny spichlerz zbożowy na ulicy Menniczej utracił większość ze swych walorów. To, co pozostało, świadczyło tylko o dawnej skali i formie tego budynku.

Firma Star Group Poland zakupiła zrujnowane pozostałości spichlerza w 2005 r. i zdecydowała się przekształcić ten historyczny obiekt w wyjątkowy hotel butikowy.

Hotel The Granary, położony w historycznym centrum Wrocławia, dzięki starannym i innowacyjnym działaniom restauratorskim przeszedł metamorfozę i na nowo przyciąga uwagę.

The Granary - La Suite Hotel we Wrocławiu oferuje możliwość wyjątkowo luksusowego pobytu. Zróżnicowanie rozmiarów, układów i aranżacji sprawia, iż każdy pokój i apartament jest wyjątkowy.

Pokoje na poziomie ogrodu pozwalają cieszyć się łukowymi sklepieniami z oryginalnej cegły, podczas gdy apartamenty na wyższych piętrach odpowiadają zmieniającej się geometrii szklanego dachu. W swoich wnętrzach apartamenty kryją niepowtarzalne, nowoczesne wzornictwo, meble na specjalne zamówienie i ręcznie wykonane łóżka.

Cała galeria: http://www.thegranaryhotel.com/gallery-pl.html

Stan przed remontem i adaptacją:

Hydral

·
GeorgeSorosVEVO
843 Posts
Jestem w szoku. Nie wiedziałem, że taki budynek istnieje :O Dziesięć.

·
Registered
2,169 Posts
Przepiękny. Fantastycznie wyszły metalowo-szklane elementy - tak bardzo się gryzą z cegłą, że aż pasują. bardzo dobrze, że nie chcieli na siłę wstawić dachówek i tynku na elewację.
10

·
Registered
3,996 Posts
Coś pięknego, proste w formie, acz efektowne i świetnie nawiązujące do historii. Ode mnie dyszka.

·
Registered
67,998 Posts
Cóż, dla mnie nie wyszło aż tak dobrze. Nieźle, ale szału ni ma. Mało zdjęć zresztą - wieczorem, w oświetleniu niemal wszystko lepiej się prezentuje. Akurat jedno dzienne - najsłabiej wypada :|. Dlatego jest tylko jedno? ;)

8/10

·
Registered
429 Posts
Dla nie-mieszkańców Wrocławia zdjęcia hotelu są piękne, bo i sam budynek jest piękny. Jak dla mnie świetne połączenie pozostałości zabytku z nowoczesnością.

Ale dla tych, którzy mieli okazję przechodzić obok hotelu, jest i kilka wad. Największą z nich jest otoczenie. Okolica, mimo że w centrum, jest dość nieciekawa. Widok z hotelowych okien na podwórka zaniedbanych kamienic itp

Także Hotel Puro na Włodkowica to zdecydowanie nie jest. Ale na 9 zasługuje ;)

·
.
5,007 Posts
^^ Nie do końca rozumiem.... Mamy oceniać sam budynek, nie to że miasto ma w nosie wyremontowanie tej ulicy.
A taki Hotel Puro to do pięt nie dorasta temu budynkowi ;)

·
A fe Silesia!
4,974 Posts
Pamiętam, jak te ładnych parę lat temu często kręciłem się w okolicy ;) Zastanawiałem się, kiedy zrobią porządek z tymi ruinami spichlerza. Pamiętam też, jak podekscytowany byłem faktem, że ruiny mają zostać przywrócene życiu. Finalny efekt do dziś budzi mój wielki szacunek a i dodaje nieco splendoru najbliższej różnej archiektonicznie okolicy.

·
Michał
3,936 Posts
Za sam fakt uratowania spichleża przed kompletną degradacją: 10. Oby najbliżasza okolica dostąpiła podobnej przemiany.

·
Registered
1,561 Posts
Jako małolat, przechodząc obok tych ruin zawsze myślałem, że tego nie burzą, bo ... tam są powojenne bomby:lol:
Później zastanawiałem się czy z tych ruin cokolwiek kiedyś powstanie. Dlatego dziś 10. Bomb nie ma, a ruiny zmieniły się w ekskluzywny hotel i to jak!

·
Registered
10,671 Posts
Zdjęcia pojawiają się i znikają, znikają.. ;) Nie wiedzieć czemu architektura tego hotelu mnie nie powaliła na kolana, ale ogólnie bardzo dobra realizacja.

1 - 20 of 21 Posts