SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 100 Posts

·
Registered
Joined
·
49,033 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Co prawda mamy wątek o nowych trasach tramwajowych, ale wygląda, że na Maślice miasto wreszcie przechodzi do czynów:
Miasto zleca plan linii tramwajowej na Maślice. Kiedy ją wybudują?

Przetarg ma zostać ogłoszony do końca marca. Przed uczestnikami miasto stawia zadanie przygotowania projektu budowlanego remontu ul. Maślickiej wraz z planem nowej trasy tramwajowej.

– Zwycięska firma będzie musiała stworzyć koncepcję budowy linii tramwajowej od stadionu miejskiego do nowej pętli przy ul. Głównej na Maślicach – mówi Monika Kozłowska-Święconek, dyrektorka biura zrównoważonej mobilności w magistracie.
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/...aslice-kiedy-ja-wybuduja.html#Z_BoxLokWrocImg

Może w przyszłości wątek rozszerzy się o Stabłowice w podobnej części miasta ;)
 

·
Administrator
Joined
·
51,419 Posts

·
Registered
Joined
·
6,411 Posts
przebieg z OPZ

 

·
Registered
Joined
·
2,803 Posts
Stacja PKP wraz z parkingiem na skraju stabłowic/maśic powinna stać od dawna. Pociągi przejeżdżają tam co 30 minut?
Wystarczyło by w szczycie dołożyć kilka szynobusów by takt był 15 minut i ludzie w moment by byli w centrum czy na drugiej stronie miasta.
Nierozumiem dlaczego wszędzie musi być obiecany tramwaj szczególnie że mamy już w wielu miejscach tory.
Ta strona miasta w następnych latach zakorkuje się jeszcze bardziej jak zbudują się wszystkie budowy okoliczne.

Wciskanie tam bajki o trawaju brzmi jak kolejny szum wyborczy jakich ostatnio wiele.
 

·
Registered
Dzień dobry!
Joined
·
12,206 Posts
^^ Dla tak dużego osiedla jak Maślice 15-minutowy takt to zdecydowanie za rzadko. Jak uwzględnimy czas dojścia/dojazdu na stację, czas oczekiwania na pociąg, czas przejazdu, czas dojścia/dojazdu z Dworca Głównego do punktu docelowego, to wyjdzie 45 minut, czyli niewielka poprawa względem autobusów linii 101/102/103. Przerabialiśmy już to na Psim Polu i nie zadziałało, a ludzie wolą autobus niż pociąg (a jeszcze bardziej wolą samochód). Budowa przystanku kolejowego w tym miejscu nie może zastępować budowy linii tramwajowej, tak samo budowa tej drugiej nie oznacza, że przystanek w tym miejscy nie jest potrzebny.
http://www.wi.wroc.pl/html/przetargi/p_16_2018/index.html

04360 opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych dla zadania pn. „Przebudowa ul. Maślickiej wraz z budową torowiska tramwajowego”
Dodam, że projekt dotyczy tylko remontu ul. Maślickiej, a w przypadku linii tramwajowej ma być opracowana tylko koncepcja.
 

·
Registered
Joined
·
49,033 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
^^No, ale to i tak pierwszy i potrzebny krok, więc nie tracimy czasu(jakby na Jagodno miasto działało z 2-3 lata temu to zyskalibyśmy rok-dwa i nie byłoby awantury oraz wkurzenia "bo przecie projektuje się, nie?").

Na szczęście trasa tramwajowa ma kończyć się pętlą a nie krańcówką. Nie znalazłem informacji o typie torowiska, zakładam, że będzie docelowo "zielone".
No i oby za jakiś czas doszła informacja o podobnym przetargu(na koncepcję) tras w tej części miasta- na Stabłowice i Gądów ;)

Projekt będzie musiał uwzględnić również całkowitą przebudowę ulicy Maślickiej na odcinku ok. 1,6 km (czyli tam, gdzie wpięte miałoby być torowisko). Po remoncie droga będzie miała szerokość 7 metrów i nawierzchnię bitumiczną. Dodatkowo na przebudowywanym odcinku Maślickiej planowana jest dwukierunkowa droga rowerowa oraz chodniki (o szerokości min. dwóch metrów) po obu stronach jezdni. Piesi mogą liczyć również na nowe przejścia, azyle i oświetlenie.

Firma, która zdecyduje się na sporządzenie dokumentacji projektowanej, będzie miała na to czas do końca 2020 roku. Prace budowlane mogłyby się rozpocząć w 2021 roku i zapewne potrwają co najmniej do 2022 roku.
http://www.gazetawroclawska.pl/komu...ka-miasto-wlasnie-oglosilo-przetarg,13037677/
 

·
Registered
Joined
·
49,033 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Otwarto dzisiaj oferty w przetargu:
opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych dla zadania pn. „Przebudowa ul. Maślickiej wraz z budową torowiska tramwajowego”
http://wi.wroc.pl/html/przetargi/p_16_2018/index.html

Budżet miasta 1,61 mln zł. Są 3 oferty- najtańsza 0,89 mln zł a Biprogeo za 1,17 mln, więc jeśli nie najtańsza to druga powinna się łapać po trzecia aż za 1,54 mln zł.
 
  • Like
Reactions: datmar

·
Registered
Joined
·
49,033 Posts
Discussion Starter · #9 ·

·
Administrator
Joined
·
51,419 Posts

·
Registered
Joined
·
49,033 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Już kręcą, kluczą i kombinują jak nie robić trasy tramwajowej :bash: Niech media, rada osiedla poruszy temat i oczekujemy jasnej deklaracji- będzie od razu budowana trasa tramwajowa a nie metro, sretrobusy.
 

·
Administrator
Joined
·
51,419 Posts
A od kiedy MPK się zajmuje budową torowisk? :dunno:
Od momentu, kiedy zamiast zajmować się rezygnacją UM z budowy, wystarczy że deklarację przedstawi prezes MPK, a nie prezydent. Wtedy forumowicze się kłócą, kto buduje, a kto wystawia bilety: MPK, WTr, WI, ZDiUM, czy wykonawca. Jak łatwo Was strollować.
 

·
Registered
Joined
·
1,595 Posts
Przestań politykować na forum!

Słuchałem dzisiaj rano rozmowy w Radiu Wrocław. I prezes mpk mówił czy nie lepszym i tańszym sposobem będzie budowa buspasa na Maślice. Cały czas to niezależne od tej spółki.
 

·
Administrator
Joined
·
51,419 Posts
Przestań politykować na forum!

Słuchałem dzisiaj rano rozmowy w Radiu Wrocław. I prezes mpk mówił czy nie lepszym i tańszym sposobem będzie budowa buspasa na Maślice. Cały czas to niezależne od tej spółki.
Tak, tańszym od podłączenia do torowiska na Kosmonautów będzie zbudowanie nowej jezdni bez dofinansowania z UE i rozwalenie układu linii autobusów w całej okolicy ;)
 
  • Like
Reactions: Fantomasas

·
Registered
Joined
·
2,803 Posts
Przecież ludzie u władzy nie są od zarządzania tylko od pobierania premii i zdjęć z kotami.

Miasto wyprzedaje grunty jak szalone pozwalając na zabudowę bez ładu i składu, ale inwestycje czekają aż inflacja zje resztki po przyznaniu sobie premii. Smutne to.
 

·
Registered
Dzień dobry!
Joined
·
12,206 Posts
Tak, tańszym od podłączenia do torowiska na Kosmonautów będzie zbudowanie nowej jezdni bez dofinansowania z UE i rozwalenie układu linii autobusów w całej okolicy
Podejrzewam, że pan prezes nie do końca jest obeznany z tematem i miał na myśli wytyczenie buspasa, co ze względu na jednojezdniowy układ drogowy w okolicy jest niewykonalne, czego zapewne pan prezes nie był świadomy. Bo oczywiście budowa wydzielonej trasy autobusowej wcale tańsza i szybsza od tramwaju nie będzie (osobną kwestia jest tabor, ale ten tramwaj to i tak perspektywa dłuższa niż 5 lat). Oczywiście można próbować jakichś półśrodków, typu zabudowanie torowiska od mostu na Ślęzy do przecięcia z Pilczycką z budową kawałka nowego zabudowanego torowiska do ul. Maślickiej z ominięciem ronda przy skrzyżowaniu z Królewiecką i skierowanie po tym autobusów, ale traktowałbym to jako pewien etap, a nie stan docelowy. Osobną kwestia jest, że komunikację autobusową na Maślicach można poprawić od zaraz, choćby zwiększając częstotliwość linii 101, 102 i 103, zwłaszcza w tzw. międzyszczycie, kiedy kursują w oszałamiającym 30-minutowym takcie...
 

·
Administrator
Joined
·
51,419 Posts
Podejrzewam, że pan prezes nie do końca jest obeznany z tematem i miał na myśli wytyczenie buspasa, co ze względu na jednojezdniowy układ drogowy w okolicy jest niewykonalne, czego zapewne pan prezes nie był świadomy.
Jest obeznany, już prowadzone są rozmowy w tej sprawie, jak ustaliłem. Zresztą chyba nie przypadkiem jest powrót dyr. Komara do zespołu przygotowującego WPI.
 
1 - 20 of 100 Posts
Top