Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 2268 Posts

·
.........................
1,147 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Pomyślałem, ze warto załozyc wątek na ten temat, ponieważ inwestycja będzie na sporą kwotę ( zapomniałem jaką :p ) a sama ulica zyska na wartości po wybudowaniu AOW. Zamieszczam najnowsze rendery z biprogeo.

Petla Pilczyce po przebudowie

Węzeł drogowy, domyślam się , ze w poblizu AOW

łącznik z Królewiecką

Kolejny węzeł

Kładka pieszo-rowerowa nad Ślęzą, mi sie podoba :)

Przejście pod Lotniczą

Estakada nad torowiskiem

Widok na zachód

Skrzyżowanie z Bajana

Widok na Gądów Mały

·
Registered
16,374 Posts
Sławek napisał:
Bedzie to kosztowalo prawie 52 mln PLN a rozpoczecie inwestycji w przyszlym
roku a zakonczenie po okolo 1,5 roku.

Jak dla mnie swietnie to sie prezentuje szczególnie w porównaniu do stanu obecnego.Juz sie nie moge doczekac.

·
.........................
1,147 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Zastanawiam się, czy w harmonogramie prac będzie też przebudowa torowiska tramwajowego, bo choć jest ono juz dzis wydzielone to jego stan nie pozwala na rozwinięcie odpowiedniej prędkości tramwaju, tak to bysmy mieli jeszcze szybsze połaczenie Lesnicy z z centrum , inwestycja tak czy inaczej zapowiada sie obiecująco.

·
Registered
16,374 Posts
Bula8 said:
A jakby tylko ktoś mógł mniej więcej powiedzieć gdzie jest ul. Lotnicza bo się na Wrocku za bardzo nie znam a bym sobie zobaczył na mapce :)
łączy Leśnice(osiedle na krancach zachodnich Wrocka) z obwodnicą śródmiejską Wrocławia( i ulica Legnicką).

·
Registered
2,548 Posts
@ Bula8
Lotnicza, to przedluzenie Legnickiej, biegnacej od Pl. 1-ego Maja, na zachod

Z tego co widac na wizualkach, to byloby nie kiepsko

·
CAMPIONS 2006
804 Posts
Jedyne co mozna powiedziec to NARESZCIE i tak nie wiem czemu tak dlugo trzeba bylo czekac, jadac w Zielonej Gory przy astrze 3-pasmowa Legnicka zamienia sie w jednojezdniowa Lotnicza, do tego wieczne korki przy skrzyzowaniu z Bajana. Wreszcie ktos pomyslal. Chyba glownym bodzcem jest AOW, bo przy obecnym dojezdzie miastu grozilaby paranoja. Juz nie moge sie doczekac :)

Jeszcze jakby z rozpedu z ulicy kosmonautow zrobili dwupasmowke, byloby calkiem super.

·
Gorillaz
687 Posts
Dla wszystkich auswrocławian:

Lotnicza, Legnicka, Średzka to na mapie "Trasa Średzka". Pocz. w prawym dolnym rogu i leci na lekko N-W. Okolo polowy mapy, tam gdzie T.Średzka przecina linie kolejowa, bedzie biec tez AOW [A8](N-S), a wzdłuż torów jakis łącznik Bystrzycka-Królewiecka.
No - jak sie spikną 3 trasy i linia kol. na ok. 1 ha to wyjdzie niezly galimatias :cheers: :runaway:

Mapa - Kotbehemot.- ProntScreen ze Studium Uwarunkowań,

·
in omnia paratus
3,925 Posts
I bardzo dobrze, ze robia ale dwopasmowka bedzie tylko do przeciecia z AOW czy gdzies dalej?

·
in omnia paratus
3,925 Posts
No to miejmy nadzieje ze wladze miasta pojda po rozum do glowy i bedzie druga nitka szybkiego tramwaju wschod-zachod po trasie '10' - wtedy dwopasmowka bedzie chyba mogla troche poczekac.

1 - 20 of 2268 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.