Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 335 Posts

·
in omnia paratus
Joined
·
3,925 Posts
Odwiedzilem pare milych sobie miejsc na swiecie - i jak tanio :D Tylko nie moglem trafic za czorta w centrum Bangkoku,a taki bylem ciekaw, jak wyglada z gory swiatynia cala pokryta zlotem (jeszcze dokladniej niz Lichen)...
 

·
Wroclaw
Joined
·
3,884 Posts
Witam.

Pozazdrościłem troszkę kolegom ze stolicy i pomyślałem, że fajnie byłoby mieć i nasze miasto w google earth w 3d.

Zasady:

- Budynki robimy z WŁĄCZONYM terenem - i tak praktycznie wszyscy mają włączone i trochę bez sensu, że koledzy z Warszawy zdecydowali się na wyłączony teren.
- Starajcie się zachować wysokość - nie róbcie budynków np 5 piętrowych o 100m wysokości :)
- Budynki mają być maksymalnie uproszczone - nie robimy idealnego modelu budynku - chodzi o to by docelowo powstał CAŁY Wrocław więc musi to chodzić w miarę płynnie - mają być tylko bryły o kształcie budynków - nie bawcie się w gzymsy, linie okien i balkony - dotyczyć to może tylko najważniejszych obiektów w mieście (np opera - ale też nie przesadzajcie!) - reszta jak najprościej.
- Z tego samego powodu co powyżej robimy tylko budynki mające minimum 2 kondygnacje - lub jedną wysoką (np markety itp).
- Nie robimy budynków, których już nie ma (pomimo, że są na mapie) - za to robimy budynki, które dopiero są budowane - może ktoś się pokusi o arkady? :)
- Piszcie co robicie - tak aby inni nie powielali tego samego projektu.
- Wystawiajcie nie tylko pliki KMZ, ale też z Google SketchUp - będę uaktualniał projekt i wystawiał jeden plik ze wszystkimi budynkami jako całość - tak google działa płynniej, a głównym celem tej "zabawy" jest to, by ta mapa była zdatna do użytku, a nie tylko jako ciekawostka.

To chyba wsio - liczę na odzew :).

Poniżej link do czegoś na zachętę :p
http://www.badongo.com/file/615842
Po wejściu na stronkę i odczekaniu ok 30 sekund klikamy w przycisk "Click here to download".
 

·
Registered
Joined
·
278 Posts
nice !!! ja robie krakof oto watek , (nietylko krakow tam znajdziecie)-http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=344366
 

·
Wroclaw
Joined
·
3,884 Posts


Następny update - przybyło trochę budynków - plik do google earth jak zwykle poniżej.

http://www.badongo.com/file/618411
Po wejściu na stronkę i odczekaniu ok 30 sekund klikamy w przycisk "Click here to download".

A tak przy okazji - jest wogóle ktokolwiek zainteresowany tym tematem? Bo widzę ilośc odwiedzin tego wątku rośnie, ale w środku cisza i zaczynam odczuwać, że sam się dla siebie produkuję.
 
1 - 20 of 335 Posts
Top