SkyscraperCity banner

41 - 60 of 147 Posts

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
9,458 Posts
a tu zblizenie na projekt budowy autostrady przez Piasek, z impetem wbijajacej sie w ulice Poniatowskiego, ktora miala pozostac taka jak teraz :nuts:
A ja jeszcze tak z 5 lat temu słyszałem o tej trasie - bodajże p. Roman o tym mówił.

Na szczęście bez szans.

·
Administrator
39,390 Posts
Discussion Starter #43

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
9,458 Posts
  • Like
Reactions: Sheikh23

·
Registered
1 Posts
Wow!

W końcu ktoś to zrobił!?

Wielki szacunek dla BuWr!
Witam,

Cieszę się, że BCUWr się przydaje :) i dzięki za miłe słowa :). Przy okazji chciałem Was zainteresować forum Biblioteka 2.0, gdzie użytkownicy bibliotek cyfrowych mogą w pewnym stopniu wpływać na ich kształt. Ponadto na początku przyszłego roku pojawi się nowa wersja oprogramowania dLibra, obsługującego biblioteki cyfrowe, w której będą dostępne narzędzia umożliwiające czytelnikom tagowanie publikacji, tworzenie wirtualnych kolekcji itp., zgodnie z trendem Web 2.0.

pozdrawiam
Tomek

·
Registered
44 Posts
jezeli to mialoby powstac na miejscu starych, zabytkowych kamienic to totalna porazka jak dla mnie. co innego stworzenie nowego miasta i wsadzenie tam tych ochlapow !!

·
Administrator
39,390 Posts
Discussion Starter #49

·
Pilanin
3,874 Posts
^^ Przytłaczająca większość z tych planów to rewalacja, mimo, że czasem niektóre z nich są bardzo kontrowersyjne - nawet do dzisiaj bank na Rynku jest przez częśc wyklęty, jako element obcy.
Prawda jest taka, ze jak już w Niemczech się zadomowił modernizm, to byli prekursorami i mieli niesamowity polot, co było widać także w mniejszych miastach. Choćby i w Pile, niestety jednego jedynego planu wieżowcowego (9 piętrowy szklany ratusz) nie zrealizowano.

·
Administrator
39,390 Posts
Discussion Starter #53
Oborniki?

To chyba akurat tory kolejowe.

·
Registered
Dzień dobry!
11,378 Posts
Rysunek 128 z KM: niektóre z tych planów (np. linia szybkiego tramwaju z Leśnicy przez Żerniki na ND i do centrum) były aktualne jeszcze długo po wojnie. Czy jest ktoś w stanie rozszyfrować legendę (co oznaczaja poszczególne linie)?

·
Administrator
39,390 Posts
Discussion Starter #55
Niestety, oryginał jest tak samo nieczytelny. Ale to ogólny układ komunikacyjny, czyli łącznie z koleją.

·
...
1,599 Posts
Prace nagrodzone w konkursie na rozbudowę Lessingplatz (pl. Powstańsów Warszawy) z roku 1927. Niektóre obrazki są już na pierwszej stronie wątku.
Ostdeutsche Bauzeitung 1927r. Nr. 100
http://www.bibliotekacyfrowa.pl/dlibra/doccontent?id=12311

Nie przyznano 1. nagrody,
Były za to dwie równorzędne drugie nagrody po 6000 marek - Defke z Berlina, Ferdi Schmidt.
Dwie z czterech równorzędnych, trzecich nagród po 3500 marek, dostali wrocławscy architekci Heinrich Rump i Rudolf Stein.

EDIT: Świdnicka według Poelziga: http://wroclawzwyboru.blox.pl/2009/03/Ul-Swidnicka-wg-Hansa-Poelziga.html

·
Tommy
1,144 Posts
Pelzig był ok!

41 - 60 of 147 Posts