Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 32 Posts

·
Registered
6 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Cześć wszystkim, pozdrawiam, to mój pierwszy post.
Mieszkam od urodzenia we Wrocławiu, już ponad 30 lat.

ZAPRASZAM NA SPACER PO ŚCISŁYM CENTRUM WROCŁAWIA!

mapa własności:

mapa z oznaczonymi punktami wykonania zdjęć:

zdjęcie nr 1.

2.

3. na pierwszym planie mebel miejski (leżak)

4.

5.

6.

7.

8.

9. ulica Nożownicza z przekładańcem nawierzchniowym:

10. podwórko między Nożowniczą a Kotlarską:

11.

12.

13.

14. różne rodzaje latarni:

15.

16.

17. perła architektury:

18.

19.

20.

21. trutka na bobry wyłożona

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33. inna perła architektury:

34.

35.

36.

37.

38.

39.

40.

41.

42.

CDN

·
Registered
69,511 Posts
Za dużo i za duże - w kwestii zdjęć - zmniejszyć wielkość i zmniejszyć ilość na post. Taka tam kulturka forum :|.

Cóż, widzę samobiczowanie się jest jednak modne w narodzie - nawet w tym "cudownym" Wrocławiu ;).

Można trochę odczarować wciskaną propagandę, ale nie popadajmy w przesadę. Wrocław ma się i czym chwalić! :cheers:

• Like
Reactions: Beck's

·
Registered
6,227 Posts
^^ x2

Eeetam nie znasz się.
Kolega i tak bardzo dyplomatycznie wszystko opisał, a zdjęcia mogły być bardziej drastyczne.
Do tego wszystkiego Wrocław jest Polską stolicą przestępczości. Człowiek na ulicy nie może czuć się bezpiecznie nawet w biały dzień. A w nocy, cóż... nawet 100 metrów do najbliższej Żabki po kilka piw lub maupkę pokonuję z duszą na ramieniu, rozglądając się ukradkowo na boki. Jak stoją jacyś blokersi to jeszcze spoko, przywitam się, dam fajkę i idę dalej. Gorsze są świry na dopalaczach, nigdy nie wiesz co taki zrobi. Ale i tak najbardziej boję się wrocławskiej policji, mogą zignorować, a mogą zabrać na komisariat i nie wiadomo, czy człowiek jeszcze kiedyś wróci na swoje osiedle.
A w samej Żabce kolejka po wódkę, przepychanki, przekleństwa, 0 kultury, chamski i rozpity naród, który nawet o 22 musi sobie coś kupić, a potem wydziera gęby pod oknami porządnych ludzi (na szczęście takich jest niewielu, ten kto miał łeb na karku i trochę kasy, dawno uciekł z naszego przeklętego miasta).
No i powietrze morowe, zimą nie daje się oddychać, wiosną psie kupy, latem szczury i komary, tylko czekać aż jakaś epidemia z tego będzie, a jesień ogólnie jakaś taka szara i depresyjna.
O ludziach to aż strach pisać (skądś ta przestępczość się w końcu bierze, nie?) z resztą i tak dość negatywów w jednym poście, nawet o Wrocławiu.

Jednym słowem tragedia.

·
Registered
6,227 Posts
^^ x2

Właściwe wątki są na klubie forum dostępnym od 100 postów.
Z tego wątku może wyjdzie coś w stylu "Ciemne strony Wrocławia", czy "Wrocław z tyłu sklepu". Biorąc pod uwagę ostatnią posuchę przerywaną raz na 2-3 miesiące przez Lulka albo blappera, dlaczego by i nie?

·
Polska wielonarodowa!!
1,158 Posts
Ciekawy wątek, ale muszę zadać jedno pytanie: skoro Wrocław to ruiny, zgliszcza, bród, głód i ubóstwo to skąd w takim razie przyrost liczby ludności (w tym cudzoziemców)? Rozumiem, że są tu brzydkie miejsca (w Krakowie też ich nie brak), ale żeby od razu ekstrapolować na cały Wrocław:

W mieście jest brudno, brzydko i śmierdzi.
Jak byłem z żoną kilka lat temu to samo stare miasto plus nabrzeże zrobiło na nas dosyć dobre wrażenie, a od tamtej pory zdaje się, że nastąpiła poprawa (podobno nawet niebezpieczne Nadodrze przechodzi rewitalizację).

·
foto-ml.pl
18,704 Posts
Jak byłem z żoną kilka lat temu to samo stare miasto plus nabrzeże zrobiło na nas dosyć dobre wrażenie, a od tamtej pory zdaje się, że nastąpiła poprawa (podobno nawet niebezpieczne Nadodrze przechodzi rewitalizację).

Pewnie trafiłeś do Breslau a nie do piastowskiego Wrocławia który jest w upadku.

^^ x2

Eeetam nie znasz się.
Kolega i tak bardzo dyplomatycznie wszystko opisał, a zdjęcia mogły być bardziej drastyczne.
Do tego wszystkiego Wrocław jest Polską stolicą przestępczości. Człowiek na ulicy nie może czuć się bezpiecznie nawet w biały dzień. A w nocy, cóż... nawet 100 metrów do najbliższej Żabki po kilka piw lub maupkę pokonuję z duszą na ramieniu, rozglądając się ukradkowo na boki. Jak stoją jacyś blokersi to jeszcze spoko, przywitam się, dam fajkę i idę dalej. Gorsze są świry na dopalaczach, nigdy nie wiesz co taki zrobi. Ale i tak najbardziej boję się wrocławskiej policji, mogą zignorować, a mogą zabrać na komisariat i nie wiadomo, czy człowiek jeszcze kiedyś wróci na swoje osiedle.
A w samej Żabce kolejka po wódkę, przepychanki, przekleństwa, 0 kultury, chamski i rozpity naród, który nawet o 22 musi sobie coś kupić, a potem wydziera gęby pod oknami porządnych ludzi (na szczęście takich jest niewielu, ten kto miał łeb na karku i trochę kasy, dawno uciekł z naszego przeklętego miasta).
No i powietrze morowe, zimą nie daje się oddychać, wiosną psie kupy, latem szczury i komary, tylko czekać aż jakaś epidemia z tego będzie, a jesień ogólnie jakaś taka szara i depresyjna.
O ludziach to aż strach pisać (skądś ta przestępczość się w końcu bierze, nie?) z resztą i tak dość negatywów w jednym poście, nawet o Wrocławiu.

Jednym słowem tragedia.
100% racji!
Ja już kupiłem sobie Glocka na Świebodzkim bo strach ulicami chodzić. Myślałem nad jakimś kałachem, ale sprzedawca o ciemnej karnacji i mocno kaukaskim akcencie powiedział że dresy i ćpuny na dopalaczach wszystkie już wykupiły.

·
Polska wielonarodowa!!
1,158 Posts
Pewnie trafiłeś do Breslau a nie do piastowskiego Wrocławia który jest w upadku.
Oooo kurcze, nawet byłem wtedy knajpie, która się tak jakoś dziwnie po niemiecku nazywała "Bier halle" czy jakoś tak. No nie wiedziałem, że umiem podróżować w czasie:D

Edit: a czy przypadkiem budynek ze zdjęcia nr 3 nie miał być wyremontowany?

·
Registered
1,113 Posts
I właśnie dlatego, że jest tu tak brzydko wali do Wrocławia tylu Ukraińców. Po prostu czują się jak u siebie. A zdarza się, że i z najdalszych krajów nawet z Brazylii tu zaglądają, żeby obejrzeć to brudne, śmierdzące, niebezpieczne miasto i śmieci walające na się na chodnikach. Później wstawiają głupie filmiki na Youtube.
https://youtu.be/YM_7pVUci78

https://youtu.be/7zKuYKqFf9A

·
Registered
6 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Ojojoj. Nie byłem przygotowany na tak zmasowaną kontestację czystych faktów.

Wy posłuchaliście propagandy. Wy chcecie widzieć WrocLOVE, dynamiczne, otwarte, przyjazne miasto przedstawione Wam w taki sposób w mediach. Wy może tu nawet kiedyś byliście, pozdro Beck's, poszliście sobie do BierHalle, wypiliście browara i było fantastycznie.

Wy nie widzieliście balkonów odpadających od kamienic, tramwajów, które na rozdupconych torowiskach tak buja na lewo i prawo, że mają zakaz mijania się. Nie musieliście stać w korku 30 miesięcy, bo przez tyle czasu remontowali most. To jest prawdziwe życie. Takie jak na tych zdjęciach.

I nie, nie da się oddzielić syfu od polityki, bo syf ten jest skutkiem takiej, a nie innej polityki właśnie.

Kwestia przyrostu liczby ludności jest prosta.
a) Ukraińcy - cała masa pracy dla niewykwalifikowanych. Wymagania są proste: ręce, nogi, oczy. A poza tym oni naprawdę czują się jak u siebie. Gadam z Ukrainką ok. 40 lat, mówi, że drogi to we Wrocławiu jak w Kijowie. Identyczne. Gadam z Ukrainką, ok. 20 lat, mówi, że jak otworzą granicę niemiecką to ona i tak tu zostanie, bo tu jest tak samo jak w domu. I wszędzie się po rusku dogadasz.
b) reszta - cała masa pracy w korporacjach. Wymagania są proste: angielski, niemiecki, itp.

"Także nie przyjeżdżajcie, bo albo was zabiją albo potkniecie się na nierównym chodniku, a wasze truchło oświetli blask bijący z latarni o zróżnicowanym wyglądzie"
Widzę, że niektórzy nie skumali. To jest 0,8 km kwadrat ścisłego centrum, które w folderach reklamowych wygląda tak:

Więc przyjeżdżajcie, przyjeżdżajcie! Dutkiewicz wydał tyyyyyle hajsu, żeby tu był juropijan turist destynejszyn, że przyjeżdżajcie. Tylko nie wychodźcie przypadkiem poza Rynek, bo możecie się srogo zdziwić.

·
Registered
6,227 Posts
@Beck's

Napiszę krótko Urbex.

@guowonug

Poczytaj opinie tutaj:

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=744228&page=269

I inne wątki na forum wrocławskim.
Zwolenników "dynamizmu" na tym forum nie znajdziesz zbyt wielu, chociaż takiego pesymisty i to urodzonego w naszym mieście jeszcze nie spotkałem. Przesadna propaganda (zielona stolica, best destination i tak dalej), chaos urbanistyczny i tak dalej razi wielu, podobnie jak oszczędności na komunikacji miejskiej.
Niemniej jednak dział Fotografia nie służy do analizowania poważnych problemów, rozprawiania się z mitami, politykowania. Jest przeznaczony dla ludzi, którzy wstawiają i komentują zdjęcia (gdzie można wbić szpilę, pospamować, ale nie jest to motyw przewodni), taki rekreacyjny. Do "poważnych" tematów są inne działy.

W dziale fotografia są;
- wątki realistyczne, dokumentalne wręcz:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=442884&page=2054
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1968857&page=164

- artystyczne:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1528995&page=213
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1804111&page=7

- hardcorowe (moje ulubione):
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1353717

To co je łączy to skupienie na zdjęciach (pocztówkowych, realistycznych, hardcorowych, nieważne).

Jednym słowem taki poważny wątek to w innym dziale forum (można skonsultować przeniesienie w odpowiednie miejsce z moderatorem), chyba, że przekształcisz go w zdjęciowy.

·
Registered
27,381 Posts
Ojojoj. Nie byłem przygotowany na tak zmasowaną kontestację czystych faktów.
Być może (nie byłem we Wrocławiu od 20 lat) to wszystko prawda co piszesz, tyle że założyłeś swój interwencyjny wątek w niewłaściwym dziale.
Każde miasto ma swoje wątki dotyczące estetyki, problemów, interwencji, lokalnej polityki itp - przenieś go z pomocą moderatorów tam i tyle.
Powodzenia

·
Registered
977 Posts
Wrocław to miasto kontrastów. Niektóre miejsca wyglądają niczym Praga, inne - jak Bytom. Obok perfekcyjnie wyremontowanych zabytków można znaleźć szare, XIX-wieczne kamienice, obrzydliwe bloki i zniszczone chodniki. Tak, kontrasty wrocławskie są znacznie bardziej odczuwalne niż te w Krakowie.

Mnie najbardziej rażą bloki na starym mieście, które zwykle nawet nie mają wyremontowanych elewacji, co jest skandalem :eek:hno:

Z drugiej strony - pomyślcie, jak to miasto wyglądało 30 lat temu. Może wtedy docenicie stan obecny :) Rynek czy Ostrów Tumski to jest perfekcja.

·
Polska wielonarodowa!!
1,158 Posts
Czy ja wiem? W Krakowie też masz odpicowane stare miasto i dość mocno zapuszczony Kazimierz/Podgorze. Ważne, by tych odpicowanych bylo coraz wiecej. Jakby nie patrzec Polska u progu transformacji to były ruiny i zgliszcza, więc nie dziwi fakt, że mimo progresu wciąż są jeszcze miejsca rodem z horrorów.

·
Registered
6 Posts
Discussion Starter · #20 ·
No dobra, może macie rację. Edytuję pierwszy post i robimy po prostu fotograficzną dokumentację brzydkiego Wrocławia 2018. Jak kiedyś się coś zmieni, to będziemy mieli materiał do porównań.

---
Edytowałem i będę kontynuował zdjęciowo.

1 - 20 of 32 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.