SkyscraperCity banner

1 - 20 of 751 Posts

·
Projekt Inwestor
9,101 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Wrocław cz.1

Przyszedł teraz czas na moje zdjęcia z Wrocławia. Oto pierwsza z trzech części. 50 zdjęć

·
Registered
1,267 Posts
To najbardziej mi sie podoba, dla nie wtajemniczonych, to kopula Hali Ludowej. Dzieki za fotaski! :cheers:

·
Registered
2,557 Posts
Pyszne, pyszne. Dzieki PB, za juz i czekamy na dokladke :)

·
Registered
104 Posts
PB, czemu tak tniesz kadry? Szkoda, bo to kompozycyjnie psuje zdjęcia, odnosi się wrażenie, jakby im dołu brakowało, lepiej jest obciąć budynek, a pokazać ulicę, ładną perspektywę. Nie żebym się czepiał, bo też zdarza się robić różne kiksy w fotografii. :)

·
Projekt Inwestor
9,101 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Manfred said:
PB, czemu tak tniesz kadry? Szkoda, bo to kompozycyjnie trochę psuje te zdjęcia, odnosi się wrażenie, jak by im dołu brakowało, lepiej jest obciąć budynek, a pokazać ulicę, ładną perspektywę. Nie żebym się czepiał, bo też zdarza się robić różne kiksy w fotografii. :)
tnę kadry aby widz skierował oko w uwidocznione miejsce, a nie rozpraszał się na całym zdjęciu; osobiście nie lubię jak na zdjęciu jest zbyt dużo szczegółów :)

·
Registered
104 Posts
PB said:
tnę kadry aby widz skierował oko w uwidocznione miejsce, a nie rozpraszał się na całym zdjęciu; osobiście nie lubię jak na zdjęciu jest zbyt dużo szczegółów :)
Wtedy, żeby neutralizować ilość obiektów na zdjęciu można pobawić się ostrością i skierować ją na przedmiot-budynek, który ma być centrum kompozycji, na którym potencjalny widz ma skupić uwagę.Ale się kurcze czepiam. :) Niezwykle trudno robić jest zdjęcia architektury, szczególnie kiedy chciałoby się pokazać wszystko, a ogranicza nas technika.
Pzdr.

·
Projekt Inwestor
9,101 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Wrocław cz.2

Oto druga już seria zdjęć, a zarazem przedostania. 50 fotek

·
Registered
1,267 Posts
Najbardziej podobaja mi sie panoramy, zwlaszcza Kredki i Olowka. Dzieki!

·
Registered
104 Posts
Wrocław to piękne miasto, nawet w komunie stawiano dobrą architekturę,Kredka i ołówek to rewelacyjna architektura.
Wrocławianie życzę Wam, żeby znalazł się jakiś odważny, co by wypiepszył wszystkie bloczki z obrębu Starego Miasta - szczególnie z Nowego Targu. Co mnie zawsze boli,jak wędruję po Starówce we Wrocławiu,to że jak wchodzę w jakieś boczne uliczki to natykam się na "bloczki" i podwórka osiedlowe.Mam nadzieję, że przyjdzie czas na porządkowanie przestrzeni na Starym Mieście we Wrocławiu.
PZDR.

·
Registered
544 Posts
Wlasnie jestem po wycieczce do Wroclawia. Rynek jest przesliczny (moim zdanie lepszy niz ten w Krakowie), ale generalnie stare miasto jest strasznie pokaleczone. duzo wyrw, ale sie powoli wypelniaja dobra nowa architektura, na dzien dzisiejszy mi sie podoba zobaczymy jak sie zestarzeje. Najwieksza bolaczka z tymi blokami przy nowym targu i okolicy jest nie to ze sa, tylko to ze wlozono je tam nie liczac sie zupelnie z ukladem urbanistycznym, ktory wczesniej tam byl. Zupelnie inaczej by to wygladalo gdyby te bloki budowano w ciagu ulicy tak jak kamienice, piekniejsze by przez to nie byly ale przynajmniej uklad urbanistyczny bylby zachowany.
Dotarlem tez do dzielnicy sepolno (nie przekrecam?) lubie osiedla z okresu miedzywojennego, to jest calkiem w porzadku, ale nie umywa sie do tego co widzialem w Pradze.
niedaleko jest hala ludowa dosyc mocno zuzyta i wymaga generalnego remontu, ale konstrukcja robi wrazenie (z zewnatrz, niespecjanie mi sie podoba)
super jest ogrod japonski, nawet jesienia, nie chcialem tam wchodzic, bo bylem juz zmeczony, ale dalem sie zaciagnac i dobrze bo mialbym czego zalowac..
i jedno pytanie; co buduja na przeciwko galerii dominkanskiej, na razie nic sie nie dzieje, ale dzialka jest otoczona plotem, jak jest jakis watek na ten temat to poprosze

1 - 20 of 751 Posts