SkyscraperCity banner
1 - 20 of 28 Posts

·
Infrastrukturnik drogowy
12,425 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Września – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie wrzesińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Września. Położone 50 km na wschód od Poznania, nad rzeką Wrześnicą. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. poznańskiego.

Według danych z 30 listopada 2008, miasto miało 28 922 mieszkańców (w gminie 44 334) Ważny węzeł komunikacji drogowej i kolejowej. Okolica równinna, rolnicza. Herb miasta – biała róża na czerwonym tle. Wywodzi się on z rodowego herbu Porajów – rodu będącego pierwszym właścicielem Wrześni.

Miasto znajduje się przy międzynarodowej trasie E30 – autostradzie A2 na odcinku Poznań – Warszawa.
We Wrześni od 1993 roku przeprowadza się prawybory polityczne – parlamentarne, prezydenckie oraz do Parlamentu Europejskiego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Września

Nie znam dobrze Wrześni, ale postanowiłem ją przybliżyć, ponieważ nie ma swojego wątku zdjęciowego.
Ponad 20 zdjęć z okolic deptaka (ul. Warszawska) i rynku. Ogólnie miasto sprawia wrażenie zadbanego.

Bywam tam czasem, więc prawdopodobnie coś jeszcze dorzucę.

·
Registered
461 Posts
Ładnie i schludnie. To mi się podoba.

·
mieszczuch
878 Posts
Mieszkam całkiem blisko i tyle razy przejeżdżałem, a nie wiedziałem, że we Wrześni może być tak ładnie. Bardzo ładne fotki.

Dotychczas Września kojarzyła mi się głównie z tym, że do pociągu relacji Konin-Poznań w okolicach 5-6-7.oo godziny nad ranem, dosiada się tyle pasażerów, że nie ma czym już oddychać w pociągu (nasze mądre PKP).

Ile Września miała mieszkańców jakieś 10 lat temu?

·
Registered
39 Posts
Ile Września miała mieszkańców jakieś 10 lat temu?
ZF, liczba mieszkańców Wrześni od jakiś 15 lat jest w miarę stabilna i cały czas oscyluje w okolicach 30 tysięcy; z małymi wahaniami raz w jedną, raz w drugą stronę. Na chwilę obecną jest to liczba ---> 29 144.

Zapraszam do wątku o Wrześni w zimowo- świątecznej scenerii --->

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1286327

·
Registered
233 Posts
Chodziłem we Wrześni do Technikum Weterynaryjnego ( wówczas jednego z 5 w Polsce) i muszę stwiedzić,że dużo się zmieniło przez ostatnie 10 lat. Kiedyś Rynek był raczej mało reprezentacyjnym miejscem, trochę lepiej wyglądał deptak na Warszawskiej i wyremontowana wówczas ul. Jana Pawła II.
A co do wsiadających rano ludzi, to ja miałem ten komfort, że jeździłem w tym czasie w drugą stronę i widziałem upchanych jak sardynki w puszce niedospanych ludzi, głównie uczniów zdąrzających do Poznania. (A za wrzesnią jest jeszcze przecież Kostrzyn, z którego również masa ludzi jeździ do Poznania).
Muszę latem odwiedzić Wrześnię i napić się ciemnej Fortuny z kija (chyba jeszcze istnieje?)

·
d. marian1989
2,242 Posts
Bardzo mi się podoba to miasteczko :). Jak na polskie warunki jest naprawdę wyjątkowo schludne, szczególnie cieszy dosyć wysoki poziom małej architektury, dobra jakość nawierzchni na deptaku i rynku itp.

No ale cóż, w końcu to Wielkopolska :).

Nie ukrywam, ze nie obraziłbym się, gdybyś wrzucił kolejne zdjęcia :). Na tym forum jest deficyt zdjęć z mniejszych miejscowości.

·
Registered
39 Posts
Mormon81, na terenie Twojej byłej szkoły również doszło do zmian. Np wyremontowany został stadion lekkoatletyczny. Właściwie nie przypomina on już poprzedniego obiektu.
Ciemna Fortuna, jak najbardziej jest dostępna. Najlepiej smakuje w okresie wiosenno- letnim. Wtedy dopiero Września pokazuje swój prawdziwy urok :). Zapraszam :)

·
Registered
762 Posts
Jako mieszkaniec który przywędrował do Wrześni z podobnej wielkości mieściny muszę przyznać że fajnie się tu mieszka. Nie wiem ale tutaj tak naprawdę znalazłem swoje miejsce na ziemi:) Cieszy fakt że ciągle coś się zmienia na lepsze, nie dziw że Burmistrz dostał Urząd na kolejną kadencję. Wszystkim którzy będą przejeżdżać np. autostradą A2 polecam wpaść tutaj chociaż na godzinkę wyprostować kości, szczególnie wiosną - latem:)

·
Registered
68,023 Posts
^^
I zostawić parę złotych ;) (no, biznes się musi kręcić :D).

·
Registered
762 Posts
Chciałbym troszkę wszyskim przypomnieć o mieście w którym mieszkam. Wrzucam kilka fotek z dzisiejszej przechadzki po centrum, niestety tylko tyle bo był straszny mróz, ale za to było słonecznie. Miasto ostatnimi czasy przechodziło sporo remontów. Można powiedzieć że przez ostatnie trzy lata było całe rozkopane. Największą inwestycją było przebudowanie przebiegającej przez Wrześnie drogi krajowej nr 15. Nasze władze lubią także ronda, w zeszłym roku o ile się nie mylę przybyło ich około 6 szt, w sumie mamy około 20 rond w 29 tyś. mieście. Wyremontowano także wiele ulic i chodników. W chwili obecnej buduje się pod Wrześnią kilka zagranicznych firm a także rozbudowywany jest obecny szpital o nowe skrzydło. Będę się starał uzupełniać wątek nowymi zdjęciami. Z góry przepraszam za amatorszczyznę ale dopiero zaczynam przygodę z fotografią.

1.Ulica Jana Pawła II w tle dwie fajne klimatyczne knajpki na weekendowe wojaże

2.Nowy budynek handlowo - usługowy który na dniach zostanie oddany do użytku

3.Ciąg dalszy ul. Jana Pawła II

4.Sąd Rejonowy

5.Kościół Farny

6.Ratusz miejski

7.Rondo

8.Kamienice na rynku

9.Muzeum regionalne

10.Rynek

11.Ulica Sienkiewicza

12.Ulica Warszawska (Deptak)

13.Widok na Starostwo Powiatowe

14.Pomnik Dzieci Wrzesińskich

15.Starostwo Powiatowe

16.Nowy budynek handlowo - mieszkalny na ulicy Warszawskiej

17.Szpital Powiatowy

18.Liceum ogólnokształcące

19.Kolejne rondo u zbiegu ulic Warszawskiej - Szkolnej

20.Posterunek policji

21.Ulica Szkolna

·
Registered
762 Posts
Po dość długiej przerwie postanowiłem odświeżyć nieco temat. Wrzucam jeszcze ciepłe fotki z kilku miejsc we Wrześni. Mam nadzieje Beck's że klimat miasta jeszcze bardziej się tobie udzieli. Jest jeszcze sporo ciekawych miejsc, powoli będę je wam przedstawiał.

22.Zaczynamy od "Ronda Popiełuszki" Dk15

23.Ulica Kościelna.

24.Ciąg dalszy ul. Kościelnej i widok na Kościół Farny

25.Ulica Dzieci Wrzesińskich. Na pierwszym planie Muzeum Regionalne.

26.Widok z drugiej strony.

27.Idąc dalej dochodzimy do rynku. Widok w stronę ratusza.

28.Tą samą stroną dochodzimy do ul.Mickiewicza

29.A za nią ul.Miłosławska.

30.

31.Omijamy nieco centrum i dochodzimy do ul. Opieszyn. W tle widać kościół Św.Ducha

32.Dochodzimy do ul. Legii Wrzesińskiej.

33.Jeszcze odwrót do tyłu.

·
Registered
762 Posts
Ciąg dalszy z dnia dzisiejszego:)

34.Sąsiednia ul. Kilińskiego.

35.Docieramy do ul. Słowackiego.

36.Odwrót do tyłu.

37.Po drodze mijamy szpital.

38.I docieramy do ul.Szkolnej

39.Przy której znajduje się szkoła Podstawowa nr 1. Z boku hala sportowa.

40.Cofamy się jeszcze nieco na ul.Fabryczną

41.

42.Dochodzimy na ul. Staszica - widok w stronę parkingu

43.I obrót w drugą stronę

44.Druga część ul. Fabrycznej

45.

46.I idziemy dalej na ul. 3 Maja

47.+ gratis wieża ciśnień z innej części miasta.

·
Registered
762 Posts
II część wycieczki po mieście tym razem niedzielnej.

48.Ruszamy z ulicy Powstańców Wielkopolskich

49.ul. Kosynierów

50.

51. ul. Wojska Polskiego

52.

53. Skrzyżowanie z ul. Witkowską.

54. Po lewej Powiatowy Urząd Pracy

55. Przecinamy ul. Słowackiego i dochodzimy do ul. Dąbrowskiego

56. ul. Batorego

57. ul. Koszarowa i Kino Trójka (w pełni działające w 3D)

58. Dalsza część ul. Koszarowej

59. ul. Kościuszki

60. i odwrót w tył

61. Wrzesiński Ośrodek Kultury

62. ul. Legii Wrzesińskiej

63. i na koniec ul. Żwirki i Wigury

·
Registered
10,512 Posts

·
Registered
762 Posts