SkyscraperCity banner

1 - 20 of 48 Posts

·
stvoreque
9,098 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Witam wszystkich.
Korzystając ze światecznej przerwy udało mi się wczoraj wybrać nad francuskie morze a konkretnie do okolic Honfleur w Normandii. Chciałbym się ze wszystkimi podzilić zdjęciami. Pogoda była genialna. 30 stopni, ludzie opalający się na plaży i taka wakacyjna aura się zrobiła:)
No to na początek trochę zdjęć z podróży. Autostrady były momentami bardzo zatłoczone ale nie było tak źle:) heh

·
stvoreque
9,098 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
Opuszczamy Honfleur i udajemy się teraz wzdłuż linii brzegowej... Obok Honfleur znajduje się bardzo ładne i spokojne nadmorskie miasteczko- Villerville. Oto kilka zdjęć. Osobiście po zatłoczonym Honfleur to właśnie tutaj można było odpocząć i poopalać się na plaży.

Villerville:

Tam daleko w tle widać Le Havre:

·
Neen, man!
3,893 Posts
Bardzo przyjemne klimaty, będę śledził wątek, zwłaszcza, że nadszedł najwyższy czas by do Francji choć spróbować się przekonać. ;)

·
Banned
15,355 Posts
Tak się zastanawiam patrząc na te wszystkie klimatyczne miasta i miasteczka Francji. Kto wie, czy i u nas nie było by podobnie gdyby nie zniszczenia wojenne (nie liczę 40 lat komuny). Bo przecież Francja raczej niewiele ucierpiała w wyniku bombardowań chyba...

·
Registered
298 Posts
Zdjecie majace ilustrowac zatloczone autostrady pokazywalo autostrade wlasciwie pusta, jak na holenderskie standardy. W ogole we Francji poza okolicami Paryza wlasciwie nie ma ruchu na autostradach :)

Do Honfleur jakos mnie nie zawialo - wybralismy Etratat - pod wzgledem plazowym lepiej, pod miastowym - duzo gorzej, bo to zapyziala miescina bez wyrazu :)

·
stvoreque
9,098 Posts
Discussion Starter #14
Zdjecie majace ilustrowac zatloczone autostrady pokazywalo autostrade wlasciwie pusta, jak na holenderskie standardy. W ogole we Francji poza okolicami Paryza wlasciwie nie ma ruchu na autostradach :)

Do Honfleur jakos mnie nie zawialo - wybralismy Etratat - pod wzgledem plazowym lepiej, pod miastowym - duzo gorzej, bo to zapyziala miescina bez wyrazu :)
te zdjecia nie ilustruja korkow. We Francji sa wielkie korki w okresach wakacyjnych. Sierpien np... masakra bo wszyscy wyjezdzaja w tym samym czasie. Poza tym punkty poboru oplat zatrzymuja dodatkowo ruch. Czasami korki potrafia byc na calej dlugosci autostrady...np tej z Paryza na poludnie kraju!

·
Neen, man!
3,893 Posts
Właśnie w tym problem, że tak, a co gorsza postawa wielu ludzi tutaj tylko te opory pogłębia. Od dwóch lat planuję wyjazd (chociaż na weekend) do Paryża, ale zawsze coś mi wypada, poza tym mam cholernie niemiłe doświadczenia z Walonią, a jak zwykli mawiać miejscowi, "we Francji jest jeszcze gorzej".

·
stvoreque
9,098 Posts
Discussion Starter #17
Właśnie w tym problem, że tak, a co gorsza postawa wielu ludzi tutaj tylko te opory pogłębia. Od dwóch lat planuję wyjazd (chociaż na weekend) do Paryża, ale zawsze coś mi wypada, poza tym mam cholernie niemiłe doświadczenia z Walonią, a jak zwykli mawiać miejscowi, "we Francji jest jeszcze gorzej".
No cóż! To fakt, ze Francuzi to specyficzny naród i można im wiele zarzucić! Ich ignorancja czasami powala! Jednak trzeba mieć do nich dystans! Jest tak, ze jak sie ich pozna bliżej to okazują sie być naprawdę fajnymi ludźmi! Mam tutaj super znajomych ale tez spotykam takich, dla których świat kończy sie na granicy francuskiej! Poza tym poziom wiedzy ogólnej niektórych jest żenujący! Nie wolno jednak posługiwać sie stereotypami bo wtedy nic nie poznamy! Znajomi Francuzi mieli obraz Polski jako biednego, zacofanego kraju do momentu,kiedy przyjechali w 2005 roku i odkryli prawdziwa Polskę! Byli w szoku ale wrócili pełni wrażeń! W sumie ja osobiście czuje sie tu bardzo dobrze ale może dlatego, ze jestem romanista z biegła znajomością języka i kraju. Na studiach aż za dobrze poznałem Francję wiec nie dziwią mnie pewne sytuacje! Jedno jest pewne! Kraj jest przepiękny i różnorodny! Północ północą ale południe...lub Masyw Centralny...Owernia...można by wymieniać i wymieniać! A spotkać można naprawdę bardzo sympatycznych ludzi! Tak wiec wpadaj i zwiedzaj, odkrywaj i daj szanse Francuzom:) hehe

·
Neen, man!
3,893 Posts
Widzisz, mnie stosunek Francuzów do Polski nie bardzo interesuje, natomiast Belgia pokazuje jak duży dysonans istnieje między społecznością niderlandzko i francuskojęzyczną, a problem belgijski bezpośrednio przebija się na grunt niderlandzki. Wiele osób w Niderlandach wciąż ma do Francuzów pretensje o językowe i kulturowe ogółem zawłaszczenie Brukseli a jeżeli dodać do tego np. francuskich turystów wymagających od nas znajomości francuskiego to pole do ugruntowania negatywnych stereotypów jest dość spore. Choć osobiście ostatnio cierpię niemiłosiernie na pewną Francuzkę, więc na Francję patrzę w ostatnim czasie nieco bardziej przychylnym okiem. A do Paryża przecież rzut beretem, można i na jeden dzień pojechać by choć trochę tej Francji zobaczyć, póki co znam tylko Lille, które mnie nie zachwyciło.

·
Registered
298 Posts
te zdjecia nie ilustruja korkow. We Francji sa wielkie korki w okresach wakacyjnych. Sierpien np... masakra bo wszyscy wyjezdzaja w tym samym czasie. Poza tym punkty poboru oplat zatrzymuja dodatkowo ruch. Czasami korki potrafia byc na calej dlugosci autostrady...np tej z Paryza na poludnie kraju!
Jechalem w sierpniu z Chartres na lazurki, jezdzilem potem po samych lazurkach - wierz mi, ze to nic w porownaniu z tym, co jest w Holandii :)

1 - 20 of 48 Posts