SkyscraperCity banner

21 - 40 of 1011 Posts

·
Arae et foci
1,206 Posts
Z ta jakoscia drog to bym nie przesadzal. Owszem, M i A sa niezle, ale nawet w lepszych dzielnicach Ladka ( Kensington, Chelsea, Hampstead, Docklands itd ) sa potworne dziury i wyboje na drogach. A frajda to juz w ogole jezdzenie rural roads na szerokosc samochodu. Porobie fotki

M

·
Guest
0 Posts
Autostrady sa bardzo dobrze utrzymane, wiekszosc 3 pasmowa i w pelni oswietlona. Ale drogi w miastach juz tak dobrze nie wygladaja jak np. w Niemczech, przynajmniej w Greater Manchester. Troche nierownosci, duzo lat, zapadajace sie studzienki, troche dziur. Ogolnie mogloby byc lepiej. Na plus mozna zaliczyc sygnalizatory swietlne za skrzyzowaniem. Z kolei brakuje mi 'zielonych strzalek' do lewoskretow. Mam troche fotek glownie z autostrad (M60, M62, M61) postaram sie wrzucic.

·
Registered
Seat w tedeiku
9,594 Posts
Mieszkam w UK od osmiu miesiecy i drogi tutaj zupelnie sie róznia od tych w Polsce... Niewyobrazalna ilosc rond, brak dziur, "ostry asfalt", duzo trójpasmowych autostrad i wogóle fajnie sie tu jezdzie. Moze niedlugo nabede cyfrowy aparat to zrobie jaka fotorelacje na przyklad z M1 ALE NIC NIE OBIECUJE...
Co to jest "ostry asfalt"?

·
Banned
3,058 Posts
Szerokie autostrady 2x3 plus pobocze to co odróżnia UK od reszty europy. Boczne drogi w bardzo dobrej kondycji, sporo tuneli, skrzyżowań wielopoziomowych. Spory ruch. To co pamiętam. Lepsze samochody i wogóle ogólne wrażenia lepsze niż w takiej Francji, Holandii. Nie wspominając o Niemcach. Betonowa monotonia...

Nie najlepsze zdjęcia ale 2x3 to norma

·
Registered
221 Posts
Szerokie autostrady 2x3 plus pobocze to co odróżnia UK od reszty europy. Boczne drogi w bardzo dobrej kondycji, sporo tuneli, skrzyżowań wielopoziomowych. Spory ruch. To co pamiętam. Lepsze samochody i wogóle ogólne wrażenia lepsze niż w takiej Francji, Holandii. Nie wspominając o Niemcach. Betonowa monotonia...
Lepsze samochody niz w Niemczech szczegolnie na tej fotce to widac :).
Betonowa monotonia :lol: ale sie usmialem. Tylko dlaczego Top Gear'owcy tak lubia Niemcy.

·
Lower Silesia
5,336 Posts
^^ Proste. Brak limitu predkosci :) Kiedys testowali Audi S6 na niemieckiej autostradzie i byla ciagle podjarka ze pojada 250 na publicznej drodze.

·
Registered
6,553 Posts
To pewnie jakies starsze zdjecie, angole jezdza niezlymy wozami, na pewno nie trupami sprowadzanymi zza odry, ale taka rzeczywistosc...

·
Registered
6,553 Posts
Ale czy Polska ma tyle kilometrów tych atostrad i tyle 2x3. Cos za cos . A tak wogóle na BBC mówili o powstaniu M1 i pomyslach na pobieranie oplat z nich i wogóle NA autostradach w UK...

·
Registered
26,241 Posts
Nie mam nic do betonu w niemczech.
W UK podoba mi sie ze zdecydowana wiekszosc autostrad jest 3 pasmowa a w Niemczech tylko niektore. Poza tym wezly w postaci duzych rond nad lub pod autostrada sa bardziej przepustowe niz te ciasne niemieckie wjazdy.
W Niemczech maja za to duzo wiecej km autostrad.
A co do jakosci samochodow to w obu krajach podobna, czyli duzo lepsza niz w Polsce.
Generalnie duzo lepiej mi sie jezdzi w UK niz w Polsce i to mimo znacznego zatloczenia drog. Kultura jazdy wyzsza, lepsza nawierzchnia no i te brakujace w Poslce autostrady.
Narazicho!!

·
Registered
629 Posts
Nigdy w Wielkiej Brytanii nie byłem, ale zauważyłem, że panuje tutaj mania dróg 2x3 nie zależnie od warunków związanych z natężeniem. Według mnie są dwie możliwości dlaczego w Wielkiej Brytanii jest taka przewaga (oczywiście jeżeli tak rzeczywiście jest):
Po pierwsze Brytyjczycy budują drogi bez wyobraźni budując drogi 2x3 w miejscach gdzie nie ma takiego natężenia ruch koniecznego do budowy drogi o takim przekroju (oto ich raczej nie podejrzewam, zachowanie zbyt nieracjonalne jak na racjonalistów Wyspiarzy)
Po drugie dróg klasy A (w wypadku GB M) jest proporcjonalnie mniej niż w Niemczech, Holandii, Belgii czy Francji. Drogi o takim charakterze buduje się tylko na szlakach o największym natężeniu. Dla tras o niższym natężeniu buduje się drogi o niższej klasie pewnie najczęściej odpowiednik naszych ekspresówek.
To tylko taka moja hipoteza nie wiem czy ma oparcie w rzeczywistości:).

·
Registered
6,553 Posts
Mysle ze to dobrze ze tak buduja, wyzszy komfort jazdy, plynne wyprzedzanie itd... Raczej duzo jest drog krajowych, niedaleko mojej miejscowosci przebiego droga o numerze A6195 (przekrój 2x2) no i AUTOSTRADA M1 , J36

·
Banned
3,058 Posts
Brytyjczycy budują drogi bez wyobraźni budując drogi 2x3 w miejscach gdzie nie ma takiego natężenia ruch koniecznego do budowy drogi o takim przekroju (oto ich raczej nie podejrzewam, zachowanie zbyt nieracjonalne jak na racjonalistów Wyspiarzy)
Chyba żarty sobie stroisz? Przede wszystkim jest to spowodowane tym że Angole mieszkają ( jak zapewne wiesz ) na nie największej wyspie. Więc jak już budują autostradę to tak aby miała wystarczającą przepustowość i "starczyła" na wiele, wiele lat. Ogólne wrażenia są więc takie że w UK są najszersze i najlepsze autostrady. Kraj ten ma pewne ograniczenia i nie ma mowy aby budować te drogi jak się chce i na parę lat. Tak jak w każdym "małym" obszarowo kraju dba się o każdy skrawek ziemi.

Co do niemieckich autostrad to powiem to jeszcze raz. Monotonia, monotonia i jeszcze raz monotonia. Można przejechać całe Niemcy wzdłuż i wszerz i nic nie widać. Oczywiście to może być pozytyw jak kto woli.

·
Arae et foci
1,206 Posts
Kilka fotek z ostatnich 2-3 tygodni:

Droga A4251 kolo Berkhamsted, Hertfordshire. Niegdys glowna, obecnie niedaleko przebiega ekspresowka A41

Skrzyzowanie autostrady obwodowej Londynu M25 ( dol ) z M1 ( gora ) z Londynu do Leeds. Tak to miejsce wyglada z gory

Na autostradzie A1(M) w drodze do Peterborough

Lokalna droga tzw rural road niedaleko Yelling, Cambridgeshire

Pwrot do Ladka. A1(M)

A1(M) przed krzyzowka z M25 i centrum serwisowym South Mimms

Tak wyglada ta krzyzowka z gory. Dalej wjazd do Ladka od strony Barnet drugorzedna droga A1081

Co mnie rozwala, to ze 90% drog ma krawezniki, nawet najbardziej zadupiasta droga przez pola najprawdopodobniej je ma. Wszedzie ronda, z najslynniejszym w Hemel Hempstead ( omijam z daleka, jesli tylko tamtedy jade ). Kultura jazdy wyzsza, na pewno, ale zastrzezenia mam do uzywania kierunkowskazow - dla wiekszosci Angoli moglyby nie istniec, dlatego trzeba naprawde uwazac! No i Londyn z progami, wysepkami, minirondami, ograniczeniami, congestion zone, kamerami, bus lanes i lanes dla rowerzystow, ktorzy sa jak plaga, od kiedy jest cieplej.

Jesli chcecie wiecej fotek to zrobie i wrzuce

21 - 40 of 1011 Posts