SkyscraperCity banner

1 - 20 of 908 Posts

·
GUKPPiW
Joined
·
5,570 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Wszystkie fotki z Półwyspu Iberyjskiego zamieszczone więc zgodnie z obietnicą zakładam wątek o Anglii. Będę tu sukcesywnie i w miarę dostępnego czasu umieszczał zdjęcia z różnych angielskich miast i wsi, kantrysajdu pewnie też się trochę trafi.

Na początek Bury St Edmunds, główne miasto zachodniego Suffolk, około 35 tys mieszkańców. Miasto powstało wokół opactwa Beadoricesworth założonego w 633 roku przez saskiego króla Wschodniej Anglii w czasach heptarchii. W 903 roku w opactwie pochowano Edmunda Męczennika, króla Wschodniej Anglii zabitego przez Wikingów (według legendy został zamordowany gdy odmówił wyparcia się wiary chrześcijańskiej). Wkrótce opactwo stało się celem pielgrzymek i powstające wokół niego miasto zmieniło nazwę na St Edmund's Bury, Bury St Edmunds. Samo opactwo zostało porzucone w okresie reformacji w XVI wieku i po stuleciach służenia za źródło materiału budowlanego zostało z niego bardzo niewiele.

Zdjęcia z Bury St Edmunds są dość dyskusyjnej jakości jako, że miasto służyło do testowania nowego aparatu, prosto po wyjściu ze sklepu:)
1.

2.

3.


Słoneczna pogoda w niedzielę wyciągnęła na ulice mnóstwo ludzi, w tym niemało oryginałów. Ta pani zorientowawszy się że robię jej zdjęcie, skomentowała, że może mi pokazać jej najlepszą cześć:lol:
4.
 

·
GUKPPiW
Joined
·
5,570 Posts
Discussion Starter #8 (Edited)
Bury St Edmunds
30.

31.


Jako, że głównym zajęciem czasu wolnego dla większości Anglików są zakupy, to nie może zabraknąć najnowszego centrum zakupowego, Arc
32.

33.
 

·
GUKPPiW
Joined
·
5,570 Posts
Discussion Starter #11 (Edited)
Dzięki za komentarz, ich nigdy nie za wiele.

Kolejne zdjęcia przedstawiają Eye, małą miejscowość w północnym Suffolk około 1700 mieszkańców.
Nazwa Eye w staroangielskim oznaczała wyspę i pochodzi od faktu, że w przeszłości miejscowość była niemal w całości otoczona przez wodę i bagna.
Główne landmarki to ruiny zamku oraz kościół pod wezwaniem św Piotra i św Pawła.
O ile kościół jest autentyczny i obecny pochodzi z XIV wieku, to ruiny zamku są faktycznie rekonstrukcją z 1844 roku. Oryginalny zamek powstał tuż po normańskim podboju między 1066 a 1071 roku i miał zapewne postać typowej wieży mieszkalnej postawionej na sztucznie usypanym wzgórzu (tzw. motte-and-bailey castle). Normanowie zbudowali całą masę takich zamków po podboju Anglii.
39.

40.

41.
 

·
GUKPPiW
Joined
·
5,570 Posts
Discussion Starter #12 (Edited)
Eye
Wspomniany kościół
42.


Guildhall, czyli gildia czyli budynek kupców (a raczej miejscowych rzemieślników, czyli swojski cech:)
Obecnie prywatna chata
43.

44.
 
1 - 20 of 908 Posts
Top