Skyscraper City Forum banner

Hm?

1 - 20 of 20 Posts

·
A fe Silesia!
5,016 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Nawiasem mówiąc, zdjęcie pochodzi z Kłodzka, z ul. Śląskiej. Trwało wypompowywanie przez strażaków wody, w tle zaś wybijała studzienka kanalizacyjna - stąd tytuł.
Fotografowałem poczciwym Olkiem C-770UZ. Kropki na zdjęciu zaś to krople wody gdyż fotografowałem w deszczu (piszę, by obyło się bez niepotrzebnych pytań).

Pozdr.

·
Great Ape Project
4,480 Posts
Myślę, że zdjęcia reportażowe nigdy na UPC nie będą zbyt popularne, bo to zupełnie inna działka.

Nie bardzo wiem jak to oceniać i ile dać
(na jakimś innym forum dałbym pewnie jakieś 8 za uchwycenie chwili, perspektywę itd.), wiec nic nie dam :dunno:

·
Richelieu znad zapory
7,123 Posts
^^ Ty zbereźniku :D
Ogólnie zdjęcie raczej jak zauważył NorthPole zdjęcie reportażowe, które tutaj się nie przyjęło i w tym wypadku nie zachwyca. Nie wyrażę się tak wprost jak skansen ale niestety słabe :( 6/10

·
A fe Silesia!
5,016 Posts
Discussion Starter · #11 ·
^^ Wasze opinie skłaniają mnie coraz bardziej do przedstawiania większej ilości... zdjęć reporterskich. Moim zdanie reporterka, z całym szacunkiem, jest jednak czymś głębszym niż sfotografowanie kawałka budynku choć przyznać musze, że prace exTommiego bardzo mi się podobają z punktu widzenia warsztatu artysty-fotografa..

Obiecuję ciągłe szlifowanie reporterki oraz wrzucanie co jakiś czas zdjęć dot. tej dziedziny fotografii.

·
2,186 Posts
W mojej ocenie słaby i nie zmienia tego fakt, że taki był w Twoim zamyśle.
Przeszkadzają mi obcięte głowy strażaków, którzy są istotnym elementem całej tej sytuacji.
Poza tym, kadr wydaje się zbyt wąski. Jest brzydko cięty z lewej oraz nie mieści całego strumienia. Dodatkowo lampa wprowadziła niepotrzebne zamieszanie.

pzdr.

·
A fe Silesia!
5,016 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Akurat strażacy nie są bohaterami kompozycji, tylko woda w postaci dwóch różnych strumieni z punktem odniesienia - studzienką. Strażacy wbili mi się w kadr nieproszeni ;) Lampą doświetlałem bo zwyczajnie ciemno już było; aparat dość leciwy więc czułością nie mogłem pooperować...

·
A fe Silesia!
5,016 Posts
Discussion Starter · #17 · (Edited)
Wyraźnie nie zrozumiałem tego reportażu. Przepraszam. Mój błąd.

pzdr.
A co tu, drogi centymetrze, rozumieć? Woda z węża strażackiego, woda zybijająca ze studzienek - ot Kotlina Kłodzka po gwałtownych opadach.

PS Dzięki za krytykę. Zapomniałem. c.

·
A fe Silesia!
5,016 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Ciekawe zjawisko z tymi studzienkami. Z tej wyżej wybija, a do tej niżej spływa ;) Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi.

pzdr.
Szczerze? Nie zastanawiałem się dłużej nad tym fenomenem. Zapewne są to dwa niezależne przewody kanalizacyjne choć efekt i tak jest ponadstandardowy ;)

·
Registered
20,843 Posts
Mówiąc szczerze, biorąc pod uwagę na odległości pomiędzy pierwszoplanowymi "gejzerami", byłem przekonany, że po lewej mamy do czynienia z rurą od pompy, która jest przygnieciona workiem, żeby wąż "nie latał". Ulica i chodnik są jak widać stare, więc nie sądzę, by "dawniej" budowano tak absurdalnie jak dziś. To by potwierdziło, że siła wody pompy "idzie" pod górę i wpływa do studzienki wbrew prawom fizyki. Chyba, że mówicie o tej drugoplanowej, wtedy to przekracza moje możliwości analizy sytuacji i wstawiam 7 bez komentarza. :lol:

1 - 20 of 20 Posts