SkyscraperCity banner
1 - 20 of 71 Posts

·
Super Member
9,190 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Bilemedigimiz teknik konulari burada tartisalim mi?

Mesela Wowturkey'den resim yuklemeniz icin siteye baglanmaniza gerek yok resmin uzerinde sag tusla tiklayip.Ozelliklerden (ornek olarak link su olsun)

http://dunyaturk.com/tr39/[B]k_[/B]X_XXXX_XXXX.jpg

seklini gordukten sonra burada buyuk acilsin diye k_ kismini siler ve
ile kodladiktan sonra postalayabilirsiniz.

Benim sorum ise banner yapan arkadaslara banner resmin cozunurlugu bozulmadan nasil yapilabilir? anlatirlarsa bilmeyen arkadaslarimizda ogrenebilir. :)

·
Registered
2,218 Posts
Ben Bannerleri Gimp ile yapiyorum!

1. Data/New a tikliyorsunuz
2. 709x79 büyüklügünde bir yeni picture olusturuyorsunuz
3. istediginiz bir fotorafi gimp ile aciyorsunuz
4. CTRL-C ile fotorafi kopyaliyorsunuz ve yeni actiginiz 709x79 resime CTRL-V ile ekliyorsunuz
5. resmi biraz sagaya veya sola, asaya ve yukariya dogru pozisyonunu belirliyorsunuz
6. sharpness ve suration ihtiyac duydugunuzda biraz yükseltebilirsiniz

Download:
Gimp for Windows
http://gimp-win.sourceforge.net/stable.html
Gimp for Linux
http://www.gimp.org/downloads/

·
Registered
1,833 Posts
Arkadaslar yeni aktif uyeden idiot sorular seklinde sorularima basliyorum:
1. Yolladigim eski mesajlari gormek icin ne yapmam lazim.
2. Diger uyelerin eski mesajlarini gormek icin? Tikliyorum bana giremezsin diyor sistem.
3. Foruma subscribe olmak ne demek oluyor, beni uyarmiyor ki mesaj attigim basliga mesaj gelince..

Neyse simdilik bunlar.. Kucumseyip horgormezseniz devam ederim..:D

·
Super Member
9,190 Posts
Discussion Starter · #9 ·
CityZen said:
Arkadaslar yeni aktif uyeden idiot sorular seklinde sorularima basliyorum:
1. Yolladigim eski mesajlari gormek icin ne yapmam lazim.
2. Diger uyelerin eski mesajlarini gormek icin? Tikliyorum bana giremezsin diyor sistem.
3. Foruma subscribe olmak ne demek oluyor, beni uyarmiyor ki mesaj attigim basliga mesaj gelince..

Neyse simdilik bunlar.. Kucumseyip horgormezseniz devam ederim..:D
1-2) Malesef Search ozelligini kaldirdilar.

·
Registered
1,081 Posts
Ya bir de bu Gallery olayi var. O nasil calisiyor? Dun aksam ugrastim ugrastim resim koymaya kafayi yedim :bash: Bunlar bize yine cifte standard mi yapiyor? Neyse ki imageshack calisti :yes:

·
Super Member
9,190 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Resim yuklemek icin imageshack'ten baska photobucket.com'ida kullanabilirsiniz.

·
Registered
4,077 Posts
sağol:D

bi de deminden beri kasıyorum, kenarları kırpılmış bina resimlerini neden powerpointte başka resimlerin üstüne koyamıyoruz??

photoshopta koyuyoruz (onu da yeni keşfettim :D) peki koyduumuz imageı nasıl boyutlandırıyoruz? küçültüyoruz :D bilen varsa beri gelsin
your skyscrapercity arttaki insanlara özendim :D

·
Super Member
9,190 Posts
Discussion Starter · #15 ·
edit-> images-> (re)size-> Width,Height ayarlari bildigim kadariyla.
Banner yapmak istiyorsan olcusu Width:709XHeight:79

·
Registered
4,077 Posts
Istanbullu said:
Search özelliği forumlar daha iyi bir servera taşınana kadar kapalı kalacak yanılmıyorsam... :(

Böyle dendi, EastEndBull :)

·
Banned
4,496 Posts
Bu arada arkadaşların gönderdiği mesajları profillerinden maalesef okuyamıyoruz. Bu konuda denetçimiz Allan;
bu ozelligi su an kaldirdilar. Yalnizca modlar bakabiliyor.
dedi.

·
Super Member
9,190 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Search ozelligi bandwith'in asmasina neden oldugu icin kaldirilmis bana soylenen buydu.

·
Super Member
9,190 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Bu metodu deneyin bakalim calisiyor mu?

Tiklanmayan resimler

1.yol)

Sag tusa tiklayinca uyari yazisi çikar ve sag tusu kullanmanizi engeller.
Ancak bazi yöntemlerle bu olayin da üstesinden gelebilirsiniz.Uygulamaniz gereken birinci yol; çok basit Örnegin bir resmin üstüne tikladiniz ancak sag tus kilidi uyarisi aldiniz.O zaman mouse'nizin imlecini tekrar o resmin üstüne getirin ve klavyede bulunan sag taraftaki ctrl tusunun solunda bulunan tusa basin ve böylece sag tus kilidini asmis olun.

2.yol)

Bu yol birinciye göre daha karisik gelebilir ama daha kolaydir.Yine örnek olarak bir resmin üstüne tikladiniz ve sag tus kilidi uyarisi aldiniz. Bu sefer resmin üstüne sag tusla tekrar tiklayin ama elinizi sag tusun üzerinden çekmeyin. Elinizi sag tusun üzerinden çekmeden gidip uyaridaki tamam yazisina sol tus ile tiklayin simdi tekrar resmin üzerine gelin ve elinizi sag tusun üzerinden çekin
Iste tekrar sag tus kilidini astiniz.

1 - 20 of 71 Posts