Skyscraper City Forum banner
581 - 600 of 2144 Posts

·
Begginer
Joined
·
296 Posts
Jest już nowe oznakowanie poziome na De Gaulle'a przy Ślęczka. Radzę uważać, bo mimo znaków o zmianie organizacji ruchu wielu kierowców jeździ na pamięć i w ostatniej chwili zmienia pas ruchu :/
 

·
Registered
Joined
·
448 Posts
^^
Skrzyżowanie Ślęczka/De Gaulle`a może i mniej wypadkogenne teraz ale też sporo straciło na funkcjonalności. Przede wszystkim, oczywiście jest zmienione typowo pod ruch samochodowy, tak jakby to kierowcy byli najbardziej poszkodowani w dotychczasowych wypadkach w tym miejscu. Co konkretnie mi się nie podoba to to, że "zniknęło" jedno przejście dla pieszych. Po drugie zakończenie drogi dla rowerów w kierunku Ronda Sybiraków, wcześniej można było na rowerze przejechać ul. Przemysłową i jechać dalej w miarę bezpiecznienie nie zjeżdżając na główną jezdnię de Gaulle`a, teraz postawili w tym miejscu perfidne żółte barierki, ręce opadają:nuts: Barierki sprawiają, że albo wjeżdżamy na główną jezdnię (wjeżdżając prosto pod samochody) albo musimy jechać przez parking :nuts:
 

·
Kierownik wycieczki
Joined
·
2,173 Posts
Zabrze - okolice cmentarza świętego Józefa

Ostatnio zauważyłem, że w okolicy cmentarza trwają drogowe porządki:
1) Od jakiś 2 tygodni zmienili wyjazd z ul. Ptasiej, przeciągnęli chodnik i krawężniki; nie można bezkarnie pojechać w prawo.
2) Od wczoraj rozpoczęło się rozkopywanie wysepki przystankowej - chyba docelowo zniknie.
3) Dziś rano część przystanku też została rozkopana.
 

·
Moderator
Joined
·
80,169 Posts
Reorganizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. gen. de Gaulle’a i ul. Ślęczka

Dodano 2 godz. temu
Źródło: UM Zabrze

Na skrzyżowaniu ul. gen. de Gaulle’a i ul. Ślęczka w Zabrzu nastąpiła reorganizacja ruchu. Zmiany wprowadzone przez Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz kierowców.


Koncepcje zmian powstały dzięki współpracy MZDII z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Obecnie rozwiązanie uzyskało akceptację Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jedną z podstawowych zmian jest likwidacja jednego z dwóch przejść dla pieszych zlokalizowanych w obrębie skrzyżowania. Decyzja została podjęta na podstawie obserwacji natężenia ruchu pieszych na dwóch przejściach. Dodatkowo, w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa tego przejścia, zabudowano azyl dla pieszych w ciągu lewego pasa ul. gen de Gaulle’a w kierunku ronda. Zmniejszyła się ilość pasów ruchu z czterech do trzech, skracając tym samym drogę przejścia przez jezdnię, tym samym redukując niebezpieczeństwo potrącenia. Skrzyżowanie zabudowano także w bariery stałe, które mają na celu skanalizowanie ruchu pieszych i zminimalizowanie prawdopodobieństwa przekraczania jezdni w niedozwolonych miejscach. Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, głównym celem reorganizacji było zmniejszenie ilości kolizji w tym miejscu. Obecnie ul. gen. de Gaulle’a przed skrzyżowaniem z ul. Ślęczka (jadąc w kierunku ronda) posiada pasy dla kierunków ruchu w lewo (w ul. Ślęczka) i prosto/w prawo w kierunku przeciwnym (do centrum) ul. gen. de Gaulle’a posiada pasy dla kierunków ruchu: w lewo (w ul. Przemysłową) i prosto/ w prawo, co wyeliminowało możliwość wyprzedzania pojazdów wykonujących manewry skrętu z ul. gen. de Gaulle’a w ul. Ślęczka i ul. Przemysłową. Spodziewanym efektem reorganizacji ruchu na skrzyżowaniu jest zwiększenie bezpieczeństwa, dzięki zminimalizowaniu liczby punktów kolizyjnych. Zmiany organizacji ruchu wprowadzone zostały przez firmy bieżącego utrzymania: Firmę Wielobranżową ZEBRA MAX z
Bytomia – w zakresie oznakowania pionowego i firmę Perfekt P.P.U.H. M. Nowara z Bytomia – w zakresie oznakowanie poziome dróg. Prace wykonywane były przez 2-3 dni w zależności od natężenia ruchu drogowego (poza godzinami szczytów komunikacyjnych). Koszt zrealizowanych prac wynoszą około 30 tys. zł. brutto. Obecnie trwają obserwacje wprowadzonych zmian, które pozwolą na dokonanie oceny warunków bezpieczeństwa ruchu w opisywanym rejonie i podjęcie decyzji, co do ewentualnych korekt.

(UM Zabrze)
http://zabrze.com.pl/i,reorganizacj...e-gaulle8217a-i-ul-sleczka,200274,838183.html
 

·
Registered
Joined
·
1,760 Posts
Jako że nikt nie wrzucił jeszcze zdjęć to dzisiaj przy okazji zrobiłem relacje jak to teraz wygląda.

1. Widok z starego przejścia z wysepką na De Gaulle.


2.


3. Tutaj było stare przejście dla pieszych którego już nie ma.


4.


5. Znowu stare przejście.


6. Widok od strony Simply.


7.


8. Od strony zjazdu z ronda.


Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
Registered
Joined
·
2,205 Posts
3. Tutaj było stare przejście dla pieszych którego już nie ma.
Nie wiem czy zauważyliście, ale wysepka powstała centralnie w miejscu przystanku :) także w godzinach szczytu robią się kolejki, niektórzy kierowcy autobusów podjeżdżają już kilkanaście metrów w przód, żeby nie robić zatoru ;)

Przejeżdżałem wczoraj wieczorem przez most nad Kłodnicą, te światło z tych latarń marne, ale dobrze, że chociaż coś tam świeci. Ponadto tylko od strony Zabrza jezdnia została wydzielona słupkami od "chodnika". Po stronie Przyszowic nadal pobocze, dziwnie to wygląda. Szkoda, że się nie dogadali...
 

·
Registered
Joined
·
448 Posts
Nie wiem czy zauważyliście, ale wysepka powstała centralnie w miejscu przystanku :) także w godzinach szczytu robią się kolejki, niektórzy kierowcy autobusów podjeżdżają już kilkanaście metrów w przód, żeby nie robić zatoru ;)
Też to zauważyłem, przystanek powinien być docelowo przesunięty do przedu, miejsca jest dość. Na szczęście nie jest to jakiś bardzo uczęszczany przystanek więc aż takie uciążliwe to nie jest.
 

·
Registered
Joined
·
663 Posts
Wszystko na to wskazuje iż na Czołgistów w miejscu starej niemieckiej kostki będzie asfalt. Wprowadzone będzie wahadło ze światłami. Dobrze że zabrali się za to po otwarciu DTŚ w stronę Gliwic:)
Trochę szkoda, bo o ile na Piłsudskiego stara przeorana remontami kostka to dramat, to akurat na osiedlowej drodze (jaką jest Czołgistów) mogli ją zostawić. Akurat tam nie trzeba szybko jeździć.
 

·
dark avenger
Joined
·
127 Posts
Czy orientujecie się, czy na Piłsudskiego w końcu zrobią asfalt? Podobno miało się to stać po oddaniu całości zabrzańskiej DTŚ. DTŚ oddana, a na Piłsudskiego nadal można zgubić zawieszenie...
 

·
Registered
Joined
·
683 Posts
Czy orientujecie się, czy na Piłsudskiego w końcu zrobią asfalt? Podobno miało się to stać po oddaniu całości zabrzańskiej DTŚ. DTŚ oddana, a na Piłsudskiego nadal można zgubić zawieszenie...
Plan taki jest ale,na prędką realizację to raczej nie ma co liczyć,tak jak na inne projekty chyba że chociaż raz zaskoczą mieszkańców.
 

·
Registered
Joined
·
448 Posts
Co do innych zapowiedzi, co będzie jak oddadzą DTŚ. Pomarańczowi wzięli się dziś za wymianę nawierzchni na skrzyżowaniu De Gaulle`a/Roosevelta. Na razie robili prawy pas De Gaulle`a w kierunku centrum, czyli zaczęli od najbardziej zniszczonego. Na szczęście cała ścieralna sfrezowana, czyli nie jest to zwykle łatanie dziur ale konkretniejsza robota :)

Edit:
Niestety ścieralna na skrzyżowaniu na wspomnianym wyżej pasie prawie cała sfrezowana ale tylko po to żeby wyrównać koleiny. A do tego dziury załatane "po polsku"
 

·
Begginer
Joined
·
296 Posts
Drogowcy rozłożyli się na Wolności.Od ING do mniej więcej domu parafialnego św.Andrzeja,na pasie w kierunku Maciejowa wymieniają nawierzchnię.
Targeo wczoraj po południu pokazywało korek do Dubiela. Było/jest aż tak strasznie?
 
581 - 600 of 2144 Posts
Top