SkyscraperCity banner

1 - 20 of 42 Posts

·
Registered
Joined
·
4 Posts
Discussion Starter #1
Budują dla serca


Na 2009 rok planowane jest zakończenie rozbudowy Śląskiego Centrum Chorób Serca. Na początku sierpnia na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i M.C. Skłodowskiej rozpoczęły się pierwsze prace. W nowoczesnym i komfortowym budynku swoje miejsce znajdzie zespół poradni dla dorosłych i dzieci oraz oddziały szpitalne i część administracyjna. Z rozbudowy cieszą się pracownicy ŚCChS, ale przede wszystkim pacjenci, dla których czekanie na wizytę u specjalisty w wąskim korytarzu baraku, w którym teraz znajdują się przychodnie, jest - delikatnie mówiąc - niekomfortowe.

Nowy obiekt będzie miał powierzchnię około dwunastu tysięcy mkw. Pieniądze na inwestycję pochodzą z dotacji Ministerstwa Zdrowia, źródeł zewnętrznych, od sponsorów oraz ze środków własnych.

Śląskie Centrum Chorób Serca jest ośrodkiem akademickim o imponującym doświadczeniu w zakresie rozpoznawania i leczenia chorób serca u dorosłych i dzieci. Zasługą pionierów: profesorów Stanisława Pasyka - kardiologa, Lili Goldstein - kardiologa dziecięcego i Zbigniewa Religi - kardiochirurga jest powstanie tego Ośrodka w roku 1984 (najpierw funkcjonował pod nazwą Wojewódzki Ośrodek Kardiologii) i jego dynamiczny rozwój, którego jednym z etapów jest właśnie planowana rozbudowa.
(mapu) - Dziennik Zachodni

Pod tym adresem jest mała wizualka: www.zabrze.naszemiasto.pl/wydarzenia/645471.html

Pozdro
 

·
Ślązak tu i tam
Joined
·
363 Posts
Dopiero dziś znalazłem ten wątek. Dotychczas zdjęcia wrzucałem do wątku "ogólnego". Zdjęcia wczorajsze: 

·
Registered
Joined
·
635 Posts
Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy ŚCCS.Wjaz na budowę znajduje się od strony ulicy Dąbrowskiego.Wisi tablica informacyjna.Oznakowanie na ulicy także się pojawiło.
 

·
W sumie to tak
Joined
·
600 Posts
^^
Na forum jest tendencja do narzekania na krzywy smietnik przy budynku za 200 mln zl, brudnej jezdni w centrum miasta...stad tyle postow.
A w tym przypadku wyglada na to, ze nie ma do czego sie przyp...lic :lol:

Rowniez poprosze o zdjecia :)
 

·
Registered
Joined
·
635 Posts
Postaram się zrobić foty ale niczego nie obiecuję.Mieszkam dosyć blisko.Komu mogę podesłać na maila fotki żeby dać na forum,Bo ja trochę na bakier jestem z umieszczaniem zdjęć tutaj.Napiszcie ewentualnie adres na prywatną wiadomość,
 

·
Registered
Joined
·
635 Posts
Sorka za jakość zdjęć ale robione jak to mówice z kalkulatora.Rozbudowa ŚCCS.
1.


2. Z tarasu widokowego :)


3. Widać trwa betonowanie.


4. Jeden z bliżniaków.


5. I jest drugi.


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
635 Posts
Po cichu i bez szumu rozpoczęła się budowa Śląskiego Centrum Technologii Medycznych.
Wycięto drzewa i ogrodzono teren na rogu Cieszyńskiej i Marii Skłodowskiej-Curie.
 

·
Moderator
Joined
·
71,394 Posts
Wmurowano kamień węgielny pod Śląski Park Technologii Medycznych
Autor: PAP | 30-06-2014 21:22
Badaniami z zakresu kardiologii, onkologii i geriatrii ma się zajmować Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia w Zabrzu. W poniedziałek wmurowano kamień węgielny pod inwestycję.

Park buduje spółka Kardio-Med Silesia, której udziałowcami są: Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu (74 proc. udziałów), miasto Zabrze (25 proc. udziałów) oraz Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu (1 proc).
"Ta inicjatywa potwierdza, że Zabrze to miasto nauki i medycyny, otwarte na innowacje" - podkreśliła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Ośrodek ma być gotowy w drugim kwartale 2015 r. Koszt inwestycji to 29 mln zł, z czego ponad 14 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, w ramach priorytetu "Badania i rozwój technologiczny, innowacje i przedsiębiorczość". "Plany naszej działalności wpisują się w obecne priorytety Unii Europejskiej - będziemy prowadzić innowacyjne badania z naciskiem na ich komercjalizację" - powiedział PAP prezes spółki Kardio-Med Silesia Adam Konka.

W parku znajdą się m.in. Laboratorium Medycyny Regeneracyjnej i Izolowanych Tkanek i Narządów, Laboratorium Testowo-Wdrożeniowe Nowych Technologii i Urządzeń Medycznych, Laboratorium Genomiki, Laboratorium Robotyki i Symulacji Szkoleniowej oraz Platformy Transferu Wiedzy i Edukacji. Szefem naukowym parku jest specjalista w dziedzinie nanomedycyny prof. Marek Radomski.

Jak poinformował Konka, ośrodek już pozyskał grant na badania z zakresu telemedycyny - chodzi o zdalny monitoring parametrów życiowych pacjenta.
Podczas poniedziałkowej uroczystości podpisano też porozumienie o współpracy między spółką Kardio-Med Silesia, Śląskim Centrum Chorób Serca i Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Dwie ostatnie instytucje są partnerami strategicznymi parku.

"To ważny etap w rozwoju branży medycznej w województwie śląskim, który otwiera nowe perspektywy, zwłaszcza w zakresie działalności badawczo-naukowej. Cieszę się, że będziemy częścią tego przedsięwzięcia" - podkreślił rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. Przemysław Jałowiecki.
http://it.wnp.pl/wmurowano-kamien-wegielny-pod-slaski-park-technologii-medycznych,229239_1_0_0.html
 
1 - 20 of 42 Posts
Top