SkyscraperCity banner

21 - 40 of 42 Posts

·
Moderator
Joined
·
71,478 Posts
^^Budynek Parku Technologii Medycznych nie będzie duży, myślałem że będzie to większy obiekt. Jednak tutaj ważniejsza jest chyba jakość (wykonywanych zadań) niż wielkość :)
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,908 Posts
http://wiadomosci.onet.pl/slask/wkrotce-otwarcie-nowego-budynku-slaskiego-centrum-chorob-serca/wcnmec

Nowy, trzeci już budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu – jednej z czołowych placówek o tym profilu w kraju – zostanie otwarty 27 maja. Pozwoli to rozwinąć już prowadzoną działalność szpitala w obszarze leczenia chorób płuc i naczyń.

Szczegóły inwestycji, której zakończenie wpisuje się w jubileusz 30-lecia zabrzańskiego centrum, przedstawił podczas środowej konferencji prasowej w Zabrzu jego dyrektor prof. Marian Zembala. Wartość projektu to ponad 107 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 88,6 mln zł. 18 mln pochodzi z Ministerstwa Zdrowia, zaangażowano też środki własne szpitala.

- Budynek C to spełnienie naszych marzeń. Na jego otwarciu na pewno skorzystają chorzy kardiochirurgiczni kwalifikowani do operacji, pacjenci ze schorzeniami płuc. Dzięki inwestycjom pozyskujemy świetne nowe obszary diagnostyki z rezonansem magnetycznym, gammakamerą dla serca i płuc, tomografią, całym zapleczem pododdziału mukowiscydozy - powiedział prof. Zembala.

- Będziemy mieli 4 nowe sale operacyjne, pracownie naukowo-doświadczalne: pracownię zaburzeń krzepnięcia i hemostazy - to bardzo ważny i trudny problem, pracownię mechatroniki, zagrożeń środowiskowych i cywilizacyjnych, szczególnie potrzebną w woj. śląskim, a także pracownię medycyny regeneracyjnej – wyliczał.

Nowy komfort leczenia zyskają pacjenci ŚCCS chorzy na mukowiscydozę. To właśnie w tym ośrodku przeprowadzono pierwszy w Polsce przeszczep płuc u chorego na tę groźną chorobę. Dotychczas transplantacje przeszło w Zabrzu 10 chorych z mukowiscydozą, 8 pacjentów żyje. „To jest bardzo dobry wynik” – zaznaczył prof. Zembala. W ŚCCS opiekę znajdują też chorzy, którzy przeszli przeszczepy za granicą, głównie w Wiedniu – to grupa ok. 25 chorych.

- Zyskujemy pododdział mukowiscydozy przeznaczony dla pacjentów przygotowywanych do przeszczepu. Dysponujemy pełnym zapleczem pozwalającym na właściwą izolację tych chorych, konieczną ze względów bezpieczeństwa – mówił prof. Zembala.

Łącznie do końca tego roku zabrzański szpital będzie dysponował 5 budynkami – A, B, C, D i E. W tym ostatnim będzie się mieścić I Śląski Park Technologii Medycznych, którego uruchomienie jest planowane we wrześniu tego roku. Ze względów finansowych szpital na razie nie zmienia nazwy, prawdopodobnie w przyszłym roku będzie nosił nową - Śląskie Centrum Chorób Serca, Płuc i Naczyń.

Otwarcie nowego budynku C i jubileusz ŚCCS jest okazją do świętowania. 27 maja zaplanowano "Koncert na milion serc" w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

- Tylu już pacjentów w ciągu minionych 30 lat przewinęło się przez Śląskie Centrum Chorób Serca. Ponad 300 tys. leczonych w szpitalu, prawie 700 tys. ambulatoryjnie. To jest powód do dumy. W tym mamy ponad 36 tys. operacji serca u dorosłych i dzieci, ponad 1000 przeszczepów serca, 100 przeszczepów płuc, mechaniczne wspomaganie serca, wprowadzenie swego czasu zabrzańskiego, nowatorskiego modelu leczenia zawału, małoinwazyjna kardiologia – to wszystko składa się na obraz solidnej śląskiej medycyny – podkreślił prof. Zembala.

Na zaplanowany w ramach obchodów jubileuszu tzw. Zabrzański Tydzień Serca składają się także: VIII Śląska Konferencja Placówek Promujących Zdrowie – 25 maja, Polsko-Ukraińskie Forum Kardiochirurgii, organizowane wspólnie z Polskim Towarzystwem Kardio-Torakochirurgów – 26-27 maja, Konferencja Postępy w Inżynierii Medycznej i Bioinżynierii, organizowana wspólnie z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii i Politechniką Śląską – 27 maja, XXII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna oraz XVI Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej – 28-29 maja oraz VI Warsztaty ECMO – 30 maja.
 

·
Moderator
Joined
·
71,478 Posts
Otwarcie Śląskiego Parku Technologii Medycznych

Dodano 1 godz. temu Źródło: UM Zabrze

21 września o godz. 14.00 zostanie oddany do użytku Park Technologii Medycznych. Kardio-Med. Silesia, położony u zbiegu ul. Cieszyńskiej i ul. Curie-Skłodowskiej, to pierwsza tego typu placówka w naszym regionie.Jego zadaniem będzie prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz działań na rzecz inicjowania, rozwoju i transferu do gospodarki nowych rozwiązań związanych z nauką, medycyną, inżynierią biomedyczną i informatyką. Park Technologii Medycznych to efekt współpracy Miasta Zabrze, Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi.
ciąg dalszy : http://zabrze.com.pl/i,otwarcie-slaskiego-parku-technologii-medycznych,200274,864945.html
 

·
Registered
Joined
·
47 Posts
Będzie kolejna rozbudowa?
Unieważniono przetarg na remont i rozbudowę budynku A. Zamiast tego SCCS planuje budowę nowego budynku A bis. Podobno na miejscu dotychczasowego parkingu
 

·
Registered
Joined
·
635 Posts
Będzie kolejna rozbudowa?
Unieważniono przetarg na remont i rozbudowę budynku A. Zamiast tego SCCS planuje budowę nowego budynku A bis. Podobno na miejscu dotychczasowego parkingu
Czyli tym samym potwierdzasz to co zasłyszałem w szpitalu.
 

·
Registered
Joined
·
47 Posts
Rozstrzygnięto przetarg na:
Budowa obiektu pomocniczego w związku z realizacją programu wieloletniego pn.: „Powstanie Śląskiego Ośrodka Kliniczno-Naukowego Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. Prof. Zbigniewa Religi” 73/EZP/18
http://sccs.pl/index.php5?act=423&sub=more&id=2411


Na parkingu kaskadowym ma powstać nowy garaż na melexy i magazyn odpadów medycznych.


Chodzą słuchy, że ŚCCS odkupiło już od dewelopera działkę na Jagiellońskiej (tam gdzie stały blaszaki z Agarexu) za 1,4 mln pln. Co ciekawe ze 4 lata temu działka została zlicytowana przez komornika za ok. 170 tys. pln. Jako, że jest to użytkowanie wieczyste miastu przysługiwało prawo pierwokupu. Jak widać postanowiło z niego nie skorzystać.

Zakup ma związek z planowaną rozbudową ŚCCS o kolejny budynek (A-bis), który ma powstać na części dotychczasowego parkingu na ul. Curie-Skłodowskiej

Rozstrzygnięto już przetarg na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego:

Wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania pn.: „Powstanie Śląskiego Ośrodka Kliniczno-Naukowego Zapobiegania i Leczenia Chorób Środowiskowych, Cywilizacyjnych i Wieku Podeszłego im. Prof. Zbigniewa Religi 20/EZP/18

http://sccs.pl/index.php5?act=423&sub=more&id=2271
 
21 - 40 of 42 Posts
Top