SkyscraperCity Forum banner
5701 - 5720 of 6927 Posts

·
Registered
Joined
·
44 Posts
Ale to nie będzie nic nowego poza dotychczas zastosowanymi posterunkami automatycznymi. Po prostu semafory zostaną pomalowane na białe maszty.
Z punktu widzenia przepisów ruchowych szlak będzie więc wyposażony w blokadę samoczynną (w SRJ będzie "SS")? Czyli jeśli np. z powodu usterki rozjazdu na wyjazd z Klinisk w kierunku SDC zostanie podany "Sz" to zgodnie z przepisami czeka nas jazda z Vmax=20km/h przez kilka kilometrów ...

Czy nie lepiej było by zrobić tradycyjne posterunki odstępowe sterowane z jakiegoś LCS?
 

·
Registered
Joined
·
327 Posts
Kołobrzeskie wieści:
- na linii 402, odcinek Koszalin - Kołobrzeg od dłuższego czasu działa ekipa ZRK-DOM z podbijarką tłucznia i zgarniarką tłucznia. Dzisiaj działali na szlaku Ustronie Morskie - Kołobrzeg. Bazę sobie zrobili na torze bocznym w Ustroniu Morskim.
- wczoraj w Kołobrzegu pojawiła się EU07-023 PKP Cargo z dwoma wagonami pomiarowymi PKP PLK, m. in. defektoskopowym.
 

·
( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
Joined
·
8,760 Posts
Sypiący się wiadukt

Sypiący się wiadukt zagrażający życiu i zdrowiu. Mowa o prawie stuletniej konstrukcji kolejowej nad ul. Ku Słońcu. W weekend znaleziono pod nią spory kawałek betonu. Policja wyjaśnia czy nie był to akt wandalizmu. Mimo to most wymaga szybkiego remontu.


Jadący pod wiaduktem w nocy z piątku na sobotę mogą mówić o wielkim szczęściu. Bo mogli przypłacić to kalectwem lub życiem. Z wiaduktu spadł kawał betonu. Straż miejska podejrzewa, że ktoś oderwał bryłę i rzucił na nadjeżdżające auta. Ale to tylko podejrzenia, bo nikt nikogo nie widział i nikogo nie złapał. Tym bardziej, że do podobnego niebezpiecznego zdarzenia doszło blisko rok temu. Z wiaduktu odpadł kawałek betonu. Wtedy fragmenty konstrukcji grożące odpadnięciem - oderwano i zapowiedziano remont, który odłożono w czasie. Aż do teraz. Jutro w nocy stan techniczny mostu po raz kolejny sprawdzi specjalna komisja. Ale nie jest tajemnicą, że to tylko formalność, bo wiadukt wymaga natychmiastowego remontu.

Jak tłumaczy PKP PLK - remont odsunięto w czasie, bo były kłopoty ze znalezieniem specjalistycznej firmy. Tym razem właściciel wiaduktu liczy, że przetarg zakończy się sukcesem. Remont ma rozpocząć się w sierpniu. Wiadukt pochodzi z 1910 roku. Ostatni raz remontowany był 22 lata temu. Biegnąca pod nim ulica jest główną trasą do Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Dziennie przejeżdża tu tramwaje i kilkanaście tysięcy aut.
http://szczecin.tvp.pl/25943948/sypiacy-sie-wiadukt

Materiał filmowy od 6:03: http://szczecin.tvp.pl/25945391/1830-270616
 

·
Registered
Joined
·
2,961 Posts
linia 403, most nad rz. Płociczna, niestety na TLK spóźniłem się z 5min, śmignął mi miedzy drzewami.


widok od spodu


Linia 403, most nad rz. Korytnica, zachodnie przęsło
Wschodnie przęsło


Widok na południepo kliknięciu na zdjęcie można pobrać je w większym rozmiarze.
 

·
Registered
Joined
·
290 Posts
Z ciekawostek. Paliwo do jednostki wojskowej w Świdwinie (pozostałością linii 421 z Połczyna Zdroju) zaczął wozić Lotos. Jako pierwsza na linii pojawiła się lokomotywa 6Dg, a beczki wyłączane były ze składu jadącego do Szczecina. Nie wiem czy i na ile ograniczy to kursowanie tam pociągów PKP Cargo. Póki co były dwie dostawy w ciągu tygodnia, każdy z przewoźników pojechał po razie.
 

·
Registered
Joined
·
327 Posts
Po wakacjach ma być zamknięcie całodobowe szlaku Karlino - Białogard na linii 404. Powodem ma być remont mostu w Karlinie. Poc. Szkuner Kołobrzeg - Kraków Gł. przez Poznań i Wrocław trasowany będzie ze zmianą czoła w Koszalinie, pociągi PR z ZKA.
Znajomy przebąkiwał coś też nt zamknięcia między Gryficami a Płotami lub Płoty - Nowogard, ale na razie cisza.
 

·
Registered
Joined
·
3,101 Posts
Tuczno Krajeńskie dziś...

Najlepsze, że przejazd jest dość ruchliwy, a pociągi przejeżdżają przez niego pełną parą. Ale przyznam, że jak czekałem tam raz na Lubomirskiego wszyscy się zatrzymywali na stopie!
 

·
Banana Republic of Poland
Joined
·
6,116 Posts
Co się dzieje ze Świnoujściem dzisiaj? Wszystko co jedzie w tamtą stronę lub stamtąd łapie opóźnienie nawet 50 minut.
Radio Szczecin said:
Stanęły pociągi na trasie Świnoujście-Lubiewo-Warnowo. Na linii doszło do awarii sieci trakcyjnej.

Do czasu sprowadzenia na trasę lokomotyw spalinowych, pasażerów będą przewozić autobusy komunikacji zastępczej - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Utrudnienia mogą potrwać do czwartku.
Źródło: Radio Szczecin
 

·
Registered
Joined
·
327 Posts
Linia 403 przerwa w ruchu na szlaku Piła Północ - Wałcz, w okolicach Piły Północ znaleziono niewypał z czasów II Wojny Światowej.
 

·
Registered
Joined
·
327 Posts
No chyba jakiś żart... Czyli, że do Piły Głównej nie dojadę?
Info z grupy Facebookowej, na chwilę obecną podobno pociągi jednak są przepuszczane, notują do kilku minut opóźnienia.
 
5701 - 5720 of 6927 Posts
Top