SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1155 Posts

·
...
Joined
·
11,962 Posts
Discussion Starter #1 (Edited by Moderator)
disclaimer by th: Jest to nowo utworzony wątek w wyniku wyodrębnienia go z dotychczasowych zachodniopomorskich wieści z nadmorskich miejscowości

W Międzyzdrojach tez jest prawdziwy boom. Budują pełno willi o dziwacznych nazwach i co najlepsze, wreszcie poziom i jakość architektury jest na dobrym poziomie. Dużo też się remontuje jest np. jedna taka uliczka niedaleko mola z samymi przedwojennymi pensjonatami. Każdy (i to dosłownie!) jest wyremontowany, albo czeka na remont (na każdej takiej czekającej jest wywieszony banner z renderem przyszłego wyglądu).

ps. Proponuję, aby wątek rozszerzyć i objąć wszystkie nadmorskie miejscowości. Byłby to swoisty zbiór inwestycji na polskim wybrzeżu.
 

·
Banned
Joined
·
5,488 Posts

·
Banned
Joined
·
5,488 Posts
@ radekmysza

Jasne, że nie będę jeżdził po owych budowach ;) :) nawet nic by to nie dało bo IMO nie posiadam aparatu :(

A propos, to próbować zawsze warto, a i każdy pomysł na rozkręcenie... jest sam w sobie conajmniej wart zainicjowania m))
Raine proponuje, ja nie mam nic przeciwko tzn. jestem ZA :eek:kay:

PS
A w ogóle, to "Dziwny jest ten świat" , ale trzeba coś robić, ku pożytkowi ogółu!
 

·
Registered
Joined
·
1,396 Posts
:)
Ja mogę zapewnić fotki z miejscowości nadmorskich powiatu kołobrzeskiego, tj Dźwirzyno, Grzybowo, Kołobrzeg, Bagicz, Sianożęty i Ustronie Morskie ale tylko w sezonie, tzn jak jestem w domu:) I będę je wklejał do wątku kołobrzeskiego. Ponadto uważam, że Świnoujście i Międzyzdroje powinny być w tym wątku, a dla ewentualnej reszty zrobić wątek zbiorowy. Tak wygląda moja propozycja:)

EDIT: Albo Międzyzdroje też do zbiorowego.

EDIT2: A może w ogóle pójść w stronę powiatów, tj wieści z powiatu stargardzkiego, goleniowskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, (albo Stargard i okolice, Koszalin i okolice itd ) a pozostałe w których dzieje się o wiele mniej połączyć w grupy? Dobra, już nie wymyślam;)
 

·
...
Joined
·
11,962 Posts
Discussion Starter #6
radekmysza said:
Tylko kto będzie robił fotki w tych miejscowościach?
jak będę nad morzem to może coś cykne, mam parę zdjęć mola i z mola więc może coś wrzucę?

radekmysza said:
No i czy buduje się tam rzeczy warte pokazania?
jest :) Villa "coś tam" budowana niedaleko hotelu Amber wygląda całkiem fajnie, albo Baltic Park.


co do rozszerzenia myślałem o całym wybrzeżu (czyli włącznie z woj. Pomorskim- tylko co oni na to? ;)).
 

·
Banned
Joined
·
5,488 Posts
[Ustronie Morskie] Centrum Sportowo - RekreacyjneInwestycja w Ustroniu MorskimKoniec zależności od zimnego Bałtyku i kaprysów pogody - postanowili samorządowcy z Ustronia Morskiego. Teraz nawet wielbiciele sztormów będą mogli spacer nad morzem zakończyć... w ciepłym basenie, na korcie lub w hali sportowej. W Ustroniu Morskim ruszyła największa w historii gminy inwestycja: warte 25 milionów złotych Centrum Sportowo- Rekreacyjne. Ustronie walczy o turystów z Kołobrzegiem i Mielnem.


Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Centrum oficjalnie rozpoczęło inwestycję. Na pięciohektarowym terenie powstaną dwa baseny, hala sportowo-widowiskowa, korty tenisowe, hotel, parkingi i zaplecze gastronomiczne. Prace już ruszyły. Koszt to 25 milionów złotych. Gmina ma już 30 % środków. Liczy, że resztę da Unia. Jeśli się nie uda - to gotowa jest sama sfinansować budowę, poprzez sprzedaż gminnego mienia lub dzięki kredytowi. - To Centrum jest potrzebne gminie jak rybie woda - mówi burmistrz. - Ma zachęcić do przyjazdu turystów. To największa gminna inwestycja. Zakończenie budowy Centrum zaplanowano na maj 2008 roku. Czy te inwestycja zmieni nienajlepszą dotąd inwestycyjną passę Ustronia? Oby. Bo od kilku lat gmina czeka, aż duński inwestor, któremu sprzedała sto hektarów gruntów, na byłym lotnisku rozpocznie budowę olbrzymiego centrum turystycznego. Miało dać 2 tysiące miejsc pracy. Tymczasem grunty zarastają trawą, a mieszkańcy stracili nadzieję. Wójt jest optymistą. Choć przyznaję, że inwestycja idzie jak po grudzie. Uważa, że winny jest nie inwestor, a Kołobrzeg, który wycofał się z inwestycji, bo nie chce, by na jego gruntach powstało lotnisko. A bez zgody na nie inwestorowi trudno rozpocząć budowę - uważa wójt. Wójt i inwestor liczą, że Kołobrzeg zmieni zdanie. Jeśli nie - ta warta 350 milionów dolarów inwestycja, będzie realizowana tylko na części lotniska należącej do Ustronia. Kiedy? Tego wójt nie wie.

pkiriakou
 

·
...
Joined
·
11,962 Posts
Discussion Starter #8


Około 2 tysiące złotych rocznie wydaje na inwestycje gmina Rewal w przeliczeniu na mieszkańca. To plasuje ją na drugim miejscu w Polsce w tegorocznym rankingu miesięcznika samorządowego "Wspólnota samorządowa”.

Miesięcznik przeanalizował nakłady na inwestycje z ostatnich 3 lat. Wynik był na tyle dobry, że Rewal znalazł się na drugim miejscu rankingu w kategorii gmin wiejskich. W pierwszej dziesiątce w różnych kategoriach znalazły się także: Szczecin, Świnoujście, Gryfino, Kalisz Pomorski, Mielno oraz powiat kamieński.

Wydali parę milionów

W minionym roku Rewal wydał 9 milionów zł na inwestycje. W skali ostatnich trzech lat kwota ta wzrasta do prawie 20 mln złotych. Największe z nich: to budowa boisk sportowych w Rewalu i Niechorzu, oddanie do użytku trzech bloków komunalnych w Pobierowie i Rewalu (budowa czwartego w Niechorzu zakończy się pod koniec tego roku).

- Do tego przebudowa zejść na plaże, oświetlenie i modernizacja ulic, remonty dróg gminnych, zagospodarowanie terenów zielonych, kupno nowych terenów po byłej jednostce wojskowej w Pobierowie i wreszcie prawie skończona już inwestycja związana z ratowaniem ruin kościółka w Trzęsaczu - dodaje wójt Tomasz Oświęcimski.

Przegrali z nie byle kim

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło gminie Kleszczów (woj. łódzkie). Gmina posiadająca na swoim terenie kopalnię węgla brunatnego oraz elektrownię była mocnym konkurentem dla nadmorskiego Rewala.

- Oni mają potężne środki na inwestycje z tytułu podatków od przedsiębiorstw - gigantów - tłumaczy wójt.
 

·
Moderator
Joined
·
38,553 Posts
apartamentowiec w Międzyzdrojach :)W Międzyzdrojach trwa wojna o widok

2007-01-10 godz. 15:58, Sławomir OrlikMiał być widok na morze, jest widok na budowę, a będzie na ścianę apartamentowca. Sprawa dotyczy 10 piętrowego budynku położonego kilkaset metrów od międzyzdrojskiej plaży przy ulicy Turystycznej. Problemy właścicieli apartamentów zaczęły się pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to na działce pomiędzy apartamentowcem, a plażą rozpoczęła się budowa. Okazało się, że powstaje tam ponad 10-piętrowy budynek. Wcześniej wg planów mógł tam powstać, tylko dwukrotnie niższy, który nie zasłaniałby widoku. Inwestor jednak zbankrutował, a działkę na licytacji sądowej kupiła firma z województwa wielkopolskiego i rozpoczęła się budowa. Mieszkańcy zaczęli protestować - mówi członek zarządu wspólnoty Joanna Augustyniak. Nabywcami byli w większości Polacy mieszkający za granicą. Niestety nie udało nam się uzyskać komentarza inwestora. Burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz mówi, że nic nie może zrobić. Teraz sprawa trafiła do sądu.

-------
co to za inwestor? ktoś coś wie?
 

·
Moderator
Joined
·
38,553 Posts


Budowa zgodna z prawem

W samym centrum Mielna spółka "Firmus” buduje potężny obiekt, w którym znajdować się będą luksusowe apartamenty.

Turystów to może tylko cieszyć, zadowolonych nie brakuje również wśród mieszkańców nadmorskiej miejscowości. Są jednak i tacy, którym stawianie tak wysokich budynków się nie podoba.Budowany przez „Firmus” potężny apartamentowiec przy głównej ulicy w Mielnie nie wszystkim mieszkańcom się podoba.

- Ten budynek zasłania inne obiekty, znajdujące się w jego najbliższym sąsiedztwie - informuje Czytelnik z Mielna. - Pozbawia dostępu do słońca i nie sądzę, by ktokolwiek był zadowolony z takiego sąsiada. Dziwię się, jak w ogóle można było dopuścić do budowy takiego obiektu, kto dał na to zgodę?

Zgodę dało, i to bez żadnych przeszkód, koszalińskie starostwo. Nie miało powodów, by tego nie zrobić, ponieważ Mielno nie ma aktualnego planu przestrzennego zagospodarowania. A w takich przypadkach obowiązują tylko przepisy prawa budowlanego. - Czyli, upraszczając, na danym terenie można budować obiekty podobne do tych już stojących. A ponieważ, zgodnie z analizowanym wycinkiem terenu, sąsiadem jest ośrodek "Syrena” - równie potężny obiekt, to do tej budowy nie było i nie ma zastrzeżeń - usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy Mielno. - "Syrena” oczywiście stoi na drugim końcu ulicy, zwrócona w stronę morza, ale zgodnie z prawem też jest w bliskim sąsiedztwie. Starostwo więc zgodę na budowę wydało, a my nie mieliśmy podstaw, by nie wydać warunków zabudowy.
 

·
Moderator
Joined
·
38,553 Posts
Mielno Tarasy spółki Firmuswedług mnie bardzo dobry projekt! Jeden z lepszych nadmorskich jakie widziałem
 

·
Moderator
Joined
·
38,553 Posts
http://www.mielno-tarasy.pl/

Mielno Tarasy

tak wyglądał początek inwestycji kwiecieć 2006tak było we wrześniu

a tak było w listopadzie

 

·
Moderator
Joined
·
38,553 Posts
nowy hotel w Międzyzdrojach


AKTUALNOŚCI
4 lutego 2007 - 21:03


Międzyzdroje > Będzie nowy hotel?

Wiosną przyszłego roku ma rozpocząć się budowa luksusowego hotelu przy Promenadzie Gwiazd.

Na najbliższej sesji radni mają ująć go w planie zagospodarowania przestrzennego. Zdaniem burmistrza hotel jest dla miasta znacznie bardziej opłacalny, niż apartamentowiec.

- W przypadku hotelu do kasy miasta trafiają większe pieniądze z tytułu podatku od nieruchomości - mówi burmistrz Leszek Dorosz.

Działka ma ponad 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Są też chętni do postawienia hotelu.

-----

może ktoś wie która to działka?
 

·
Moderator
Joined
·
38,553 Posts
^^ hehe i będzie drugi obiekt z Międzyzdrojów w "Miss piękności" :D
 

·
Moderator
Joined
·
38,553 Posts


Zejście na plażę z windą dla osób niepełnosprawnych

2007-02-05 godz. 10:14, Barbara Gondek: [email protected]


Budowa zejścia na plażę z windą dla osób niepełnosprawnych rozpoczyna się w Trzęsaczu. Będzie to wyjątkowa w Polsce konstrukcja, ułatwi zejście nad morze wprost ze skarpy i obserwacje ruin w Trzęsaczu, które są najczęściej odwiedzanym zabytkiem na trasie Gdańsk-Świnoujście - mówi wójt Rewala Robert Skraburski. Na budowę schodów, podjazdów, ławek i oświetlenia gmina przeznaczyła dwa miliony złotych. Prace mają się zakończyć przed sezonem letnim.
 

·
Moderator
Joined
·
38,553 Posts


Inwestycyjny rozmach
Najdroższy port i halaTRZEBIATÓW. Modernizacja portu rybackiego w Mrzeżynie, budowa hali sportowej w tej miejscowości oraz skanalizowanie Jaromina i części Trzebiatowa – to najdroższe inwestycje ujęte w planie na lata 2007-2009. Dokument przyjęli już radni. W ciągu trzech lat gmina wyda na inwestycje w sumie ponad 34 mln zł, z czego 10 mln 700 tys. zł – w tym roku.
Rybacy z Mrzeżyna od dawna czekają na to, by miejsce obskurnych szop w porcie zajęły nowoczesne kontenery spełniające unijne normy. Urzędnicy obiecali, że nowa baza powstanie do końca czerwca tego roku. Trzebiatów zdobył na ten cel ponad pół miliona złotych z Sektorowego Programu Operacyjnego. Prace mają się zakończyć jeszcze przed sezonem letnim. W miejscu szop, z których do tej pory korzystali rybacy, stanie siedem kontenerów z zapleczem sanitarnym. Do lata ma też stanąć budynek dla administracji portu i szalety publiczne, z których będą mogli korzystać turyści.
Modernizacja portu w Mrzeżynie to obecnie jedna z najdroższych gminnych inwestycji. Pochłonie ona w sumie 10,7 mln zł. W tym roku samorząd wyda na poprawę wizerunku portu 700 tys. zł i po 5 mln zł – w 2008 i 2009 r. Do tej nadmorskiej miejscowości popłyną również miliony złotych na dokończenie budowy hali sportowej. W tym roku samorządowcy przeznaczą na tę inwestycję 3 mln 750 tys. zł, z czego 3 mln zł będą pochodziły z kredytu (radni upoważnili już burmistrza Trzebiatowa do jego zaciągnięcia). Z planu wynika, że w 2008 roku gmina przekaże na budowę hali jeszcze ok. 4 mln 250 tys. zł.
W wieloletnim planie inwestycyjnym, który na jednej z ostatnich sesji przegłosowali radni znalazło się jeszcze m.in. skanalizowanie Jaromina i części Trzebiatowa (6,5 mln zł), budowa Euroboiska (2,5 mln zł), ścieżek rowerowych (150 tys. zł) oraz zejść na plażę (100 tys. zł). Jeszcze w tym roku ma zostać skanalizowane targowisko w Mrzeżynie, samorządowcy przekażą również w 2007 r. 250 tys. zł na adaptację przyszłej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej.
Niestety, dopiero w 2008 r. ruszy oczekiwana od dawna modernizacja Domu Kultury w Trzebiatowie. Ogółem na inwestycje w latach 2007-2009 gmina wyda ponad 34 mln zł, z czego prawie 11 mln zł – w tym roku. Największa pula przypadnie jednak na 2008 r. (15 mln zł).

(żan)
 

·
Moderator
Joined
·
38,553 Posts
www.radio.szczecin.pl

Region: Replika krzyża z Giewontu nad morzemW poniedziałek, w Pustkowie koło Rewala, rozpoczną się prace przy montażu repliki krzyża z Giewontu. Przygotowania trwały sześć lat.

Początkowo planowano, że krzyż zostanie ustawiony w Trzęsaczu, jednak zaangażowanie mieszkańców Pustkowa sprawiło, że prace przyspieszono. - Zmieniono także lokalizację - informuje Bogdan Kowlaczys z komitetu Budowy Krzyża w Pustkowie.

Inicjatorem postawienia krzyża jest szczecińskie koło Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy oraz Rada Sołecka Pustkowa. Na 26 maja zapowiedziano uroczyste poświęcenie repliki.
Po co stawiać takie straszaki? :eek:hno: Przecież ten krzyż wygląda jak słup energetyczny

wikipedia.pl

 

·
Moderator
Joined
·
38,553 Posts


^^ Międzyzdroje, ledwo widoczna budowa apartamentowca Wechty (12 kondygnacji)

 

·
.
Joined
·
2,784 Posts
Region: Replika krzyża z Giewontu nad morzem

W poniedziałek, w Pustkowie koło Rewala, rozpoczną się prace przy montażu repliki krzyża z Giewontu. Przygotowania trwały sześć lat.

Początkowo planowano, że krzyż zostanie ustawiony w Trzęsaczu, jednak zaangażowanie mieszkańców Pustkowa sprawiło, że prace przyspieszono. - Zmieniono także lokalizację - informuje Bogdan Kowlaczys z komitetu Budowy Krzyża w Pustkowie.

Inicjatorem postawienia krzyża jest szczecińskie koło Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy oraz Rada Sołecka Pustkowa. Na 26 maja zapowiedziano uroczyste poświęcenie repliki.

 
1 - 20 of 1155 Posts
Top