SkyscraperCity Forum banner
1 - 2 of 3 Posts

·
PublicSpace&Chardonnay
Joined
·
1,560 Posts
Ja w Bornym bywam regularnie od kilkunastu lat - w zasadzie odkąd tylko się AC wyniosła (wcześniej również bywałem w okolicach). W pobliskim Cieminie mamy działkę nad jeziorkiem :) Najciekawsze wrażenia chyba jednak z pierwszych miesięcy po wyprowadzce - miasto było całe otwarte i co tylko nie zmieściło się w pociągach z krasnoarmijcami (sorry za błędną pisownię) pozostało na swoim miejscu. Teraz zaś robi się nawet ładnie - mnóstwo zieleni, wielkie jezioro Pile, wokół mnóstwo lasów, wrzosowiska. Idealne tereny na wielokilometrowe przejażdżki rowerowe. Do tego w okolicy ładne poniemieckie wioski.
Wg mnie Borne Sulinowo to dobre miejsce na jakiś ośrodek konferencyjny, tylko że jednak trochę daleko od cywilizacji. Na tę willę-ruderę (czy to na pewno są fotki tego samego obiektu? willa Guderiana jest parterowa, ruina ma dwie kondygnacje) to sobie kiedyś ostrzyliśmy zęby, tak kiedyś chyba jeszcze była w stanie do odratowania. W ogóle w pierwszym sezonie po wyprowadzce AC stacjonowaliśmy w jej okolicach (obecnie miejska plaża) z przyczepą kempingową.

A propos Kłomina - 2 lata temu kiedy wjeżdżaliśmy do miasteczka, tuż przed nim przywitał nas dopalający się wrak jakiegoś samochodu dostawczego/kempngowego. Aż strach było jechać dalej. No nic... te okolice to dla mnie na prawdę skarbnica wspomnień.

ps obecnie BS jest mekką górników emerytów - m.in. z mojego rodzinnego Jastrzębia Zdroju.
 

·
PublicSpace&Chardonnay
Joined
·
1,560 Posts
Niestety nie za bardzo... nie miałem jeszcze swojego aparatu, a rodzinne się nie nadają :) No ale na pewno tam zawinę w okolicach wakacji, więc chętnie zrobie fotorelację. Uwierzcie mi - uwielbiam te tereny. W zeszłym roku byłem niemal załamany siedząc w Londynie i po raz pierwszy nie mogąc się wybrać w wakacje na Pojezierze Drawskie!!
 
1 - 2 of 3 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top