SkyscraperCity Forum banner
1 - 4 of 4 Posts

·
Wal się ciapku.
1,123 Posts
[Borne Sulinowo] Nowe stare miasto...

w długi wekand majowy byłem na wycieczce w zachodnio pomosrkim, mam tam działkę między Bornym a Szczecinkim. Kilka fotek z Bornego i kilka informacji.
Borne Sulinowo (niem. Groß Born) to miasto w woj. zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Borne Sulinowo, nad jeziorem Pile. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. koszalińskiego.W okolicy atrakcją jest tzw. podwodny las,tj. część wyspy , która zapadła sie do jeziora.

Według danych z 31 grudnia 2004, miasto miało 4044 mieszkańców.

W latach 30. XX wieku na miejscu wsi Linde zbudowano garnizon wojskowy. W 1945 roku przejęła go Armia Czerwona i użytkowała do października 1992. W tym okresie miasto było wyłączone spod administracji polskiej. 5 czerwca 1993 nastąpiło uroczyste otwarcie miasta, a 15 września Borne Sulinowo otrzymało prawa miejskie. W połowie 1995 r. osiedliło się tutaj 1600 mieszkańców. Dom Oficera z lat 30 XX wieku.
Informacje http://pl.wikipedia.org/wiki/Borne_Sulinowo

Byłe więzienie.

Drogi hotel nad samym jeziorem.

centrum

I opuszczone koszary.

• Like
Reactions: mikemechanix

·
Wal się ciapku.
1,123 Posts
^^ ^^ Moim Zdaniem strasznie przekombinowany...

·
Wal się ciapku.
1,123 Posts
^^ Ja nie mam ale jeśli jakiś jest to napewno jest nie aktualny...

·
Wal się ciapku.
1,123 Posts
^^ fakt. Ale wracając do palnu Kłomina to weź poszukaj na google.pl napewno coś będzie

1 - 4 of 4 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.