Skyscraper City Forum banner
21 - 40 of 72 Posts

·
Moderator
38,554 Posts
^^ ja już nawet znałem :)

·
PublicSpace&Chardonnay
1,544 Posts
Ja w Bornym bywam regularnie od kilkunastu lat - w zasadzie odkąd tylko się AC wyniosła (wcześniej również bywałem w okolicach). W pobliskim Cieminie mamy działkę nad jeziorkiem :) Najciekawsze wrażenia chyba jednak z pierwszych miesięcy po wyprowadzce - miasto było całe otwarte i co tylko nie zmieściło się w pociągach z krasnoarmijcami (sorry za błędną pisownię) pozostało na swoim miejscu. Teraz zaś robi się nawet ładnie - mnóstwo zieleni, wielkie jezioro Pile, wokół mnóstwo lasów, wrzosowiska. Idealne tereny na wielokilometrowe przejażdżki rowerowe. Do tego w okolicy ładne poniemieckie wioski.
Wg mnie Borne Sulinowo to dobre miejsce na jakiś ośrodek konferencyjny, tylko że jednak trochę daleko od cywilizacji. Na tę willę-ruderę (czy to na pewno są fotki tego samego obiektu? willa Guderiana jest parterowa, ruina ma dwie kondygnacje) to sobie kiedyś ostrzyliśmy zęby, tak kiedyś chyba jeszcze była w stanie do odratowania. W ogóle w pierwszym sezonie po wyprowadzce AC stacjonowaliśmy w jej okolicach (obecnie miejska plaża) z przyczepą kempingową.

A propos Kłomina - 2 lata temu kiedy wjeżdżaliśmy do miasteczka, tuż przed nim przywitał nas dopalający się wrak jakiegoś samochodu dostawczego/kempngowego. Aż strach było jechać dalej. No nic... te okolice to dla mnie na prawdę skarbnica wspomnień.

ps obecnie BS jest mekką górników emerytów - m.in. z mojego rodzinnego Jastrzębia Zdroju.

·
Moderator
38,554 Posts
^^ jeżeli miałbyś jakieś fajne fotki z okolicy to prosiłbym o wrzucenie na forum :)

·
PublicSpace&Chardonnay
1,544 Posts
Niestety nie za bardzo... nie miałem jeszcze swojego aparatu, a rodzinne się nie nadają :) No ale na pewno tam zawinę w okolicach wakacji, więc chętnie zrobie fotorelację. Uwierzcie mi - uwielbiam te tereny. W zeszłym roku byłem niemal załamany siedząc w Londynie i po raz pierwszy nie mogąc się wybrać w wakacje na Pojezierze Drawskie!!

·
Moderator
38,554 Posts
^^ byłoby super! :D. Ja też się wybieram tylko jeszcze nie wiem kiedy...pewnie tak jak Ty - latem :D

·
Wal się ciapku.
1,123 Posts
[Borne Sulinowo] Nowe stare miasto...

w długi wekand majowy byłem na wycieczce w zachodnio pomosrkim, mam tam działkę między Bornym a Szczecinkim. Kilka fotek z Bornego i kilka informacji.
Borne Sulinowo (niem. Groß Born) to miasto w woj. zachodniopomorskim, w powiecie szczecineckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Borne Sulinowo, nad jeziorem Pile. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. koszalińskiego.W okolicy atrakcją jest tzw. podwodny las,tj. część wyspy , która zapadła sie do jeziora.

Według danych z 31 grudnia 2004, miasto miało 4044 mieszkańców.

W latach 30. XX wieku na miejscu wsi Linde zbudowano garnizon wojskowy. W 1945 roku przejęła go Armia Czerwona i użytkowała do października 1992. W tym okresie miasto było wyłączone spod administracji polskiej. 5 czerwca 1993 nastąpiło uroczyste otwarcie miasta, a 15 września Borne Sulinowo otrzymało prawa miejskie. W połowie 1995 r. osiedliło się tutaj 1600 mieszkańców. Dom Oficera z lat 30 XX wieku.
Informacje http://pl.wikipedia.org/wiki/Borne_Sulinowo

Byłe więzienie.

Drogi hotel nad samym jeziorem.

centrum

I opuszczone koszary.

• Like
Reactions: mikemechanix

·
Moderator
38,554 Posts
^^ taki pałacyk Romów :D

·
Wal się ciapku.
1,123 Posts
^^ ^^ Moim Zdaniem strasznie przekombinowany...

·
Wal się ciapku.
1,123 Posts
^^ Ja nie mam ale jeśli jakiś jest to napewno jest nie aktualny...

·
Wal się ciapku.
1,123 Posts
^^ fakt. Ale wracając do palnu Kłomina to weź poszukaj na google.pl napewno coś będzie

·
Registered
194 Posts
^^
Przed chwilą po raz pierwszy weszłam na ten temat na SSC, przy okazji wpisywania tagu do swojej relacji z Pojezierza Drawskiego.
Są tu zdjęcia , których u mnie niestety brakuje.:)
Mam nadzieję, że ten watek będzie kontynuowany.

21 - 40 of 72 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.