SkyscraperCity banner

1 - 20 of 94 Posts

·
Registered
1,028 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Witam!

Postanowiłem wyruszyć z nowym tematem, gdyż zainspirowany pięknymi krajobrazami, malowniczymi miasteczkami i miastami zachodniego pomorza, chwyciłem za aparat i sfotografowałem wszystko co mi się udało, a z dzieciakiem na rękach wcale to nie jest takie proste ;) Przez ten tydzień udało mi się zwiedzić Czaplinek, Stare Drawsko, Szczecinek, Ustronie Morskie - Sianożęty, Kołobrzeg i Kłomino. Narazie tylko tyle, jeśli się uda to we wrześniu dołożę starań i sfotografuje jeszcze inne miejscowości. Mam nadzieję, że moje zdjęcia zachęcą do odwiedzenia w/w miejsc ;)

No to zaczynamy! Na dobry początek Szczecinek. Przecudowne miasto, zadbane, czyste, z niesamowitą częścią parkową, która robi naprawdę pozytywne wrażenie. Rzecz jasna są kontrasty, są wpadki architektoniczne, chaos reklamowy, ale będąc tam w ogóle to nie wpływa na odbiór samego miasta:

1. W drodze na starówkę wita nas wieża strażacka z XIX w. Przypuszczam, że odrestaurowana dzięki inwestorowi sąsiedniego budynku

2.

3. Wieża kościoła Mariackiego

·
Nie(bo) Szczecin
10,729 Posts
Witam!

Postanowiłem wyruszyć z nowym tematem, gdyż zainspirowany pięknymi krajobrazami, malowniczymi miasteczkami i miastami zachodniego pomorza, chwyciłem za aparat i sfotografowałem wszystko co mi się udało, a z dzieciakiem na rękach wcale to nie jest takie proste ;) Przez ten tydzień udało mi się zwiedzić Czaplinek, Stare Drawsko, Szczecinek, Ustronie Morskie - Sianożęty, Kołobrzeg i Kłomino. Narazie tylko tyle, jeśli się uda to we wrześniu dołożę starań i sfotografuje jeszcze inne miejscowości. Mam nadzieję, że moje zdjęcia zachęcą do odwiedzenia w/w miejsc ;)
Cieszę się, że spodobało Ci się Pomorze. To piękny region, ciężko doświadczony przez wojnę, jednak wciąż piękny. :) Będę odwiedzał wątek. :)

·
Registered
1,028 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)
Cieszę się, że spodobało Ci się Pomorze. To piękny region, ciężko doświadczony przez wojnę, jednak wciąż piękny. :) Będę odwiedzał wątek. :)
O tak! Pełna zgoda. Do pełnego obrazu zachodniego Pomorza, brakuje mi Szczecina i okolic, ale to dopiero w przyszłym roku i poświęcę temu oddzielny wątek.

Kolejna porcja zdjęć:

10. Rzut oka na deptak

11. Wieża ratusza

12. Nowa zabudowa południowo-wschodniej pierzei rynku z przełomu 80' i 90'

13. I te oryginalne wykusze...

14.

1 - 20 of 94 Posts