SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1336 Posts

·
Moderator
Joined
·
69,800 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
W tym wątku omawiamy inwestycje drogowe w miastach Zagłębia.


Niespodzianki pod ziemią podrożą budowę drogi na Niwce


Budowa nowej drogi łączącej ul. Wojska Polskiego z ul. Orląt Lwowskich w Sosnowcu będzie droższa o ponad 600 tys. zł. Wszystko przez "niespodzianki", na które firma Skanska natrafiła podczas prac ziemnych.

750-metrowy odcinek firma Skanska miała wybudować za około 3 mln zł. Chodzi o drogę przede wszystkim zapewniającą dobry dojazd do Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Droga będzie ogólnodostępna, przy okazji powstaje też chodnik i droga rowerowa.

W zeszłym tygodniu wiceprezydent Ryszard Łukawski, pytany przez radnego Karola Winiarskiego, przyznał, że inwestycja będzie droższa o milion zł, bo na terenie przejętym od Spółki Restrukturyzacji Kopalń, drogowcy natrafili w ziemi na „niespodzianki”, których nie było wcześniej w projekcie. Nie było ich także w dokumentacji od SRK. - Projektant nie mógł tego przewidzieć - wyjaśniał wiceprezydent.

Okazało się, że Skanska musiała kopać bardzo głęboko, ponad metr, by wymienić wątpliwy grunt, w którym znaleziono m.in. stare kable i rury, oraz biegnące w poprzek budowanej drogi fundamenty, które trzeba było skuwać.

- Ostatecznie inwestycja będzie droższa o około 600 tys. zł - mówi Rafał Łysy, naczelnik wydziału promocji i informacji.

purz
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,12601136,Niespodzianki_pod_ziemia_podroza_budowe_drogi_na_Niwce.html?bo=1#ixzz28FTdgxp2
 

·
Registered
Joined
·
31 Posts
hej zagłębiak jeżeli chodzi o nowe drogi to zajrzyj do Wojkowic. Takiego bałaganu to nawet na Ukrainie nie ma. Wszystkie drogi w mieście rozkopane od 6 miesięcy nikt się nie przejmuje brak objazdów. jest tak źle że aż policjanci się pytali w urzędzie miasta czy dalej mają pilnować porządku na ulicach. Jeżeli tak to muszą dostać przydział łopat, chyba że chwilowo w tym mieście nie ma ulic wtedy mają wolne. Jak będzie jutro ciepełko to pójdę na spacerek niech świat zobaczy ten bałagan
 

·
Moderator
Joined
·
69,800 Posts
Discussion Starter #4
Znikną korki? Auchan rozpoczął budowę nietypowego ronda

Do końca listopada ma potrwać budowa ronda w rejonie ulic Sokolskiej i Komuny Paryskiej w Sosnowcu. Inwestycja ma poprawić ruch w tym rejonie i zlikwidować tworzące się tam korki.


To ma być nietypowe i bardziej wydłużone w kształcie rondo, które obejmie m.in. wyjazd na ul. Sokolską z jednokierunkowej ul. Komuny Paryskiej oraz wjazd w jednokierunkowy odcinek ul. Sokolskiej w kierunku Dąbrowy Górniczej.

Inwestycja ma poprawić dojazd do Centrum Handlowego Auchan, przy okazji po wybudowaniu ronda powinny zniknąć korki często tworzące się przy skrzyżowaniu ul. Sokolskiej i Komuny Paryskiej.

Jak poinformowali przedstawiciele Urzędu Miasta w Sosnowcu, inwestorem jest CH Auchan, rondo powinno być gotowe pod koniec listopada.

purz
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,12803910,Znikna_korki__Auchan_rozpoczal_budowe_nietypowego.html?bo=1#ixzz2BSZP8T9G
 

·
Registered
Joined
·
31 Posts
Wojkowice mają nową nawierzchnię na swoich drogach.

Przez 4 miesiące możemy sie cieszyć piękna warstwą ścieralną. Potem popęka bo był układany podczas opadów śniegu przy temperaturze max 3 stopnie.

Ktoś ma doświadczenie czy tak się stanie. Widziałem ze kładli jakieś maty z siatki pod warstwę ale nie mam pojęcia czy to ją ma wzmocnić czy tez chodziło własnie o niską temperaturę
 

·
Registered
Joined
·
4,541 Posts
W Sosnowcu na ul. Sokolskkiej lali ścieralną w takich samych warunkach - sypał śnieg ( listopad ) do dziś jest w dobrym stanie.
 

·
Moderator
Joined
·
69,800 Posts
Discussion Starter #9
Budowa jajowatego ronda w pobliżu Auchan dobiega końca


W ciągu kilku najbliższych dni powinno być gotowe rondo, które prywatny inwestor buduje w rejonie ulic Sokolskiej i Komuny Paryskiej w Sosnowcu.
Rozciągnięte rondo obejmie m.in. wyjazd na ul. Sokolską z jednokierunkowej ul. Komuny Paryskiej oraz wjazd w jednokierunkowy odcinek ul. Sokolskiej w kierunku Dąbrowy Górniczej. Dzięki temu poprawi się dojazd do Centrum Handlowego Auchan, które finansuje inwestycję.

- Jesteśmy w ciągłym kontakcie z inwestorem, który do urzędu miasta występuje z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie ronda. Przy budowanym rondzie brakuje jeszcze poziomego oznakowania, trwają prace wykończeniowe. Inwestycja powinna być gotowa 10 grudnia - mówi Rafał Łysy, naczelnik wydziału informacji i promocji.
Cały tekst: http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,12995539,Budowa_jajowatego_ronda_w_poblizu_Auchan_dobiega_konca.html?bo=1#ixzz2ECZ5kdkH
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
33,407 Posts
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,13016405,Zaglebie_wita__Tablice_na_granicy_z_Gornym_Slaskiem.html?bo=1

Na początku przyszłego roku przy czterech wjazdach do Sosnowca staną tablice z napisem ''Zagłębie Dąbrowskie wita'' i herbem regionu - poinformował serwis sosnowiec.info.pl.

Tablice w barwach Zagłębia Dąbrowskiego zostaną ustawione przy granicach z Katowicami (S86 i ul. Sobieskiego) i Mysłowicami (ul. Ostrogórska i Orląt Lwowskich).

- To inicjatywa miasta, a jednocześnie spełnienie wielu postulatów, m.in. lokalnych organizacji pozarządowych - powiedział nam Arkadiusz Chęciński, wiceprezydent Sosnowca.

- Sprawa ma już dwa lata. W czasie ostatniej kampanii wyborczej takie witacze obiecywał prawie każdy kandydat na prezydenta Sosnowca. Także na ostatnim spotkaniu stowarzyszenia ''Zagłębiacy'' ktoś zapytał, co z tymi witaczami. Czas więc zrealizować obietnice - mówi wiceprezydent Chęciński.

Z zapowiedzi ustawienia tablic cieszy się Dariusz Jurek, prezes Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. W rozmowie z serwisem sosnowiec.info.pl przypomina, że utożsamianie Zagłębia Dąbrowskiego ze Śląskiem jest w Polsce powszechne, więc tablice powinny wielu osobom otworzyć oczy.
Komuś się chyba nudzi. Może następnym krokiem będą przejścia graniczne? :lol:
 

·
Moderator
Joined
·
69,800 Posts
Discussion Starter #14
Mota-Engil chce wybudować Dąbrowie Górniczej drogę za 245 mln zł


Spółka Mota-Engil Central Europe jako jedyna złożyła samorządowi Dąbrowy Górniczej ofertę w postępowaniu na budowę w formule partnerstwa publiczno-prywatnego blisko dziewięciokilometrowej drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych. Jej wartość wynosi ponad 245 mln zł brutto. W ramach inwestycji ma powstać połączenie terenu inwestycyjnego „Tucznawa” z drogą krajową nr 94 oraz drogą wojewódzką nr 796, obejmujące budowę ok. 9 km dwujezdniowej drogi o podwyższonej wytrzymałości wraz z sześcioma węzłami.Zgodnie z założeniami samorządu, partner prywatny ma wziąć na siebie ciężar inwestycji, m.in. odpowiedzialność za jej sfinansowanie. Natomiast miasto przez 15 lat będzie mu płacić za dostępność trasy, zgodnie z ceną uzależnioną od utrzymania przez wykonawcę określonego standardu drogi. Po 15 latach samorząd stanie się jej właścicielem. Sama budowa i oddanie trasy do użytku miałyby zająć maksimum dwa lata.

Informacje dotyczące postępowania, które zostało ogłoszone pod koniec stycznia 2012 r., przekazała w środę portalowi wnp.pl Ewa Fudali-Bondel z biura rozwoju miasta i obsługi inwestorów w dąbrowskim magistracie.

Początkowo do postępowania zgłosiło się dziewięć podmiotów. Ostateczną ofertę złożyła natomiast tylko Mota-Engil Central Europe, która swoje wynagrodzenie wyliczyła na kwotę 245,39 mln zł brutto. Tymczasem zamawiający ustalił budżet zadania na dokładnie 200 mln zł brutto.

Wśród podmiotów, które wcześniej zgłosiły się do postępowania w Dąbrowie Górniczej, znajdowały się także: Strabag-Projekt; konsorcjum: Bunte Polska, Johan Bunte Bauunternehmung (Niemcy); Budimex Autostrada A1; konsorcjum: Eurovia Polska, Ergopol z Katowic, Grawil z Włocławka; Pol-Aqua; FCB 29 z Warszawy; konsorcjum: Energopol-Południe, Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM.PL z Dąbrowy Górniczej; WHD z Sopotu.

Teren inwestycyjny w dąbrowskiej dzielnicy Tucznawa ma powierzchnię niespełna 260 hektarów, w tym ok. 100 hektarów włączonych do dąbrowsko-sosnowieckiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
http://logistyka.wnp.pl/mota-engil-chce-wybudowac-dabrowie-gorniczej-droge-za-245-mln-zl,188089_1_0_0.html
 

·
Moderator
Joined
·
69,800 Posts
Discussion Starter #16
^^Za taką cenę można by się pokusić o te węzły. Droga będzie chyba biegła gdzieś po tyłach Huty Katowice. Trzy węzły już docelowo można wymienić z DK94, z DW790 i z DW796. Nowowybudowana droga w przyszłości też na pewno otrzyma jakiś numerek wojewódzki;)
 

·
Zagłębie ŚląskoDąbrowskie
Joined
·
4,590 Posts
[Zagłębie - Będzin, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec] Infrastruktura drogowa

Będzińska z dofinansowaniem

Około 7,75 mln zł otrzyma Sosnowiec na przebudowę ul. Będzińskiej wraz z sygnalizacją świetlną. Informacja ta jest już oficjalna, znalazła się ona na stronie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Będzińska z dofinansowaniem

Władze województwa zaznaczyły jednocześnie, że projekty, które wybrano do dofinansowania, muszą zgodzić się na obniżone dofinansowanie. Kwota 7,75 mln zł to około 46 proc. wartości całego projektu. Wcześniej zdarzało się, że projekty dofinansowywane były nawet w 85 proc.
W sumie projekt wart jest 17 mln zł (około 2 mln zł wydano w 2011 roku na jezdnię w kierunku centrum). Prace na odcinku w kierunku Będzina od skrzyżowania z ul. Staropogońska, Nowopogońską i Orlą do granicy z Będzinem powinny rozpocząć się wiosną.
http://www.sosnowiec.pl/aktualnosci/k1,17,miasto/id,5522,bedzinska_z_dofinansowaniem.html

Było już to info ? Nie zauważyłem.
 
1 - 20 of 1336 Posts
Top