SkyscraperCity banner

1281 - 1300 of 1336 Posts

·
Registered
Joined
·
2,367 Posts
Na FB zaczęli komentować, że jeszcze robią, to w artykule zmienili treść. Chyba z Zakopanego piszą te artykuły, nawet nie sprawdzą czy gotowe :)
Link
 

·
Registered
Joined
·
68 Posts
Jeśli chodzi o przebudowany fragment ul.Ostragórskiej to mam mocno mieszane odczucia,przy czym nie chodzi o groteskowe opóźnienie otwarcia nowego ronda.Problem polega IMHO na tym,ze otwarto kolejną "arterię uspokojonego"ruchu(wąskie rondo,nieposzerzenie jezdni etc).Tymczasem kilka lat temu planowano przypisać ul.Ostrogórskiej(po przebudowie) zupełnie inną rolę.Mianowice miał to być łącznik z DTŚ Wschód (via Obrzeżna Północna do Bagiennej).W związku z tym planowano jej poszerzenie na odcinku rondo Gierka do skrzyżowania z Jagiellońską(po dwa pasy w każdym kierunku) a dalej trzy pasy plus dodatkowo poszerzenie wiaduktu kolejowego.I miało to sens!Mielibyśmy alternatywe wobec S86 a tak otrzymaliśmy ulice dojazdową do pobliskich bloków i nic więcej!
 

·
Registered
Joined
·
489 Posts
Zanim powstanie DTŚ Wschód to upłyną lata, o ile zostanie zbudowana. Na dzień dzisiejszy w grze jest tylko odcinek w Katowicach od Dudy-Gracza do Murckowskiej. Co dalej nie wiadomo, a jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Miasta nie mają takiej kasy, a rząd nie chce dołożyć. Budowanie dwupasmowej drogi, która nie będzie łączyć się z niczym jest bezcelowe. Poniżej link z lipca, chyba nic więcej w temacie DTŚ się do tej pory nie wydarzyło.

https://plus.dziennikzachodni.pl/budowa-dts-wschod-sa-kolejne-problemy-z-wazna-inwestycja/ar/c1-14245205
 

·
Registered
Joined
·
2,367 Posts
Teraz wraz z budową DTŚ-ki miasto próbuje przepchnąć remont Mikołajczyka.
Ostrogórska będzie remontowana odcinkami. Nie ma czasu żeby czekać z remontem tyle lat. W ramach DTŚ-ki być może będzie robiony odcinek przy granicy z Mysłowicami - w ramach połączenia.
 

·
Registered
Joined
·
747 Posts
Byłem sceptyczny co do miejsc parkingowych ale dzisiaj policzyłem i wyszło mi 50+2 dla niepełnosprawnych. szkoda że nie dało się jeszcze kilkunastu miejsc więcej wygospodarować po lewej stronie

 

·
Registered
Joined
·
489 Posts
Zapraszam na wycieczkę po przebudowie skrzyżowania Dehnelów/Katowicka w Czeladzi.

1) Tu zaczyna się przebudowa i wahadło.2) Idziemy w kierunku ul. Dehnelów3) Zagadka - co to może być to okrągłe?

4) Szersza perspektywa5) Docieramy do skrzyżowania, po prawej za ogrodzeniem Dehnelów, po lewek Katowicka

 

·
Registered
Joined
·
1 Posts
zagłębiak;165943094 said:
Czy są jakies plany naprawy tej dziury na ul. 3-go Maja w Sosnowcu nad tunelem tramwajowym?
Według tego co pisał Chęciński na fb pod koniec zeszłego roku to chcą wyremontować cały odcinek gdy skończą przebudowę skrzyżowania przy makro, więc jeszcze co najmniej rok oczekiwania, a jak będzie w rzeczywistości to zobaczymy.
 

·
Registered
Joined
·
193 Posts
W dniu 13.02.2020r. otwarto oferty dla zadania pn. Budowa centrum przesiadkowego w rejonie dworca PKP Centrum wraz z budową obsługującego układu komunikacyjnego w ramach zadania inwestycyjnego „Promowanie zielonej mobilności na terenie gminy Dąbrowa Górnicza” Etap I i Etap II oraz przebudową infrastruktury kolejowej i drogowej na obszarze stacji Dąbrowa Górnicza, w tym likwidacji przejazdu kolejowo-drogowego kat. A w km 299,522 linii kolejowej nr 1 w ciągu ul. Konopnickiej, budowie wiaduktu kolejowego/tunelu drogowego na wysokości ul. Kościuszki i ul. Limanowskiego oraz budowie przejścia podziemnego pod torami łączącego perony z budynkiem dworca i Centrum Przesiadkowego, w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”


Budżet Zamawiającego (Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej) - 250 000 000,00 zł brutto

Zbiorcze zestawienie ofert:
1. Konsorcjum firm: Budimex (Lider) oraz Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „TOR” (Partner) – 269 543 504,30 zł brutto
2. Konsorcjum firm: Nowak-Mosty (Lider) oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT ILONA STAŃCZYK (Partner) – 317 623 119,70 zł brutto


Źródło: http://bip.dabrowa-gornicza.pl/api/download/file?id=136240
 

·
Registered
Joined
·
2,367 Posts
Zapadlisko wzdłuż ul. 3 Maja w Sosnowcu ma zostać zlikwidowane do końca września


Kilka milionów złotych będzie kosztować modernizacja fragmentu ulicy 3 Maja w Sosnowcu wraz z likwidacją zapadliska w jezdni tuż przy tunelu tramwajowej "piętnastki".
Zapadlisko na jezdni w kierunku DK94 powstało z powodu ubytku gruntu wypływającego spomiędzy szczelin dylatacyjnych na murach oporowych tunelu tramwajowej “piętnastki". Z tego powodu trzeba było wyłączyć z ruchu ponadstumetrowy odcinek lewego pasa ulicy 3 Maja.
Miejski Zakład Usług Komunalnych już w zeszłym roku planował likwidację zapadliska, przeznaczając na ten cel 300 tys. zł. Ponieważ jedyna zainteresowana zleceniem firma wyceniła prace na 1 mln zł, przetarg został unieważniony, a problem do dziś pozostaje nierozwiązany.
To czego nie zlecono Eurovii, ma zostać zmodernizowane przy okazji likwidacji zapadliska

W środę MZUK ponowił przetarg na “modernizację fragmentu ulicy 3 Maja w rejonie tunelu tramwajowego”. Tym razem MZUK liczy się z dużo większym wydatkiem, a z dołączonej do dokumentacji przetargowej mapy wynika, że prace obejmą nie tylko odcinek z zapadliskiem, ale prawie cały fragment jezdni nieuwzględniony podczas wartej ponad 24 mln zł przebudowy ulicy 3 Maja.
- Modernizowany będzie odcinek od końca roboty Eurovii [za ponad 24 mln zł przebudowywała ulicę 3 Maja] do okolic wiaduktu nad ulicą Zuzanny, na którym naprawione zostaną dylatacje - precyzuje Paweł Kopczyński, zastępca dyrektora ds. remontów i inwestycji w MZUK.

Modernizację MZUK zamierza zlecić w systemie “zaprojektuj i wybuduj”. Wiadomo, że pracę obejmie m.in.:
  • wykonanie uszczelnienia przerw dylatacyjnych ścian oporowych tunelu w celu zapobieżenia wymywania gruntu nasypowego spod drogi;
  • wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego celem uniknięcie dalszego osiadania jezdni, zakres przewidywanego wzmocnienia przewiduje się na długości ok. 150 m i szerokości nie mniejszej niż 5 m;
  • odtworzenie nawierzchni wraz z warstwami konstrukcyjnymi oraz krawężnikami w zakresie wykonanego wzmocnienia gruntu oraz powstałych osiadań na pełną szerokość jezdni (3 pasy ruchu);
  • remont nawierzchni na pozostałym zakresie objętym opracowaniem wraz ze wzmocnieniem;
Wybrany w przetargu wykonawca na wywiązanie się z zadania będzie miał czas do końca września 2020.
https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,25693448,zapadlisko-wzdluz-ul-3-maja-w-sosnowcu-ma-zostac-zlikwidowane.html
 

·
hræddur köttur
Joined
·
3,416 Posts
Może dla komfortu kierowców i dobrze, mi jednak żal, że ta kostka znika (jak znikła po remoncie z Limanowskiego). Tam, gdzie jeszcze leży nadaje taki szczególny, lekko holenderski klimat.
 

·
Registered
Joined
·
93 Posts
Dąbrowa Górnicza

Modernizacja al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul.Tysiąclecia

Umowa na przebudowę alei Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Tysiąclecia podpisana. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „DROGOPOL-ZW” sp. z o.o. za 9,3 mln zł zmodernizuje je do czerwca tego roku. Prace ruszą 24 lutego.

Zadanie obejmuje odcinek al. Zagłębia Dąbrowskiego od skrzyżowania z ul. Graniczną do skrzyżowania z ul. Tysiąclecia, a także fragment ul. Tysiąclecia od skrzyżowania z al. Zagłębia Dąbrowskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego. Ronda powstaną na skrzyżowaniach al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Granicznej oraz al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul.Tysiąclecia.

Na modernizowanych odcinkach, w obu kierunkach o łącznej długości ponad 3 km, zbudowane będą drogi rowerowe i chodniki. Po jednej stronie droga rowerowa będzie odseparowana od chodnika i wykonana przy użyciu nawierzchni bitumicznej. Po drugiej znajdzie się asfaltowy tzw. ciąg pieszorowerowy, po którym będzie można poruszać się zarówno pieszo, jak i na jednośladzie. Poprzez zawężenia jezdni przy przejściach dla pieszych, wymuszające ograniczenie prędkości i zjazd na jeden pas, poprawi się bezpieczeństwo przechodniów. Na ul. Tysiąclecia, tam gdzie aktualnie biegnie droga rowerowa, powstaną miejsca postojowe. Nowa droga rowerowa będzie odseparowana od ruchu samochodowego i zostanie wytyczona równolegle do jezdni. Skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i Prusa będzie tzw. skrzyżowaniem wyniesionym, czyli jego tarcza zostanie podniesiona do poziomu chodników, co wymusi ograniczenie prędkości jazdy przez kierowców. Na tym wyniesieniu znajdą się trzy przejścia dla pieszych – dwa przez ul. Tysiąclecia ( w tym jedno przesunięte, aktualnie położone bliżej ul. Piłsudskiego) i jedno przez ul. Prusa.

– Poprawa stanu dróg i chodników oraz rozbudowa infrastruktury rowerowej to jedne z priorytetów tej kadencji. To duże wyzwania, wymagające sporych środków i czasu, jednak sukcesywnie je realizujemy. Ta inwestycja jest tego dobrym przykładem – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Prace rozpoczną się w poniedziałek, 24 lutego, i zgodnie z umową potrwają do czerwca tego roku.

Na początku przebudowywane będzie skrzyżowanie al. Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Granicznej. Wiązać się to będzie ze zmianami w organizacji ruchu i częściowym zamknięciem tego skrzyżowania. Przez ok. 4 tygodnie możliwy będzie tylko przejazd z ul. Granicznej w al. Zagłębia Dąbrowskiego (prawoskręt). W pozostałych relacjach skrzyżowanie będzie nieprzejezdne. Jadąc od ul. Granicznej, na drugą stronę torów będzie można dostać się ul. Folwarczną.

Ulicą Graniczną nie będą też kursować autobusy, które pojadą objazdem wytyczonym ul. Morcinka. Wiązać się to będzie z czasowym wyłączeniem z obsługi przystanków przy Urzędzie Miejskim. W tym czasie przystankami zlokalizowanymi najbliżej UM będą przystanki Gołonóg Damel na ul. Piłsudskiego.
https://www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/modernizacja-al-zaglebia-dabrowskiego-i-ul-tysiaclecia/
 

·
Registered
Joined
·
17 Posts
Dziś rozpoczęła się przebudowa al. Zagłębia Dąbrowskiego w Dąbrowie Górniczej. Jadąc tą drogą wydaje się jakby progi zwalniające były co 30 metrów :nuts:

1. Skrzyżowanie ulic Bolesława Prusa i Tysiąclecia


2. Widok w kierunku al. Zagłębia Dąbrowskiego


3. Idziemy w kierunku al. Zagłębia Dąbrowskiego


4.


5. Skrzyżowanie ulic Tysiąclecia i al. Zagłębia Dąbrowskiego, tutaj powstanie rondo


6. Widok z innej strony


7. W kierunku ul. Granicznej


8. Idziemy dalej


9.


10.


11. Czyżby efekt ostatnich wichur?


12. Skrzyżowanie ul. Granicznej i al. Zagłębia Dąbrowskiego, tutaj również powstanie rondo
 
1281 - 1300 of 1336 Posts
Top