SkyscraperCity banner
1 - 20 of 140 Posts

·
Infected User
4,072 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Prirodno dobro građen

Na atraktivnoj lokaciji šireg centra Zagreba, omeđen ulicama Baruna Filipovića, Cankarevom i Gradišćanskom, u izgradnji je poslovno-stambeni kompleks
Črnomerec centar na površini od 4 hektara. Novu izgradnju karakterizira dominacija javnog pješačkog prostora. Unutar svakog od stambenih blokova, kao i između njih, uredit će se parkovi sa šetnicama i dječjim igralištem. Cijeli kompleks je podređen pješaku, tako da u razini prizemlja neće biti parkirnih mjesta niti automobilskog prometa.

Tvrtka Črnomerec centar d.o.o. investitor je poslovno-stambenog kompleksa omeđenog Gradišćanskom, Cankarovom i Ulicom baruna Filipovića. Većinski vlasnik Črnomerec Centra je Niva inženjering d.d., koje se kroz posljednjih petnaest godina rada na tržištu nekretnina u Hrvatskoj potvrdilo i afirmiralo kvalitetom i pouzdanošću svojih projekata.

Izgradnja i uređenje poslovno-stambenog kompleksa Črnomerec centra nastala je na temelju pozivnog arhitektonsko urbanističkog natječaja, na kojem su sudjelovali priznati hrvatski arhitekti i projektne kuće. Navedeni poslovno-stambeni kompleks, sastoji se od tri stambeno-poslovna bloka, jedne stambeno- poslovne zgrade i poslovnog tornja. Izgradnjom naselja bivši tvornički pogoni pretvaraju se u novu urbanu vizuru zapadnog dijela Zagreba. Komunikacija i povezanost građevina sa samim okruženjem postignuta je pješačkim prolazima i poslovnim sadržajima koji doprinose dinamici prostora te direktno utječu na kvalitetu stanovanja. Cijeli kompleks karakterizira dominacija javnog pješačkog prometa i potpuno isključivanje automobilskog prometa, kao i parkirališta s prizemnog nivoa kompleksa. Parkirno – garažna mjesta osigurana su u podzemnoj garaži i obodnim ulicama.

Črnomerec centar će se sastojati od pet poslovno-stambenih građevina sa ukupno 600 stanova visoke kvalitete,
te oko 60 000 m2 poslovnih prostora od čega je 21 500 m2 u poslovnom tornju sa 26 etaža, koji će dominirati čitavim kompleksom. Stanovi će biti smješteni u tri zgrade-bloka.
Za potrebe stanara, poslovnih korisnika i gostiju osigurat će se 2 000 parkirališnih mjesta u podzemnim etažama.
U prvoj etapi gradnje planirana je izgradnja stambeno-poslovne zgrade B1.

TRENUTNO U IZGRADNJI: Objekt B1

GALERIJA B1:

·
Infected User
4,072 Posts
Discussion Starter · #3 ·
MasonicStage™;66373255 said:
odlično Zerg :eek:kay:
Thnx! :cheers:

Nisam našao ostale objekte ali valjda će nešto procuriti i nadam se da ću uspjeti skenirati članak iz jutarnjeg od subote ili nedjelje gdje piše nešto više o projektu.

·
Infected User
4,072 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Mislim da će to prije ili poslije netko otkupit i gore nakeljit stanove ili poslovni prostor. Uglavnom sviđa mi se što će centar biti podređen pješacima a sva parkirna mjesta će biti pod zemljom.

Centar će savršeno pasati uz budući Trg pravde.. Zna Nikec ke je dobro :lol:

·
Velebitski degen
3,151 Posts
To su ti renderi koji su na ogradi!

Taj cijeli prostor ima toliko potencijala, ovdje se to vidi:

Odmah iza je budući Trg pravde, a malo iza onog malog nebodera, gore lijevo ukoso, je prostor za projekt na Muellerovom brijegu. Sve je to tu jako blizu i jako frekventno područje, ali treba rješiti promet. Ulica Baruna Filipovića između Centra Črnomerec i Trga pravde je jednosmjerna sa tri prometna traka, ali to je premalo. Bilo bi dobro kad bi se jedna jaka prometnica uz prugu povukla.

·
Banned
1,310 Posts
To su ti renderi koji su na ogradi!

Taj cijeli prostor ima toliko potencijala, ovdje se to vidi:

http://i56.tinypic.com/1f8wax.png

Odmah iza je budući Trg pravde, a malo iza onog malog nebodera, gore lijevo ukoso, je prostor za projekt na Muellerovom brijegu. Sve je to tu jako blizu i jako frekventno područje, ali treba rješiti promet. Ulica Baruna Filipovića između Centra Črnomerec i Trga pravde je jednosmjerna sa tri prometna traka, ali to je premalo. Bilo bi dobro kad bi se jedna jaka prometnica uz prugu povukla.
Još ak se pokrene projekt Integrirani grad u tom dijelu onda bu to ludilo. :cheers:

Možda bi trebalo spojiti Prilaz Đure Deželića i Grada Mainza/Prilaz Baruna Filipovića i to tunelom ispod Franjinog trga? Kaj velite?

·
Infected User
4,072 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Dadek, totalno si u pravu; sadašnje prometnice jednostavno nisu dovoljne. Mislim da je u jutarnjem rečeno da se planira ukopavanje pruge skroz do tog dijela pa bi narastao potencijal za novu cestu. Ali, s obzirom na kvalitetu naše gradske vlasti i punoj blagajni, nekako sumnjam u to...

·
Registered
446 Posts
Još ak se pokrene projekt Integrirani grad u tom dijelu onda bu to ludilo. :cheers:

Možda bi trebalo spojiti Prilaz Đure Deželića i Grada Mainza/Prilaz Baruna Filipovića i to tunelom ispod Franjinog trga? Kaj velite?
Ne znam jel cimaš ili ne...
Upravo taj projekt podzemnog spajanja ulice Grada Mainza i Deželićeve
postoji već odavno u ladicama. Bio sam prije godinu dana nekim poslom u općini Črnomerec i tamo su mi rekli...

i.

·
Banned
1,310 Posts
Ne znam jel cimaš ili ne...
Upravo taj projekt podzemnog spajanja ulice Grada Mainza i Deželićeve
postoji već odavno u ladicama. Bio sam prije godinu dana nekim poslom u općini Črnomerec i tamo su mi rekli...

i.

http://i391.photobucket.com/albums/oo360/ivicad/Untitled11.jpg
Ne cimam. Pogledal sam na GE i učinilo mi se logičnim. Istovremeno mi je drago kaj postoji projekt i teško kaj se ništ ne poduzima oko toga. Tak si znam malo pogledati na GE-u i stvarno treba potegnuti dosta avenija po gradu. Ništ se ne radi po tom pitanju, a takve stvari dižu cijeli grad. No da ne oftopičarim.

1 - 20 of 140 Posts