SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
221 - 240 of 655 Posts

·
Registered
7,716 Posts
Discussion Starter #222
Ime čovjeka nije bitno...bio je tim ;) :eek:kay:

Krz, moram priznati da si me iznenadio sa pricom oko ove nadstresnice? :nuts:
U biti to ce biti nadstresnica, neznamo materijal koji ce je zatvoriti, moguce je da ce iznutra biti nekakva prozirno osvijetljena kombinacija sa nekim efektima. Nikakvo zaklanjanje ta nastresnica ne predstavlja za najblize joj redove, ona su uopce ne vidi sa tribina osim mozda sa najvislja dva reda i to kao tanka traka koja okruzuje cijelu dvoranu.
Vjerovatno po meni ova prica kod projektanta ima neko dublje uporiste koje mi ovdje ne kuzimo. Ti koji si upoznat sa ovom strukom bi joj mogao dokuciti prije svih nas...ova pljuvacina iz tvojih zadnjih nekoliko postova nece doprinjeti rasvjetljavanju misterioznosti tog problema. Od tebe ocekujem da das rjesenje i to tocno :yes:

·
Registered
7,716 Posts
Discussion Starter #223
Sad nisam bio nimalo ciničan! Gledaj, ako već kane potrošiti gomilu love i izgraditi zgradu u kojoj će imati svoje sjedište i koja će ih predstavljati i biti njihov simbol, onda nek to naprave kak spada. Ako kane ići u visinu, neka projektiraju barem trenutno najviši planirani neboder, a to bi bilo 210 metara. Mislim da to nije niti nedostižno, niti je megalomanija, niti bi izgledalo nakaradno! Mislim da bi to bio simbol novog, modernog dijela grada i da bi se kao takav lijepo uklopio u okoliš! S druge strane, ne bi bila ni katastrofa ni da se umjesto nebodera odluče za neku nisku zgradu do 10 katova snažne i moderne arhitekture, no izgleda da je zbog ograničenog zemljišta, nebodr najbolje riješenje. Dakle, samo kažem da ako već idu raditi, neka to naprave sa stilom, bez kompromisa!:cheers:
Ti kao financ mestar sigurno si upucen u visemjesecno ronjenje banaka ;) sto sigurno ima nekakav utjecaj na kompletan ovaj projekt :yes:
Dakle, toweri su u planu, pristupilo se projektiranju, zemljiste i gup , sve cisto ko suza, pitanje samo izdrzljivosti samog investitora u ovoj prici + isplativost cijele price (sve je to zbog profita ;)).
Sigurno cijeli ovaj zamisljen projekt u konacni nece biti gotov sigurno jos 3-4 godine. Cak smo dobili i nesluzbenu informaciju da ce se i same plodine povuci kroz par godina (sigurno ce u toj prici masno zaraditi :yes:) i sve ce doci na svoje mjesto.
Da li ce toweri biti preko 200 metara visine ili ce biti 120-130 meni je sasvim nebitno :yes: volio bi da budu moderno dizajnirani i da ostavljaju snazan dojam na cijeli taj prostor.
A i glupo bi mi bilo da najvislji toweri u gradu bas budu na samoj periferiji grada. Najvislje towere ipak vidim negdje na boljim lokacijama gdje je grad puno zivlji svih 24 sata dnevno.

·
Banned
10,534 Posts
Vjerovatno po meni ova prica kod projektanta ima neko dublje uporiste koje mi ovdje ne kuzimo. Ti koji si upoznat sa ovom strukom bi joj mogao dokuciti prije svih nas...ova pljuvacina iz tvojih zadnjih nekoliko postova nece doprinjeti rasvjetljavanju misterioznosti tog problema. Od tebe ocekujem da das rjesenje i to tocno :yes:
Čitava dubina ove priče oko nadstrešnice je da su ostali dosljedni u potpunosti Krakow Areni glede konstrukcije tribina i interijera. Jedino su se poigrali možda tako što su tu hokejašku Krakow Arenu skalirali (povećali ili smanjili-ne znam točno) i prilagodili je rukometu (ako štima sve ono što dadek kaže) i što su umjesto ravnog pokrova loža u Krakow Areni (prikazano zelenom strelicom na fotki) patentirali "kosu nadstrešnicu-tendu" (po prvi puta u povijesti dvorana koje imaju ambicija da se nazovu "Arenom")!

Krakow Arena je bar trebala imati LED-ice.

·
Banned
10,534 Posts
Ajd ne šizi tolko. Na renderu nema jumbotrona, a u zbilji će ga bit. :)

Samo malo ideje, dobre volje i sluha za trendove i suvremeno.

Ovakve Arene se ne grade za znanstveni skup kardiologa ili stomatologa, već za spektakle.

A uz ovo nabrojano u prvoj rečenici i uz 0,001 % novca od ukupne investicije, i Zagreb je lako mogao imati nešto ovakvo.

·
Registered
7,716 Posts
Discussion Starter #228
Fala modu sto je izbacio Tonycro iz imena dretve, fala sto je dretvu prebacio na construction forum i sad jos imam samo jednu malu molbu a to je da se kljuca ova dretva jer su sad previse dvije i vise nema razloga da ova postoji.
Iduchi put kad budem(o) isli u Arenu u suradnji sa Ingrom ili nekim drugim kacimo sve na pravu dretvu !
Mislim da jedino to ima smisla (moja prvotna neka fiks ideja je bilo to da se vezem za Ingru kao domacina obilaska i zato sam i otvorio posebnu dretvu...sad kad smo postigli neki nivo informacija iz prve ruke i kad smo skuzili da smo jako citani, ova dretva je samo viska)
:cheers1:

·
Registered
1,116 Posts
Krz se naljutio :eek:hno:

·
The flying Dutchman
671 Posts
To je za ovakvu konfiguraciju tribina Arene nešto najstrašnije, a najstrašnije je zbog toga što su ovim "ispadom" rekli definitivno ZBOGOM LED-icama.

Na taj način su rekli i definitivno ZBOGOM jednoj Areni koja prati suvremene trendove LED-displaya, marketinga, oglašavanja, ugođaja u Areni, dojma spektakla, prostora . . .

Arena koja se gradi u periodu posljednjih 5 godina mora to imati. Ugođaj koji ponudi središnji JUMBOTRON i LED-ice kada raznobojno kruže oko cijele dvorane je nenadmašan.

Jedino sa LED-icama ovakva kofiguracija tribina u ZG Areni se može pretvoriti u prednost, a ne manu (mala gornja tribina).

Bilo koja američka ili strana tvrtka, ako preuzme Arenu, će u startu tražiti da se ispravi ovaj detalj. Ovo je amaterizam, djelo teških amatera koji sa sportskom suvremenom arhitekturom imaju veze koliko i ja sa državnim udarima u Čadu.

:bash: :bash:
sve si rekao :eek:kay: jedine nade polažem u amere kad preuzmu dvoranu nakon SP 2009 pa riješe to pitanje 'tende' sa LED reklamama jer ova Arena je kao Mercedes CL 500 sa Kia čeličnim felgama od 13 cola.:eek:hno:

·
Velebitski degen
3,137 Posts
Evo dok dretva još nije zaključana samo da kažem da rebra nisu trebala izgledat plastično, niti biti obojana, nego su trebala imati originalni bijeli betonski izgled, ali uz dodatak aditiva koji su potrebni da se dobije fina, glatka i sjajna površina (za betonske prilike). Ali zbog zimskog perioda i kratkih rokova nije bilo vremena za eksperimentiranje oko naćina ulijevanja takvog betona u kalup koji je po obliku vrlo specifičan i potrebno ga je punit na poseban naćin. Uz već prisutne aditive protiv smrzavanja i za vodonepropusnost, dodavanjem ovog aditiva dobiva se neka vrsta uljano-plastične smjese (ako sam dobro zapamtio opis) koju nije lako uliti u kalup ovakvog oblika. Znaći trebalo bi pronaći thnologiju ulijevanja i punjenja kalupa da se dobije ono kaj se traži, a za to nije bilo vremena. Onda su se odlučili na ovakvo rješenje kakvo imamo. Beton ionako nije savršen materijal i s njime nikad nije cilj postići idealnu površinu. Gletanje ne dolazi u obzir jer su neravnine 2-3cm pa bi trebalo kompletna rebra rabicirati, tj. postaviti mrežastu armaturu prije samog gletanja, ali čak i tada postoji mogučnost da jednog dana koji komad popuca i otpadne pa se iz sigurnosnih razloga o tome uopće ne razmišlja. Po meni je to u redu jer rebra izgledaju skroz dobro. Arena ionako dobiva svoju punu veličinu kad se gleda iz veće daljine, a tada se ne vidi ništa.

Projektant se osvrnuo i na ovu fotku Nikole. Svi su je vidjeli i po mojoj procjeni mislim da su oduševljeni. Bravo NikolaZGB :applause:

·
Registered
1,108 Posts

Koliko sam vidio sa onim probnim stolicama, stolice idu sve do samo zida ulaza, nema stepenica uz ulaz. Pa me zanima da li zid smeta pogledu na teren kad se sjedne? Posebno ne rubovima arene.
Je li tko obratio pažnju kad je bio unutra?

·
Registered
1,116 Posts
Koliko sam ja skužio, mada nisam još sjedio na stolcima, ne smeta, trebalo bi se sve normalno vidjet, :eek:kay:
mislim nisu mutavi pa da takvo nešto naprave.

·
Registered
7,716 Posts
Discussion Starter #236

Koliko sam vidio sa onim probnim stolicama, stolice idu sve do samo zida ulaza, nema stepenica uz ulaz. Pa me zanima da li zid smeta pogledu na teren kad se sjedne? Posebno ne rubovima arene.
Je li tko obratio pažnju kad je bio unutra?
Visina svih tih pregradnih zidova sto odvajaju ulaze od tribina ti je meni do koljena ;) otprilike :yes:

·
Registered
7,716 Posts
Discussion Starter #238
Upropastiše nam Arenu! :bash:

I nije kriv Bandić, krivi su ljudi koji vode projektantski i građevni dio.

Što ima Bandić sa nadstrešnicom. Ja mislim da ne zna niti za njeno postojanje.

Primijetio sam da se u HR podosta ljudi voli skrivati iza "politike" i "više sile"!

SUZE RONIM - NE MOGU DA STOJIM! :bash: :bash:
Ajde ajde Krz...ti si ko ova korekcija na burzama, jedan dan si sav zelen drugi dan se sav crvenish....
Kak vjetar pushe :nono: :eek:hno: ...daj malo optimizma koji te krasi svih ovih nasih zajednickih godina...i kad nam je najteze trebamo biti uzdignute glave...sjeti se samo kako nam je u ratu bilo ;) !!! :D
A nadstresnica sigurno krije neko vrhunsko iznenadjenje :yes:

·
you cant handle the truth
6,557 Posts
Ajde ajde Krz...ti si ko ova korekcija na burzama, jedan dan si sav zelen drugi dan se sav crvenish....
Kak vjetar pushe :nono: :eek:hno: ...daj malo optimizma koji te krasi svih ovih nasih zajednickih godina...i kad nam je najteze trebamo biti uzdignute glave...sjeti se samo kako nam je u ratu bilo ;) !!! :D
A nadstresnica sigurno krije neko vrhunsko iznenadjenje :yes:
bravo buraz :cheers1:

·
Alive and kicking
168 Posts
Evo dok dretva još nije zaključana samo da kažem da rebra nisu trebala izgledat plastično, niti biti obojana, nego su trebala imati originalni bijeli betonski izgled, ali uz dodatak aditiva koji su potrebni da se dobije fina, glatka i sjajna površina (za betonske prilike). Ali zbog zimskog perioda i kratkih rokova nije bilo vremena za eksperimentiranje oko naćina ulijevanja takvog betona u kalup koji je po obliku vrlo specifičan i potrebno ga je punit na poseban naćin. Uz već prisutne aditive protiv smrzavanja i za vodonepropusnost, dodavanjem ovog aditiva dobiva se neka vrsta uljano-plastične smjese (ako sam dobro zapamtio opis) koju nije lako uliti u kalup ovakvog oblika. Znaći trebalo bi pronaći thnologiju ulijevanja i punjenja kalupa da se dobije ono kaj se traži, a za to nije bilo vremena. Onda su se odlučili na ovakvo rješenje kakvo imamo. Beton ionako nije savršen materijal i s njime nikad nije cilj postići idealnu površinu. Gletanje ne dolazi u obzir jer su neravnine 2-3cm pa bi trebalo kompletna rebra rabicirati, tj. postaviti mrežastu armaturu prije samog gletanja, ali čak i tada postoji mogučnost da jednog dana koji komad popuca i otpadne pa se iz sigurnosnih razloga o tome uopće ne razmišlja. Po meni je to u redu jer rebra izgledaju skroz dobro. Arena ionako dobiva svoju punu veličinu kad se gleda iz veće daljine, a tada se ne vidi ništa.

Tako je. Izostavljeno je bar par stvari koje su projektirane zbog brzine i kompliciranosti izvedbe, koliko znam ne zbog cijene.

221 - 240 of 655 Posts
Status
Not open for further replies.