SkyscraperCity banner
1 - 20 of 3852 Posts

·
Super Moderator
19,107 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Centar Strojarska

Pobjednički projekt već je odabran – izradila ga je tvrtka Proarh, koja na mjestu Strojarske predviđa gradnju dviju stambenih zgrada, ali i dvaju poslovnih tornjeva. Jedan bi toranj imao 25 katova (uz prizemlje), a drugi sedamnaest. Formirao bi se i javni gradski prostor koji bi bio upotpunjen trgovačkim, ugostiteljskim i sličnim sadržajima.

Na temelju Proarhova rješenja Nadbiskupija zagrebačka, koja je vlasnik spomenutog zemljišta, sada bi trebala naći investitora koji bi zapuštenu Strojarsku pretvorio u novi centar Trnja. I plaćao Nadbiskupiji godišnju rentu za to zemljište, koja bi se koristila za financiranje Katoličkog sveučilišta.

Renderi:

Presjek:

Tlocrt:

Ostatak informacija i radova s natječaja na: www.d-a-z.hr

Novi renderi:

tabla:

vizualizacija by: vet

·
Što me gledaš?!
15,920 Posts

·
Registered
2,851 Posts
^^
ne jebe lijep nego uporan...

·
Registered
1,314 Posts
Možda ću vam sada biti dosadan sa updateovima iz Strojarske, al što mogu ovo mi je pod nosom :lol:

Table s renderom i izvođačem još uvijek nema

·
Super Moderator
19,107 Posts
Discussion Starter · #12 ·
brate mili :hammer: ovo je eskpresno
samo ti stavljaj slike keko, nema isprika :D

·
NEW YORK-PARIS-PECKHAM
3,559 Posts
Nažalost, gradnja neće uskoro...iz Crkve su rekli da još nisu našli investitora i da su ogradili i očistili zemljište da, kakti, ljepše izgleda...

Ali da se nešto kuha, kuha se...

·
Super Moderator
19,107 Posts
Discussion Starter · #14 ·
pa zemljište i je relativno čisto, nema nekih objekata :dunno:
ovi očito kopaju rupu.

·
NEW YORK-PARIS-PECKHAM
3,559 Posts
MasonicStage™;93208121 said:
pa zemljište i je relativno čisto, nema nekih objekata :dunno:
ovi očito kopaju rupu.
Tako su rekli u par tiskovina koje sam čitao.

Možda je posao obavljen u tajnosti da novinarčići ne bi opet udarali po njima i njihovim poduzetničkim aktivnostima...

·
Registered
1,314 Posts
Mislim da ne bi kopali toliko duboko i zabijali talpe (radi osiguranja zemljišta) da samo žele očistiti ionako čisto zemljište. Na sjevernoj strani gradilišta su povukli rupu, a ostatak gradilišta su označili bijelim linijama onako kako je po nacrtu zamišljeno.
Kontejneri od uprave gradilišta su već 3 dana na gradilištu, a izvođač je (kako mi se čini) VMD promet.

·
Neoliberal
10,506 Posts
ne bih želio glumiti stručnjaka, ali s obzirom na to koliko je građevinskih strojeva dofurano na lokaciju, čini mi se da se radi nešto više od običnog čišćenja, koje može obaviti jedan bager.

tu na ovoj slici se vidi i stroj koji zabija one čelične šipke za zaštitu građvinske jame.

·
Super Moderator
19,107 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)
i ako ja smijem nešto primijetiti, radovi su započeti na istočnoj strani parcele, gdje bi trebala doći stambena zgrada.
dakle da sumiramo:
prva faza: stambena zgrada
duga faza: neboderi :lol:

nadam se da sam u krivu :lol: :banana:

edit...u krivu sam :D ....kopa se na mjestu P+1...malo ispod toga je P+7, a malo iznad P+13.

·
NEW YORK-PARIS-PECKHAM
3,559 Posts
Da, meni se isto čini da su počeli ozbiljni radovi...tko će više znati?!

keko, pomno prati situaciju i šalji dnevne izvještaje...:lol::cheers:

1 - 20 of 3852 Posts