SkyscraperCity Forum banner

[Zagreb] - Centar Strojarska | 25fl | 13fl | 2x8f | 96m i 54m

808762 Views 3851 Replies 145 Participants Last post by  dzizs1
13
Centar Strojarska

Pobjednički projekt već je odabran – izradila ga je tvrtka Proarh, koja na mjestu Strojarske predviđa gradnju dviju stambenih zgrada, ali i dvaju poslovnih tornjeva. Jedan bi toranj imao 25 katova (uz prizemlje), a drugi sedamnaest. Formirao bi se i javni gradski prostor koji bi bio upotpunjen trgovačkim, ugostiteljskim i sličnim sadržajima.

Na temelju Proarhova rješenja Nadbiskupija zagrebačka, koja je vlasnik spomenutog zemljišta, sada bi trebala naći investitora koji bi zapuštenu Strojarsku pretvorio u novi centar Trnja. I plaćao Nadbiskupiji godišnju rentu za to zemljište, koja bi se koristila za financiranje Katoličkog sveučilišta.

Renderi:

Presjek:

Tlocrt:

Ostatak informacija i radova s natječaja na: www.d-a-z.hr

Novi renderi:

tabla:

vizualizacija by: vet

See less See more
1 - 20 of 3852 Posts
Nisam bio dugo u Zagrebu i kad sam se vratil iz inozemstva ovo mi je bilo iznenađenje.. Kaj bu tu? Čuo sam da su protjerali pauk na Velesajam (valjda da ljudima bude zgodnije i lakše doći do tamo, bude i ZET profitiral na tram i busnim kartama) :D
baš tako, pola države nam je nelegalno izgrađeno i bolio ih je lagano kurac za sve, ali ovdje će reagirati ODMAH. meni se čini da je cilj još malo zdramati Bandića pred izbore.
Da su tak bili ažurni sa slovenskim vikendicama ne bi pola slovenske vlade + predsjednik svake godine imali ferije na Jadranu XD

http://www.soundset.hr/vijesti/zagr...razuje-otkud-dozvole-za-gradnju-u-strojarskoj
A Bandić reče: "Čudni ljudi! Al' što želiš, to ti budi." Ide vrijeme, dođe rok: Eto vraga skok na skok,: Kuc! na vrata iznenada: "Dobro veče, stari goso!" :D
Neznam tko je tvrdio tu izjavu, ali bila je jača od nekadašnje komunističke vlasti, ali od ove današnje liberalno-kapitalističko-komunističke je vrlo teško biti jači. Ova bi i crnog vraga razmontirala dok si rekao keks. :lol:
Neki ovdje "ne poštuje demokratsku volju građana Hrvatske, demokratski izabranu vlast i pokazuju jednu potpuno nerazumljivu nervozu"...
Drug Jovanović has spoken. Haugh :lol:
Tako je, crkva kod nas vedri i oblači. :coffee:
Ja sam mislio da je to neoliberalni galopirajući kapitalizam, al ajd, ta KC je i tak whiping boy. Bolje nego evangelička :D
Ja bih prvi dao Vladu u Split pa udri s centralizacijom tam, pa neka vladaju s Prokurativa i pozdravljaju okupljeno gradjanstvo s balkona, imali bi rukoljube i bili bi si tak svi ganc kulturni i hoch :D
Nego poglečte kak se naš Index.hr brine da općinstvo bude informirano u svezi glede radi Strojarske :)
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...-je-bandic-skocio-sam-sebi-u-usta/659931.aspx
Neće se graditi.
Upravo sam dobio informaciju da sutra obustavljaju sve radove do daljnjeg. Jebiga ministarstvo.
Više sreće drugi put.

Debilizacija u punom cvatu, krasno :eek:hno:
Imamo Hrvatsku i uz nju smo dobili kup idiota da ti pamet stane...
See less See more
vet, prijatelju, nema zajebancije s tim!
Je, moram podržati gore napisano. Izrazito bandićevski, ne takve stvari delati :nono:
Skoro su me tri infarkta strefila, litij pod jezik itd. :rant:

Ali jbga, ipak treba odati dužno priznanje za efekt :eek:kay:
Baš izgleda fora s piramidom. Imali bismo i mi konja za trku s Egiptom i Bosnom onda.
Dajte zamislite, maknemo one male sfinge s Peristila (i tak samo smetaju), dopremimo ih u Zagreb, poslažemo oko piramide i tvrdimo da je to spomenik Bandmozisu I.
Ceterum censeo, piramida mora ostati :)
E al onda zezneš koncept, nije više sfinga neg je kopitar... :D

I hvala za slike Keko, neki dan prolazim s autom po strojarskoj, ali se niš ne vidi s ceste tak da me ova ptičja perspektiva hrani. ^^
Glavno da se dela! :cheers:
Nego, s obzirom da vi svaki vrag sim znate, mene je uvijek nekaj interesiralo. Svi "znaju" da neboderi moraju biti niži od tornjeva katedrale, ali od kojeg točno tornja, jel od onog višeg ili nižeg s obzirom da su različite visine? :D
Ne bih se slozio.
Zagrebu fali poneki visoki neboder.
Ovih polunebodara vec imamo podosta, a jos cekamo ovaj na Strojarskoj, onaj na Vukovarska-Savska i onaj na Slavonska-Savska..

Dakle imat cemo hrpu nebodercica, ali necemo imati pravu mrcinu.

Ne treba nam puno visokih nebodera, ali 2, 3 150+ metrasa bi nam podiglo grad.
Je, bilo bi zgodno da se te dve-tri mrcine onda grupiraju na jedno mjesto, recimo 200-300m međusobno udaljeni da budu, a između se naprave niži neboderi pa da dobijemo naš very own city.. A ne kao danas da su neboderi svugdje..
Neš ovak bi nam sjelo kao Čačiću prometna http://i34.tinypic.com/2i9rok7.jpg
  • Like
Reactions: 1
vi ste bolesni, što će vam visoki neboderi?
:weirdo:
Patimo od Bandićitisa, možeš li da nas izlečiš? Mislim, koje pitanje...
Wow, zgleda k'o pravo gradilište... Samo bez radnika :D
Ima radnika, ali ne toliko kao kad ih ima za lijepog vremena... :)
Je, pa ne dobiva se bauštelska boja kad sniježi :lol:
  • Like

Nego, Keko, koji je tvoj prozor na zgradi gore? :lol:
See less See more
  • Like
:lol:
na žutoj zgradi 4 kat...lijevo
:cheers: ok, pitam da znamo di da nosimo janjetinu i rakiju da se zahvalimo za odlične fotke :D
  • Like
@Sve5

:applause::applause: Hvala na izuzetno odličnim informacijama i dobrodošao na forum :cheers:
^^Je, poslao te sam Mojsije ovdje :lol:
Hvala na informacijama :cheers:
  • Like
Ja sam slučajno saznao da Kent banka dolazi..a vidit ćemo bitno da se nešto radi,
Ček, jel to bivša Brod banka?
Ne znam, da se ponovno ostakli i napravi nekaj sa krovom mislim da bi NLO dušu dao za nekakvu galeriju. Ovak ne zgleda... :eek:hno:
  • Like
Da, Zagreb stvarno ima previše zelenila... A da ne pričam kak ga nagrdi ona UŽASNA šuma iznad grada, pogotovo ljeti kad je sva zelena i pruža hlad... :lol:
  • Like
1 - 20 of 3852 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.