SkyscraperCity Forum banner
1 - 14 of 14 Posts

· ruralan
21,792 Posts
MasonicStage™;93242854 said:
vodotoranj još nije zaštićen i piše vam na onom linku kojeg sam poslao da se može i rušiti, ali to oni nebi željeli, pa će provesti postupak da ga zaštite.
majko mila, po kojem kriteriju to treba zaštićivat... kakva je to specijalna vrijednost, što je toliko spektakularno i revolucionarno u jednoj takvoj primitivnoj konstrukciji, najobičnijoj vodospremi na čeličnoj konstrukciji... primitivno postrojenje za dobivanje tlaka... hoćemo onda za desetak godina i crpne stanice, revizorna okna ili hidrante početi zaštićivati kao kulturna dobra??

čak ni meni kome je to struka i ne predstavlja ništa važno niti spektakularno ni zanimljivo... srušiti i prodati u sekundarne sirovine

· ruralan
21,792 Posts
Postoji katastar vodova al ljude to očito ne interesira
postoji, postoji..
šta ti to vrijedi kad zaroveš u zemlju i tamo nađeš cijev koje tamo ne bi trebalo biti...

u zadnje vrijeme su proizvođači počeli u cijevi (odnosno, u onu opnu koja zaštićuje cijev) ugrađivati metalnu žicu kako bi se cijevi mogle lakše detektirati... sad ne znam jeli to "dodatna oprema" samo za naše tržište :D

· ruralan
21,792 Posts
ja mislim da nijedna zgrada u zagrebu ni ne treba biti više od 100 metara, 80-100 metara je čisto ok... jedino ako se u dogledno vrijeme ne promjeni svjetski poredak i zagreb postane new york balkana :D

uostalom, dimnjaci su već ionako veći od katedrale...
ili recimo, zašto po toj logici zagrepčanka nije išla preko 100 metara, isto se mogla drugačije raspodjeliti kvadratura...mislim, nije da se za vrijeme komunizma nešto pitalo crkvu...

· ruralan
21,792 Posts
al vodotoranj da se pofarba i neko fora svjetlo stavi bi bio čisto pristojan..
čemu, zašto? kom treba voda iz njega?

ajd da je to nekakav posebni vodotoranj, kakvog se ne može vidjeti nigdje drugdje, nego tipični, najobičniji spremnik, na najuobičajenijoj mogućoj konstrukciji...

nek ga urede ili sravne sa zemljom i prodaju u sekundarne sirovine...al ovakav je šaka u oko!

· ruralan
21,792 Posts
MasonicStage™;116454414 said:
amerikanci npr. ruše svoje stadione od 90k ljudi te pokraj njih grade nove, ljepše i modernije, a mi se tu diskutiramo o jednom prljavom, hrđavom, oronulom i ni po čemu posebnom vodotornju.
englezi su sravnili sa zemljom jebeni i usrani wembley, ej wembley... kod nas se oko svakog sraja javi cijela horda dušebrižnika.
mrtvi vodotornj, kakav se valjda može naći u svakom drugom tvorničkom kompleksu. šta je sljedeće, ostavljat ćemo silose za građevinski materijal... :nuts:

mislim, boli me briga, nek ostane, al nek ga netko onda i uredi, a ne da izgleda kao uzgajalište tetanusa.

· ruralan
21,792 Posts
- A kako to ta zgrada stoji, ako je od stakla? Ja mislim, ako vjetar malo jače puhne, da će to otpuhat.
- Pa ima armirano-betonsku konstrukciju gospođo - velim ja znalački. :D

pa baba je dobro pitala, vidi se da je prirodno bistra i nadarena za inženjerstvo, jer je prepoznala horizotalno djelovanje kao najveću opasnost za visoke građevine, bez obzira na materijal...

1 - 14 of 14 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.