SkyscraperCity Forum banner

[Zagreb] - Centar Strojarska | 25fl | 13fl | 2x8f | 96m i 54m

805352 Views 3851 Replies 145 Participants Last post by  dzizs1
Centar Strojarska

Pobjednički projekt već je odabran – izradila ga je tvrtka Proarh, koja na mjestu Strojarske predviđa gradnju dviju stambenih zgrada, ali i dvaju poslovnih tornjeva. Jedan bi toranj imao 25 katova (uz prizemlje), a drugi sedamnaest. Formirao bi se i javni gradski prostor koji bi bio upotpunjen trgovačkim, ugostiteljskim i sličnim sadržajima.

Na temelju Proarhova rješenja Nadbiskupija zagrebačka, koja je vlasnik spomenutog zemljišta, sada bi trebala naći investitora koji bi zapuštenu Strojarsku pretvorio u novi centar Trnja. I plaćao Nadbiskupiji godišnju rentu za to zemljište, koja bi se koristila za financiranje Katoličkog sveučilišta.

Renderi:

Presjek:

Tlocrt:

Ostatak informacija i radova s natječaja na: www.d-a-z.hr

Novi renderi:

tabla:

vizualizacija by: vet

1 - 20 of 383 Posts
Ti još uvijek sanjariš da ćeš se oženit? :laugh:
Kupil bum stan kad bum se oženil :troll:
to ni meni nije baš jasno. zemljište je komad asfalta. što se točno tu ima čistiti? Zagrebparking je odnio svoje kontejnere i ostalu opremu.
ovo mi izgleda kao da kopaju jamu. no, vidjet ćemo sljedećih dana.
pa zemljište i je relativno čisto, nema nekih objekata :dunno:
ovi očito kopaju rupu.
ne bih želio glumiti stručnjaka, ali s obzirom na to koliko je građevinskih strojeva dofurano na lokaciju, čini mi se da se radi nešto više od običnog čišćenja, koje može obaviti jedan bager.

tu na ovoj slici se vidi i stroj koji zabija one čelične šipke za zaštitu građvinske jame.

moguće da su rascjepkali projekt i prodaju dio po dio. dakle, imamo faze. :lol:
S obzirom da je Crkva umiješana, čudo je izvjesno. To im je posao.
Dežurni pametnjaković naravno pametuje, ali o projektu se ionako ništa ne zna, ni tko ga gradi, ni koja mu je namjena, ni koliko ima kvadrata, pa uvodni post ni ne može biti konstruktivniji.
Ja sam jučer pri povratku s posla bajkom napravio krug oko gradilišta, u nadi da je možda negdje postavljena info ploča, ali ničeg nema. Nije li to nezakonito? Ako radovi već traju, mora biti pliča na gradilištu.
BTW ima na tom siteu zanimljivih rješenja nekih drugih projekata. Pogledajte:
http://www.kap4.hr/hrv/sadrzaj/arhitektura/
još uvijek se nisi riješio fiksacije na falusoidne strukture?
fora je ovaj studio, jako vole nebodere :D
Ja vrijedim kao pola foruma, a neboderi me ne fasciniraju. :laugh:
kao ni 98% ovog foruma :laugh:
Ništa čudno. Ako su pitali nekog šljakera, normalno da nema pojma. Ali da su uhvatili kakvog inženjera, možda bi dobili koji vredniji podatak.
ElUsurpador Zahaltali smo DOMZG i ja jednog sada, za sada je sigurno samo da se kopa rupa

Ne mogu vjerovati da ne znaju što kopaju :eek:hno:
Ima li u Hrvatskoj ijedno gradilište na kojem majstori nisu probili neku cijev? :lol:
Evo fontane i u Strojarskoj :lol:

Opa kume, pa tu se kopa ogromna rupa. :banana:
trk oko gradilišta vidi ima li kakva info ploča. ako nema zovi građevinsku inspekciju, morat će je stavit nakon toga :lol:
Nigdje ne piše da je Nadbiskupija dala zemljište u koncesiiju već da će dati.
Ovdje imaju i audio izjave projektanta i glasnogovornika zagrebačke nadbiskupije.

http://www.hrt.hr/index.php?id=440&tx_ttnews[tt_news]=168354&tx_ttnews[backPid]=440&cHash=5256250321

No, nešto mi nije jasno u cijeloj ovoj priči!

Projektant je poznat, projekt je također predočen, zagrebačka nadbiskupija je dala zemljište u koncesiju, ali tko je investitor projekta, tko to sve financira i gradi?

O tomu nigdje niti jedne jedine riječi!
Možda da ponovimo samo za tebe: još ne znamo tko je investitor. :laugh:
Pa zato i pitam tko je investitor. I još sam napomenuo da ne želim šale.:dunno:
Evo, Sarki ti je nabrojiio. :laugh:
A sad drugo je pitanje zašto su ti projekti neko vrijeme stajali ili potpuno stali. Doduše i ja mislim da je neozbiljno kopati jamu, ako ne znaš hoćeš li nešto graditi.
MasonicStage™;93637813 said:
da, ali čemu kopanje ako tome ne slijedi gradnja?
zar se ikad u zagrebu desilo da je jama stajala, a da se ništa nije gradilo nakon toga? ja to baš i nisam vidio.
Jesu, a na tabli piše da kopaju rupu. :lol:
1 - 20 of 383 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.