SkyscraperCity Forum banner

[Zagreb] - Centar Strojarska | 25fl | 13fl | 2x8f | 96m i 54m

805585 Views 3851 Replies 145 Participants Last post by  dzizs1
Centar Strojarska

Pobjednički projekt već je odabran – izradila ga je tvrtka Proarh, koja na mjestu Strojarske predviđa gradnju dviju stambenih zgrada, ali i dvaju poslovnih tornjeva. Jedan bi toranj imao 25 katova (uz prizemlje), a drugi sedamnaest. Formirao bi se i javni gradski prostor koji bi bio upotpunjen trgovačkim, ugostiteljskim i sličnim sadržajima.

Na temelju Proarhova rješenja Nadbiskupija zagrebačka, koja je vlasnik spomenutog zemljišta, sada bi trebala naći investitora koji bi zapuštenu Strojarsku pretvorio u novi centar Trnja. I plaćao Nadbiskupiji godišnju rentu za to zemljište, koja bi se koristila za financiranje Katoličkog sveučilišta.

Renderi:

Presjek:

Tlocrt:

Ostatak informacija i radova s natječaja na: www.d-a-z.hr

Novi renderi:

tabla:

vizualizacija by: vet

1 - 17 of 121 Posts
Nažalost, gradnja neće uskoro...iz Crkve su rekli da još nisu našli investitora i da su ogradili i očistili zemljište da, kakti, ljepše izgleda...

Ali da se nešto kuha, kuha se...
Tako su rekli u par tiskovina koje sam čitao.

Možda je posao obavljen u tajnosti da novinarčići ne bi opet udarali po njima i njihovim poduzetničkim aktivnostima...
MasonicStage™;93208121 said:
pa zemljište i je relativno čisto, nema nekih objekata :dunno:
ovi očito kopaju rupu.
Da, meni se isto čini da su počeli ozbiljni radovi...tko će više znati?!

keko, pomno prati situaciju i šalji dnevne izvještaje...:lol::cheers:
Otvara se dretva bez da se zna je li počela gradnja, tko je investitor, tko je izvođač, da li će se graditi po natječaju...

Odavno je sve ovo postalo sprdačina...
Joj, kako me ove slike vesele...:banana:

keko :cheers:
Evo vijest sa foruma hr, dotični forumaš je navodno pričao sa poslovođom...post 39

http://www.forum.hr/showthread.php?t=208034&page=2
Vrlo vjerovatno da je VMD kupio projekt, sve indicije govore tome u prilog...mada je malo čudno što se ne piše o tome i što Crkva govori da još nije našla investitora...
Odlično!!! Kako smo i mislili...

Pošto gradi VMD, što se tiče kvalitete i brzine gradnje možemo biti mirni...

:banana::cheers:
Odavno ukinuto...
nemam pojma. ja mislim da su samo ovi od 7 katova stambeni. :dunno:
mislim da je još uvijek na snazi zakon da se ne smiju gradit stambene zgrade više od 9 katova. ako je tako, onda ovaj neboder od 13 katova sigurno nije stambeni.
Ja se napravio lud pa VMD-u poslao mail u stilu kada će tlocrti stanova biti na web-u i kada završava gradnja...
Oni šalju da će kroz mjesec dana sve biti na njihovim stranicama a da gradnja završava 2014.

Znači, definitvno da je VMD kupio projekt i da isti ide...:banana:

:cheers:
Rodjo moj, mislim da to nije naš problem...
Odlično! :lol: :cheers: (lukavi Hercegovac) :eek:hno:

Samo, komu sve to prodati na tržištu u ovakvo vrijeme višegodišnje recesije i besparice?

:nuts:
Wol, dobrodošao!!! :cheers:
Zagreb je u zadnjih desetak godina dobio više nebodera od ova dva grada...pogotovo od Beograda i još ih ima daleko najviše u najavi...a i do tada je imao dosta poslovnjaka i tradiciju gradnje istih s obzirom na veličinu...

Mislim da je to puno bitnije od nekakvih 100 m, mada svi navijamo da se probije ta granica...
Žalosno je da Zagreb nema tower iznad 96/97 m ... tj iznad 100..... dok pogledas okolne gradove u regiji Beograd , Sarajevo.. odavno svi imaju stotke i više... Zagreb ništa... i sad se još pojavi priča da neće ni imat... :eek:hno:
Fakat žalosno ..
Fakat, nisam ni promjećivao te dimnjake dok nije počeo trkeljati o njima na forumu...
Jao Masni, preveć se sekiraš. Pa skoro nitko ne primjećuje te dimnjake ko ti. I kaj onda ak se izgradi neboder od 110, 130 metara? Dimnjaci budu i dalje dominantni jer su oni visoki 200 metara :lol:

A budimo realni, 200 m bu se u Zagrebu teško gradilo ;)
Stric, svaka ti stoji! :cheers:
Apropo zgrada preko 100m u Zg, da quotam sam sebe.:lol:
1 - 17 of 121 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.