SkyscraperCity Forum banner

[Zagreb] - Centar Strojarska | 25fl | 13fl | 2x8f | 96m i 54m

805240 3851
Centar Strojarska

Pobjednički projekt već je odabran – izradila ga je tvrtka Proarh, koja na mjestu Strojarske predviđa gradnju dviju stambenih zgrada, ali i dvaju poslovnih tornjeva. Jedan bi toranj imao 25 katova (uz prizemlje), a drugi sedamnaest. Formirao bi se i javni gradski prostor koji bi bio upotpunjen trgovačkim, ugostiteljskim i sličnim sadržajima.

Na temelju Proarhova rješenja Nadbiskupija zagrebačka, koja je vlasnik spomenutog zemljišta, sada bi trebala naći investitora koji bi zapuštenu Strojarsku pretvorio u novi centar Trnja. I plaćao Nadbiskupiji godišnju rentu za to zemljište, koja bi se koristila za financiranje Katoličkog sveučilišta.

Renderi:

Presjek:

Tlocrt:

Ostatak informacija i radova s natječaja na: www.d-a-z.hr

Novi renderi:

tabla:

vizualizacija by: vet

1 - 14 of 14 Posts
^^
ne jebe lijep nego uporan...

:banana::banana:
inače, ukoliko se ovo izgradi, grad bi trebao poradit i na gredeljevom vodotornju.
dosta je vidljiv i uočljiv, a u kriminalnom je stanju.
33 simbolično :D
Jesam ja to dobro nabrojo 30 katova na visem neboderu:D
prošle su sve krize i ratovi, proći će i ova. a taj trenutak treba dočekati spreman

Odlično! :lol: :cheers: (lukavi Hercegovac) :eek:hno:

Samo, komu sve to prodati na tržištu u ovakvo vrijeme višegodišnje recesije i besparice?

:nuts:
Žalosno je da Zagreb nema tower iznad 96/97 m ... tj iznad 100..... dok pogledas okolne gradove u regiji Beograd , Sarajevo.. odavno svi imaju stotke i više... Zagreb ništa... i sad se još pojavi priča da neće ni imat... :eek:hno:
Fakat žalosno ..
dobro, da je recimo zagrepčanka dva-tri kata veća, čemu bi to doprinjelo? onda bi se pričalo kako nemamo zgradu od 150 ili 200 m?! kad bude potrebe za takvim zgradama, tada će se i graditi...

Nisam inženjer građevine, ali siguran sam da svaki kat u visinu dodatno poskupljuje cijenu gradnje kvadrata, pogotovo kad je riječ o takvim visinama, tako da se građevinarima više isplati graditi nekoliko nižih zgrada, uz uvjet da imaju dovoljno veliku parcelu na raspolaganju.
Ali velim, možda je stvarno činjenica da Bozanić ne da. Čim investitor pomisli da izgradi nešto preko 100m, Bozanić ga pozove na poslušnost.

A Monolitu ništa nije skresano, taj neboder je od početka bio samo fantazija šačice kvazi-investitora i lopovčina.
mislim da je puno jeftinija izgradnja sa par dodatnih katova nego kupnja dodatnog zemljišta za dodatak glavnoj zgradi.
stvarno, koji je vrag s ovom piramidom? jel to neka građevinska fora? sumnjam da bi nešto tako pravilno sagradili slučajno ili samo ostavili hrpu zemlje...
majke ti, što je to dobro u neboderima u čazmanskoj, osim što živiš u jednom od njih? izgledaju kao da je jučer bilo granatiranje zagreba pa su eto malo krpali rupe po zgradi...
Nije :coffee:

Moja lista TOP10 (velikih, nisam brojal Vitićev, Iblerov itd. jer su premali) bi bila:
1. Zagrepčanka
2. SOT
3. Ilica (na TBJJ)
4. 3 nebodera u Veslačkoj
5. Eurotower
6. Cibona
7. Strojarska
8. 5 lamela u Sigetu
9. Vjesnik
10. 2 lamele u Čazmanskoj
lako za visinu, ali čime popuniti te kvadrate prostora?
  • Like
Reactions: Emperor Diocletian
^^
nadam se da sam propustio vidjeti sarkazam u tvom postu...
^^
pa kako nema, jel obje firme počinju na A? jesu objema na čelu ljudi-gušteri?
poveznice na svakom korako... :lol:
  • Like
Reactions: Budal Kudale
biJo sam danas na vrhu velikog tornja, evo par slikica...

Nema gore birtije nego je bio nekakav "ivent" na koji je firma u kojoj radim pozvana...

Isprike vrhunskim fotografima, ali nije do aparata. Gore je visoko tamno staklo, a jedini procijep izmedju stakla i zida je sirok mozda pet centimetara pa sam se snalazio...

Duboke isprike jos jednom...
1 - 14 of 14 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.