SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 245 Posts

· Super Moderator
31,046 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Centar Strojarska

Pobjednički projekt već je odabran – izradila ga je tvrtka Proarh, koja na mjestu Strojarske predviđa gradnju dviju stambenih zgrada, ali i dvaju poslovnih tornjeva. Jedan bi toranj imao 25 katova (uz prizemlje), a drugi sedamnaest. Formirao bi se i javni gradski prostor koji bi bio upotpunjen trgovačkim, ugostiteljskim i sličnim sadržajima.

Na temelju Proarhova rješenja Nadbiskupija zagrebačka, koja je vlasnik spomenutog zemljišta, sada bi trebala naći investitora koji bi zapuštenu Strojarsku pretvorio u novi centar Trnja. I plaćao Nadbiskupiji godišnju rentu za to zemljište, koja bi se koristila za financiranje Katoličkog sveučilišta.

Renderi:

Presjek:

Tlocrt:

Ostatak informacija i radova s natječaja na: www.d-a-z.hr

Novi renderi:

tabla:

vizualizacija by: vet

· Super Moderator
31,046 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)
i ako ja smijem nešto primijetiti, radovi su započeti na istočnoj strani parcele, gdje bi trebala doći stambena zgrada.
dakle da sumiramo:
prva faza: stambena zgrada
duga faza: neboderi :lol:

nadam se da sam u krivu :lol: :banana:

edit...u krivu sam :D ....kopa se na mjestu P+1...malo ispod toga je P+7, a malo iznad P+13.

· Super Moderator
31,046 Posts
Discussion Starter · #40 ·
mene je bilo strah otvorit novu dretvu, baš zato jer nam već i iskustvo govori da ništa od projekata za koje smo prerano otvorili dretve :lol:

ako ne krene gradnja, grofa ćemo javno kamenovat na TBJ, a nakon toga giljotinirat :laugh:

· Super Moderator
31,046 Posts
Discussion Starter · #67 ·
vodotoranj još nije zaštićen i piše vam na onom linku kojeg sam poslao da se može i rušiti, ali to oni nebi željeli, pa će provesti postupak da ga zaštite.

· Super Moderator
31,046 Posts
Discussion Starter · #107 ·
@Cole...živa istina :yes: :eek:kay:

Pogledajte T123 i Monolit.. top vijesti, boom naslovi, a ništa od tih projekata (Monolit doduše ima nadu u nižoj verziji, vidjet ćemo), dok je Green Gold krenuo u realizaciju preko noći, bez prevelike pompe.

· Super Moderator
31,046 Posts
Discussion Starter · #138 ·
da, ali čemu kopanje ako tome ne slijedi gradnja?
zar se ikad u zagrebu desilo da je jama stajala, a da se ništa nije gradilo nakon toga? ja to baš i nisam vidio.

1 - 20 of 245 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.