SkyscraperCity Forum banner

[Zagreb] - Centar Strojarska | 25fl | 13fl | 2x8f | 96m i 54m

805241 3851
Centar Strojarska

Pobjednički projekt već je odabran – izradila ga je tvrtka Proarh, koja na mjestu Strojarske predviđa gradnju dviju stambenih zgrada, ali i dvaju poslovnih tornjeva. Jedan bi toranj imao 25 katova (uz prizemlje), a drugi sedamnaest. Formirao bi se i javni gradski prostor koji bi bio upotpunjen trgovačkim, ugostiteljskim i sličnim sadržajima.

Na temelju Proarhova rješenja Nadbiskupija zagrebačka, koja je vlasnik spomenutog zemljišta, sada bi trebala naći investitora koji bi zapuštenu Strojarsku pretvorio u novi centar Trnja. I plaćao Nadbiskupiji godišnju rentu za to zemljište, koja bi se koristila za financiranje Katoličkog sveučilišta.

Renderi:

Presjek:

Tlocrt:

Ostatak informacija i radova s natječaja na: www.d-a-z.hr

Novi renderi:

tabla:

vizualizacija by: vet

3841 - 3852 of 3852 Posts
u pozadini crkveni neboder a naprijed spomenik kulture i zagrebacke povijesti sa prostorom za vure a nema ih.

zagreb i nedovrsene zgrade - tradicija.
Nekako zaboravljena crkva u Palmotićevoj postaje dominantan znak u prostoru.

http://i.imgur.com/tkdodD3.jpg
S višljeg nebodera su pale dvije ploče.
jedna izmešu 2 i 3 kata, a druga između 21 i 22 kata :nuts:
S nebodera (mislim da je 11.kat, istočna strana, vidi se iz Držićeve) je otpala jedna ploča, a navodno još jedna i s nekog nižeg kata.
Upozorenje od Boga što smo se previše približili granici od 100 metara.
  • Like
Reactions: Budal Kudale
Sve je ovo najavljeno u Bibliji!!! 2+3+21+22=48

Isaiah 48:2: For they call themselves of the holy city, and stay themselves upon the God of Israel; The Lord of hosts is his name.

*the holy city - Zagreb

*The Lord of hosts is his name - gospodar domaćina mu je ime(Milan Bandić-najbolji gradonačelnik)

Isaiah 48:3: I have declared the former things from the beginning; and they went forth out of my mouth, and I shewed them; I did them suddenly, and they came to pass.

*they went forth out of my mouth - previše su mi se približili iako sam zabranio

*and I shewed them; I did them suddenly - srušio sam im ploče, iznenada

Isaiah 48:21: And they thirsted not when he led them through the deserts: he caused the waters to flow out of the rock for them: he clave the rock also, and the waters gushed out.

*he led them through the deserts: he caused the waters to flow out of the rock for them - poslao sam im Milana koji je od pustog jadnog grada napravio europsku metropolu i koji je napravio da fontane teku iz njegova kamena

Isaiah 48:22: There is no peace, saith the Lord, unto the wicked.

*There is no peace, saith the Lord, unto the wicked - i zato neću dati mira nezahvlanicima(srušiti ću još ploča, a ako sagradite Dubaji Savica Zagreb na vodi, srušiti ću čitav projekt)

http://genius.com/Holy-bible-kjv-isaiah-48-annotated

:eek:mg:
S višljeg nebodera su pale dvije ploče.
jedna izmešu 2 i 3 kata, a druga između 21 i 22 kata :nuts:
  • Like
Reactions: Kebra
Previše dramatizirate. Kao da vama nikad nisu pali prozori s kuće.
  • Like
Reactions: Powers 1791
znači nesposobni smo sagradit i stometraša
S nebodera (mislim da je 11.kat, istočna strana, vidi se iz Držićeve) je otpala jedna ploča, a navodno još jedna i s nekog nižeg kata.
Točno dve godine kasnije opet pala ploča sa 20-nekog kata na istočnoj strani. Čudi me samo da još uvijek nitko nije poginuo.
čekaj malo s VMD-a padaju ploče fasade?
Čudo je da nisu sve poispadale. Sjećam se za vrijeme gradnje na kaj je to ličilo. Sprdao sam se da su to ploče kupljene u Pevecu na akciji :lol:
Kome se treba obratiti kako bi vlasnik nebodera ogradio okolni prostor i zabranio kretanje oko zgrada obzirom da je opasno po život? Ministarstvo?
Čudo je da nisu sve poispadale. Sjećam se za vrijeme gradnje na kaj je to ličilo. Sprdao sam se da su to ploče kupljene u Pevecu na akciji :lol:
3841 - 3852 of 3852 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.