SkyscraperCity banner

981 - 1000 of 3600 Posts

·
Infected User
4,072 Posts
I iznimno me iritira što Zagreb ima raspršene nebodere po čitavom gradu. Ne razumijem zašto se u GUP-u nije predvidjelo da se radi neki "city", baš bi fora izgledalo...
Meni se od europskih gradova posebno sviđa Pariz i La Défense. Stvarno šteta što takvo nešto nisu i u Zagrebu isplanirali :bash:. Ali još se stigne, samo da ima volje i pameti gore među glavonjama...

·
Registrirani korisnik
1,346 Posts
I iznimno me iritira što Zagreb ima raspršene nebodere po čitavom gradu. Ne razumijem zašto se u GUP-u nije predvidjelo da se radi neki "city", baš bi fora izgledalo...
i mene bi to smetalo kad bi se ostalo samo na ovim neboderima
al s obzirom koliko se često najavljuju novi projekti (i da ih se realizira barem pola) to bi se moglo brzo popunit :)

ovo je definitivno najlipši zg tower :banana::banana::banana:

·
Registered
446 Posts
Meni se od europskih gradova posebno sviđa Pariz i La Défense. Stvarno šteta što takvo nešto nisu i u Zagrebu isplanirali :bash:. Ali još se stigne, samo da ima volje i pameti gore među glavonjama...
Teško s obzirom na vukohebinu u kojoj živiš/m.

Bio sam (nažalost) samo jednom u Parizu i nikad
neću zaboravit pogled s L’Arc de Triomphe prema
ovoj ludnici!
(Hm... kad malo bolje razmislim nije ni Roterdam loš...)

·
jede čvarke na čačkalicu
818 Posts
Mogao bi se napravit pravi cluster samo ovi seljaci urbanisti nisu normalni. Razbacitav nebodere po gradu kako se investitoru prdne.:bash: Nazivciram se samo kad vidim sto se desava po gradu. Ja bi sve buduce nebodere stavio na mjestu danasnjeg hipodroma kao novi centar grada, i tako bi se dobilo teziste starog centra odnosno trga. Taj zeleni potez koji pocinje od zrinjevca i zavrsava kod avenue malla je prejeben za tako sta. Zamislite da je sve na mjestu hipodroma, pogled sa gornjeg grada bio bi predobar, i moglo bi se jeftinije i bolje organizirati metro zbog takvog razmjestaja poslovnih zgrada. Tada bi zagreb imao svoj La defense. Evo bas citam u veernjem listu, znaju se razultati natjecaja za neboder na (pazi mjesta na kojem stavljaju mrcinu od 51 kata) križajnu Koledovčine i Kanalskog puta. Pa tamo je sve industijska zona.:bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash:

·
jede čvarke na čačkalicu
818 Posts
ŽITNJAK Završen je natječaj za izradu arhitektonskog rješenja poslovne zgrade na uglu Koledovčine i Kanalskog puta
Toranj East side imat će 51 kat i 982 parkirališna mjesta

Toranj East side projektantsko je rješenje koje bi trebalo osjetno poboljšati vizuru istočnog dijela grada. Na križanju Koledovčine i Kanalskoga puta, nedaleko od Kozari puta, za otprilike godinu dana mogao bi se početi graditi taj zastakljeni neboder arhitekta Ante Anina iz tvrtke AJF, objelodanjeno je danas na predstavljanju rezultata natječaja u Chromosovu tornju.

Godina za dozvole
Njegova vizija taj poslovni prostor dijeli na dva, po sredini povezana tornja. To je oduševilo sedmeročlani posebni ocjenjivački sud na čelu s Miroslavom Dragomanovićem.

Natječaj je od listopada do prosinca 2008. godine raspisao investitor, a na njega je pristiglo šest radova. Sve su pristigle ideje za taj poslovni toranj nagrađene novčanim nagradama. Tako je prvonagrađeni arhitekt Anin na idejnom rješenju svoga tornja zaradio 100 tisuća kuna.

Poslovni kompleks na Žitnjaku imat će površinu od 56.700 četvornih metara, 982 parkirališna mjesta na šest etaža, a neboder će imati 51 kat.

Koliko će točno biti ureda u toj zgradi, još je nepoznato. Prvi su zadaci investitora i pokretača natječaja, MD Profila iz Đakova, da se projektira zgrada i na temelju projekta ishode dozvole. Za to je potrebno godinu dana. Tek potom će se raspravljati o uredima koji će se raditi po narudžbi najmoprimaca – rekao je Boris Budak, tajnik natječaja.

Toranj East side nije jedino djelo koje je u Zagrebu projektirao Ante Anin. Pobijedio je i na natječaju za izradu poslovno-hotelskog kompleksa na Savskoj cesti, čija bi gradnja trebala početi potkraj ove godine, a prema njegovu su projektu počeli i građevinski radovi na tornjevima Zagrebmontaže i Dalekovoda u Zagrebačkoj aveniji.

Drugu je nagradu i iznos od 70 tisuća odnio peteročlani tim arhitektonskog studija BF iz Zagreba. Oni su za taj dio grada predložili toranj od 30 katova i 962 parkirališna mjesta.

Staklo je inspiriralo i arhitekta Darija Travaša, koji je za treće mjesto nagrađen sa 50 tisuća kuna. Ni on za svoju zgradu ne predviđa više od 30 katova, a po Travaševu planu, ona bi uredima ponudila čak 63 tisuće četvornih metara.

Uzorci za osobnost
– I mi na zgradi imamo stakla, ali smo joj uzorcima dali osobnost. Za razliku od pobjedničkog rada, pokušali smo smanjiti troškove jer je teren loš i ima puno podzemnih voda – opisala je svoju zgradu Ivana Potočić, jedna od arhitektica koje su sudjelovale u timu na čelu s Ottom Barićem.

Njihov je rad nagrađen sa 39 tisuća kuna.

·
Registered
1,636 Posts
Mogao bi se napravit pravi cluster samo ovi seljaci urbanisti nisu normalni. Razbacitav nebodere po gradu kako se investitoru prdne.:bash: Nazivciram se samo kad vidim sto se desava po gradu. Ja bi sve buduce nebodere stavio na mjestu danasnjeg hipodroma kao novi centar grada, i tako bi se dobilo teziste starog centra odnosno trga. Taj zeleni potez koji pocinje od zrinjevca i zavrsava kod avenue malla je prejeben za tako sta. Zamislite da je sve na mjestu hipodroma, pogled sa gornjeg grada bio bi predobar, i moglo bi se jeftinije i bolje organizirati metro zbog takvog razmjestaja poslovnih zgrada. Tada bi zagreb imao svoj La defense. Evo bas citam u veernjem listu, znaju se razultati natjecaja za neboder na (pazi mjesta na kojem stavljaju mrcinu od 51 kata) križajnu Koledovčine i Kanalskog puta. Pa tamo je sve industijska zona.:bash::bash::bash::bash::bash::bash::bash:
Slazem se cak sam i sam ne tako davno isto predlagao,:cheers:

·
Registered
102 Posts
E, bas to i mene jako zivcira. Pariz, Bec i Frankfurt su pokazali kako se to radi. U Becu je manje/vise sve na jednom mjestu (Donaucity) i Frankfurt ima jedan manji ali lijep cluster (osim onog u city) u cetvrt "Niederrad"-nes kao nas Buzin. Bas taj Buzin je stvoran za to-povezan si s Zracnom Lukom, autoputem itd.....Kozari Bok....uzas :eek:hno:

·
jede čvarke na čačkalicu
818 Posts
Jeli netko zna gdje se može vidjeti slika pobjedničkoga nebodera? Ovo je smiješno.
To ti je pobjednički.. Ima u tiskanom vecernjem listu svi nagrađeni radovi koji uopce nisu losi. Jedino od Ota Barica mi se nesvida... steta sto sad nemam fotic tu da uslikam bar iz novina pa da vidite.....

·
Sarkimetal Death
17,626 Posts
To ti je pobjednički.. Ima u tiskanom vecernjem listu svi nagrađeni radovi koji uopce nisu losi. Jedino od Ota Barica mi se nesvida... steta sto sad nemam fotic tu da uslikam bar iz novina pa da vidite.....
Tekst kaže 51 kat, slika 30 katova. Tko laže, slika ili tekst?

·
Super Moderator
19,104 Posts
Tekst kaže 51 kat, slika 30 katova. Tko laže, slika ili tekst?
istina...ovo malo je blesavo. brojku 51 nemreš nikak naštimat :lol:
ak izbrojiš katove na jednom neboderu, to je 30, odnosno 60 ako se broje dva tornja. dakle 51 neznam kak su oni dobili...
uglavnom, kao što sam već rekao, meni se izgledom sviđa, ali bih više volio da nema brata blizanca. prije svega što bi izgledao elegantnije, a i troškovi izgradnje bi bili manji.

·
Registered
1,483 Posts
Al će se cigići nakrast armature na gradilištu Kozari Bronx Towera :)

Pa nije lokacija tako katastrofalno loša. Čak je bliže TBJ od Sky Office-a, i to za nekih 500m.
Mislim da bi taj toranj opravdao i gradnju tramvajske pruge po Radničkoj, a to bi pak puno pomoglo razvoju tog kvarta.

PS: Toranj se nalazi samo 12km zračne udaljenosti od mene, ak bude kakav vidikovac na vrhu, s tih cca 190m moglo bi se vidjeti i moje selo.

·
Super Moderator
19,104 Posts
Al će se cigići nakrast armature na gradilištu Kozari Bronx Towera :)

Pa nije lokacija tako katastrofalno loša. Čak je bliže TBJ od Sky Office-a, i to za nekih 500m.
Mislim da bi taj toranj opravdao i gradnju tramvajske pruge po Radničkoj, a to bi pak puno pomoglo razvoju tog kvarta.

PS: Toranj se nalazi samo 12km zračne udaljenosti od mene, ak bude kakav vidikovac na vrhu, s tih cca 190m moglo bi se vidjeti i moje selo.
pff...naravno da će se vidjeti iz velike gorice i obratno :D
vidjet će se i brijem iz sesveta jer ako ja iz svoje kuće vidim toplanu na savi, onda bih trebao i ovo čudo :colgate:

·
Registered
1,483 Posts
Ma znam da će se vidjeti od mene, ali dali će se vidjeti s njega - to je pitanje!

Inače, za dobrog dana s nadvožnjaka kod Velike Mlake se vidi i ET, Cibona, Zagrepčanka i ZG Tower. Treba samo znati točne lokacije ET i Cibone jer su to tamno plavi neboderi na tamno plavoj pozadini (Sljeme)

·
Disenfranchised
7,677 Posts
pa to sam baš i ja spomenuo... kako nemamo niti jedan jedini baš ono VELIKI cluster, nego par stotinu mini clusterčića rasprašeni po cijelom gradu :nuts:

·
Infected User
4,072 Posts
Jel može netko na karti označit gdje bi se točno ovaj novi East Side trebao nalazit da skočim do tamo i pogledam lokaciju... Znam otprilike di je ali nisam 100% ziher.

981 - 1000 of 3600 Posts